999 rezultate për

korruptuar

Delawie në Kosovë: Dënoni zyrtarët e korruptuar Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit, ku kanë marrë pjesë edhe përfaqësues diplomatik, kanë kërkuar
Shqipëria, një ndër katër vendet me klasën politike më të korruptuar në Europë Një raport i Transparency International, i publikuar të mërkurën vlerëson se Shqipëria po bën përpjekje mesatare për të
Lu e quajti të inkriminuar, shpërthen Kokëdhima: Është goditje e ulët, jashtë etikës diplomatike(VIDEO) Sikundër u njoftua edhe më herët për një kundërpërgjigje të hapur të ish deputetit Kokëdhima ndaj deklaratës së ambasado
Mustafa Nano: Qeveria Rama është më e korruptuara në këto 26 vite Mustafa Nano ka bërë një analizë të qeverisjes së Ramës në emisionin “Rubikon” duke e cilësuar si qeverinë më të korrupt
"Maqedonia do shpërbëhet, liderët shqiptarë të korruptuar nga Rusia!" Avokati dhe politikani shqiptar Spartak Ngjela, ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni, duke i ka cilësuar liderët
Shqipëria, Maqedonia dhe Bosnja, shtete më të korruptuara se Kosova (FOTO LAJM) Shqipëria, Maqedonia dhe Bosnje e Hercegovina listohen si shtete me korrupsion më të madh se Kosova. Këto konstatime
“Britania është vendi më i korruptuar në botë” Britania është vendi më i korruptuar në botës, kështu është shprehur gazetari italian Roberto Saviano, i cili kaloi më
Fermeri shfryn dufin ndaj Ramës: Është i pabesë! Fermeri i cili u ankua dje tek kryeministri Rama se kanë dashur që ta eleminojnë për shkak të problemeve të pronësisë, k
Lu: Koha e gjykatësve e prokurorëve të korruptuar ka përfunduar! Sipas ambasadorit Lu, me miratimin e Reformës në Drejtësi ka përfunduar edhe koha e gjyqtarëve e prokurorëve të korruptu
Muç Nano shpërthen ndaj Ramës: Të korruptuar dhe importues plehrash Mustafa Nano nuk ka qëndruar në heshtje, por ka hedhur thumbat e radhës ndaj kryeministrit Rama. Analisti i rebeluar
Deputeti i PS sulmon Beqajn: Ke një drejtor të korruptuar e pijanec Deputeti i PS-së, Parid Cara ka denoncuar një rast të rëndë të mjekësisë me një të plagosur në aksident. Nëpërmjet nj
Ligji për partitë politike eliminon të korruptuarit Ish-anëtarët e Komisionit qendror të zgjedhjeve kanë deklaruar se përveç rolit në demokratizimin e brendshëm dhe në rrit
Nuk ka dalje nga kriza pa sanksione ndaj politikanëve të korruptuar Kanë filluar reagimet për bisedimet nga OBRM-PDUKM, LSDM, BDI e PDSH. Këtë herë ka folur Denko Malesi, profesor univ
Shpërthejnë deputetët e PS ndaj ministrave: S'largojnë të korruptuarit Në Komisionin e Ekonomisë për diskutimet e raportit vjetor të 2015-s, kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar L
Haradinaj: Kosova rrezikohet nga fqinjët dhe Qeveria Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur se me pjesëmarrjen e gjithë këtyre protestuesve Kosova po dëshmon se ës
Ja kush janë institucionet më të korruptuara në Maqedoni Grupi "IPA Projekte" ka realizuar anketa në terren dhe ka dalë në përfundimin se shumica e qytetarëve mendojnë se polici
LD-Ivanovit: Zgjidh popullin ose politikanët e korruptuar Lidhja Demokratike i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që të zgjedh midis rebelimit gjithëpopullor për
Ja çfarë thotë ish-zëdhënësi i Pentagonit për kritikat e Ramës ndaj Trump Edi Rama ka kritikuar ashpër kandidatin presidencial nga republikanët të SHBA-ve Donald Trump si nga Tirana ashtu edhe g
Bejl: Lejoni Gjykatat dhe Prokurorinë Speciale të mbarojnë punën Pasi presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov bëri të ditur vendimin se ka vendosur që ti amnistojë të gjithë politikanët k
Përgjimet e inspektorëve të korruptuar: Masakroje po s'të dha lekë Prokuroria ka dërguar në gjykatë tre dosje të tre inspektorëve të IQT-së Sandër Prenga, Alton Kasembi dhe Dorjan Flamura