999 rezultate për

korruptuar

Ambasadori britanik: Të korruptuarit s’po ndëshkohen Korrupsioni sistematik dhe institucional, mungesa e kulturës së mosndëshkimit për individët që janë të zhytur në krim të
PD: Rama, kryeministri më i korruptuar në Ballkan Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama, se jo vetëm nuk mban
Trajkoviç me tone të ashpra ndaj Qeverisë së Kosovës dhe Haradinajt Një ndër gratë serbe më aktive në politikën e Kosovës dhe ish-deputete e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç, në një int
VV: Ruaje shpinën z. President, gënjeshtarë të korruptuar janë ulur pas teje Gjatë fjalimit të presidenit të Austrisë në Kuvendin e Kosovës deputetët e Vetëvendosjes kanë shpalosur disa banderola m
Braho: Nishani të mos bëjë të fortin me Llallën, të shkarkojë gjyqtarët e korruptuar në KLD Presidenti Nishani ka shprehur pakënaqësitë ndaj kryeprokurorit Llalla, të cilin Nishani u shpreh se do ta shkarkonte,
Wilton: Burg për gjyqtarët e korruptuar Zëvendëskryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton, mori pjesë sot në ceremoninë e diplomimit të student
LSI i përgjigjet Bashës për CEZ: Hetimi do pastrojë PD nga ish ministrat e korruptuar LSI ka pranuar sfidën e hedhur nga kreu i PD, për të mbështetur nismën e opozitës për një hetim ndërkombëtar për çështje
Rama: Kemi një gjyqësor të korruptuar, operon si një kompani fitimprurëse (VIDEO) Kryeministri Rama ka nënvizuar gjatë një interviste se gjyqësori ynë është një koorporatë e korruptuar. Rama ka folur pë
Tahiri: Koha e të fortëve ka vdekur bashkë me pushtetin e korruptuar të Berishës Pas akuzave të njëpasnjëshme të PD, një reagim ka ardhur nga Tahiri teksa ka nënvizuar se koha e të fortëve të veshur m
Ambasadori Lu paralajmëron: S’ka fitore për të korruptuarit Në tryezën e Forumit Civil për Reformën në Drejtësi, ambasadori amerikan Donald Lu ka apeluar se gjykatës, prokurorë dhe
Basha: Vendi ka rënë në duart e qeverisë më të korruptuar Paraditen e sotme, ne mbledhjen e grupit parlamentar demokrat, kreu i PD Lulzim Basha nënvizoi se vendi ka rënë në krim
Hasani shpërthen kundër EULEX: Organ i korruptuar dhe kriminal Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, e ka quajtur misionin e EULEX-it organ të korruptuar dhe kriminal. Gjatë debatit për
Deputetët gjermanë: Kosova e varfër, njerëzit po largohen nga sistemi i korruptuar Parlamenti gjerman ka vazhduar mandatin e trupave të Bundeswehrit në kuadër të KFOR-it në Kosovë. Para votimit është zhv
"Federbet", Skënderbeu, Laçi dhe Flamurtari kanë trukuar Trukimi i ndeshjeve të futbollit është kthyer tashmë në një fenomen mbarëbotëror duke marrë gjithnjë e më shumë një dime
Çfarë ndodh në 10 shtetet më të korruptuara në botë (FOTO LAJM) Mungesë qeverisjeje, përçarje, luftë për pushtet, korrupsion i lartë dhe shumë grushte shteti, këto janë vendet më të rr
Blatter reagon: Do ta rifitojmë besimin Sepp Blatter hodhi poshtë të gjitha akuzat që lidhin emrin e tij me korrupsionin tek FIFA. Në fjalën e mbajtur në ce
Neziri për Albeu.com: Drejtësia në Maqedoni, e korruptuar dhe e partizuar Përgjimet e djeshme të publikuara nga LSDM-ja në Veles dhe që lidheshin me rastin "Sopotit", që sipas ministres së brend
Maradona sulmon Blatter-in: I korruptuar Gjatë konferencës për shtyp nga Kolumbia, aty ku do të zhvillohet një ndeshje bamirësie ku do të marrë pjesë edhe vetë,
Ambasada e SHBA: Largoni të inkriminuarit dhe të korruptuarit Ambasada e SHBA-së në vendin tonë ka nënvizuar apelin drejtuar partive politike në Shqipëri, qe të largojnë individët e
Sportradar: Futbolli shqiptar më i korruptuari në botë Futbolli shqiptar është më i korruptuari në botë. Me këtë përfundim del "Sportradar", shoqëria eksperte për monitorimin