999 rezultate për

korruptuar

Zyrtari amerikan: Refuzojmë vizat edhe për politikanët e korruptuar Drejtori i Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore në qeverinë amerikane Thomas Yazdgerdi u shpreh në një inter
Manjani u mbyll dyert gjyqtarëve të refuzuar nga SHBA-të Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka thënë sot se është gati të bashkëpunojë me Ambasadën e SHBA-ve për identifikimin
Donald Lu: Refuzuam vizat për gjykatësit e korruptuar (VIDEO) Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu ka lajmëruar se kanë filluar të refuzojnë vizat për gjyqtarët
PD do të protestojë kundër Veliajt: Mashtrues dhe falsifikator Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë paralajmëruar protestë ditën e hënë në orën 10.00 përpara
Haradinaj: "Kumanova", skenar i qeverive të korruptuara e të kriminalizuara në rajon (VIDEO) "Rasti i Kumanovës është skenar konspiracioni, i përgatitur nga qeveritë e vendeve në rajon". Ky është vlerësimi i i
Tahiri: Policia sot është më pak e korruptuar Në aktivitetin e Partisë Socialiste për anëtaresimet e reja në parti, nga Durrësi, ministri Tahiri ka pranuar se në Parl
"Shqipëria dhe Kosova, më të korruptuarat e Rajonit" Shqipëria dhe Kosova klasifikohen si më të korruptuarat e Rajonit, kjo në sajë të një raporti të "Transparency Internati
Spartak Ngjela: Lu të tregojë emrat e të korruptuarve Avokati Spartak Ngjela ka shkruar një status në rrjetin e tij social Faccebook, ku shkruan se Donald Lu po zhvillon një
Kush janë kryeministrat më të korruptuar të Ballkanit Projekti për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OCCRP) – një rrjet i qendrave investigative, mediave dh
Korrupsioni në sytë e një gjimnazisti shqiptar Korrupsioni është një dukuri negative, një plagë e shoqërisë, e hapur kohë më parë,dhe vazhdon akoma në ditët e sotme ,d
Donald Lu: Mos lejoni politikanët të kontrollojnë nismën antikorrupsion “Përshëndetje të gjithëve! Unë jam Don dhe unë jam i kënaqur që ne mund të kemi një bisedë në lidhje me korrupsionin. Ju
Spahiu: Vila e Ramës në Surrel, më e shtrenjtë se "Shtëpia e Bardhë" në Washington Nje tubim i Aleancës KuqeZi me rininë në Tiranë ka ndezur debatin mbi korrrupsionin. Kreshnik Spahiu ka adresuar me tone
SHËNIM/ Kur ambasadorëve u sos durimi Ndërkombëtarët i kanë dhënë një sfidë të madhe vetes në këtë periudhë në Shqipëri siç është ringjallja e sistemit të deg
Ambasadori Lu apel gjyqtarëve: Nëse ora juaj kushton më shumë se makina ime, më mirë lini profesionin! Me theks të veçantë në reformën në drejtësi, ambasadori amerikan Donald Lu ka apeluar sot se duhet vetëm të kemi besim,
Duma: Rama shpif dhe vjedh propozimet e PD Grida Duma ka akuzuar sot kryeministrin Rama, se ka kopjuar programin e demokratëve lidhur me faljen e kamatëvonesave pë
Spahiu sms Prokurorit te Kosoves: Liroje Albinin dhe hiqja prangat Opozites Kreshnik Spahiu, kryetar i Aleances Kuqezi dhe ish nenkryetar i Keshillit te Larte te Drejtesise, i ka derguar nje mesaz
Ambasadorja çeke: Të largohen prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar Gjatë një aktiviteti në qytetin e Shkodrës, ambasadorja çeke Bronislava Tomasova ka apeluar që të largohen gjyqtarët dhe
Meta i kërkoi Ramës të heqë ministrat e korruptuar Pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, pritet që të ketë ndryshime të tjera në këtë qeveri. Burime pran
Daçiç: Pacolli në Paris për të korruptuar shtete Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka thënë se shumë shtete janë përballur me presion që të votojnë "pro" Kosovës
Apeli i Bashës: Të marrim në dorë fatin e vendit Në reagimin e tij të fundit, Basha thotë se shteti kriminal dhe i korruptuar është shkaku kryesor që ka sjellë mjerimin