999 rezultate për

kosnett

Kosnett godet liderët kosovarë: Të mbijetuarit e mizorisë duhen trajtuar me respekt Pas gjithë skandalit të krijuar dje nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ka reaguar edhe ambasadori i Shteteve të Bash
Kosnett kërkon më shumë transparencë nga gjykatat e Kosovës Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar në lidhje me transparencën në Gjykata për sa i përket vendime
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Ambasadori amerikan u kërkon kosovarëve të ngrihen në protesta Ambasadori amerikan ka marrë pjesë në forumin e hapur të organizuar nga Lëvizja FOL. Në këtë forum është diskutuar për g
Kosnett shuplakë Serbisë: Mos i mohoni krimet e luftës Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësi
Kosnett thirrje të rinjve: Studioni në SHBA Ambasadori i ShBA-së, Philip S. Kosnett, ka vizituar panairin universitar “Education USA”. Kosnett e ka quajtur si një
Kosnett ka një thirrje për politikanët e Kosovës Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, thotë se integrimi euroatlantik i Kosovës varet domosdoshmërisht nga ndës
Ambasadori Amerikan: Kosova ka sukses kur udhëhiqet nga gratë Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, deklaroi sot se Kosova ka sukses kur gratë udhëheqin. Përmes një po
Kosnett pi kafe me Listën Serbe në veri të Mitrovicës Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sot në Mitrovicën veriore është takuar me kryetarin dhe nënkryetarin e Li
Kosnett: Ne bombarduam Serbinë pas katastrofës humanitare që po ndodhte Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për 20 vjetorin e Bombardimeve të NATO-s. Në këtë paraqitje ai
Disa orë na ndajnë nga ceremonia e Oscar, ambasadori shpreson te artistët kosovarë Ceremonia e shpërblimeve “Oscar” do të mbahet sonte, për të vlerësuar suksesin e aktorëve, regjisorëve dhe punëtorëve të
Thaçi takon Kosnettin dhe thotë se duhet hequr taksa Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty është biseduar për tema
Haradinaj takon ambasadorin amerikan, asnjë fjalë për taksën Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerika, Philip Kosnett.
Kosnett: Konferenca ndërkombëtare rrezikon pavarësinë e Kosovës Për numrin një të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ideja e kryeministrit Ramush Haradinaj, p
SHBA mohon spekullimet, s'ka asnjë ultimatum për Kosovën Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, vazhdon të kërkojë pezullimin e taksës, por SHBA nuk i ka dhënë ultimatum kryeminis
Përfundon takimi i Kosnett me krerët e shtetit, asnjëri nuk flet Ka zgjati jo më shumë se 30 minuta takimi i ambasadorit amerikan me krerët e shtetit të Kosovës. Në takimi ishin kry
SHBA mbështet rezolutën për dialog Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar votimin e projekt rezolutës për dialogun në mes Kosovës dhe S
Kosnett i thotë Haradinajt t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndë
Ambasadori i ri në Kosovë e njeh në pëllëmbë të dorës Turqinë Një diplomat që e njeh mirë dhe punoi gjatë në Turqi. Ky është Philip S. Kosnett, ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë