999 rezultate për

korruptuar

Kryeministri mbështet peticionin për “Vettingun”: Shpëtojeni nga Basha dhe Berisha (VIDEO) Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka publikuar një video-reklamë në profilin e tij në “Facebook” për reformën në drejtësi. Kr
"Kosova nuk është çështje e kryer, një vend i korruptuar" Analistja në Institutin Carnegie Europe dhe njëkohësisht kryeredaktore e blogut Strategic Europe, Judy Dempsey, ka thënë
"Shqiptarët votuan maqedonasit për shkak të politikanëve shqiptar të korruptuar" Duke komentuar numrin e madh të votave që LSDM-ja i mori nga shqiptarët në zgjedhjet e 11 dhjetorit, anëtari i Komitetit
Protesta e opozitës, shpërthen kundër ish-nusja e djalit të Berishës: Politikanë të korruptuar! Opozita në Shqipëri e kryesuar nga Partia Demokratike po organizon protestë përballë kryeministrisë. Por ndërkohë që
Kërcënohet Berisha: Donald Lu ishte në Afganistan kur u eleminua Osama Bin Laden Avokati Spartak Ngjela ka kërcënuar në mënyrë të drejtpërdrejt ish-kryeministrin Berisha duke i rikujtuar se nuk mund të
Rama: Vetingu nuk është as për mua dhe as për Lu Kryeministri Edi Rama ishte sot me përfituesit e skemave lehtësusese të OSHEE, ku garantoi se leximi i faturave të energ
Pas protestave masive, Rumania tërheq dekretin që liron nga burgu zyrtarët e korruptuar Pas protestave masive disa ditore, qeveria e Rumanisë ka tërhequr dekretet, me anë të të cilit liroheshin disa zyrtarë t
Blushi pro ambasadorit Lu: A do ketë një listë të “zezë” edhe për politikanët e korruptuar Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ditën e sotme ka shpalosur programin politik të kësaj force politike. Gjatë fjalës së tij
Rumania, në protesta kundër dekretit që liron zyrtarët e korruptuar (FOTO LAJM) Kryeqyteti i Rumanisë, Bukureshti është përfshirë nga protestat më të mëdha antiqeveritare, pasi u miratua një dekret q
EMRI/ Fitoi lirinë falë amnistisë, ish-Ministri i korruptuar kërkon pafajsinë Ligji i amnistisë i dhuroi lirinë ish-Ministrit të Punës në ish-qeverinë Berisha, Spiro Ksera. Por pavarësisht se ai
Reagon Dritan Prifti për mbylljen e dosjeve: Fitova, çdo akuzë ishte politike Pas publikimit të fakteve që Prokuroria e Tiranës ka mbyllur dosjen duke e konsideruar të pafajshëm ish-ministrin dhe is
TI: Maqedonia ndër më të korruptuarat në Evropë Organizata joqeveritare "Transparence international", ka publikuar sot listën për 176 shtete në bazë të nivelit të korru
LIGJI I RI/ Dhimbje koke për zyrtarët e korruptuar, çfarë ndodh me pronat e tyre Pasuritë e zyrtarëve të korruptuar do të trajtohen njësoj si pronat e kriminelëve, duke u sekuestruar menjëherë, qoftë e
Gruevski: SOROS financon kriminelët dhe politikanët e korruptuar në Maqedoni Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në intervistën e tij për Republika, flet për Sorosin dhe interesat në Maqedoni.
RREGULLAT/ Sekuestrim çdo sendi të dyshimtë ndaj zyrtarëve të korruptuar Ndëshkimi i korrupsionit në Shqipëri është një ndër pikat që është bërë jehonë e madhe ditët e fundit dhe jo vetëm. Trum
Takaj e ka gjyqtarin: Jemini është i korruptuar Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj ka shpërthyer në akuza të forta ndaj arbitrit Lorenc Jemini, i cili gjykoi sfidën
EMRAT/ Tentoi të vriste avokatin, shqiptari me 15 emra u pagua nga policë të korruptuar (FOTO- VIDEO) Një ditë më parë është vënë në pranga një shqiptar, i cili kishte 15 letërnjoftime të ndryshme. Ai është vënë në pranga
Lirimi i Lul Berishës, Donald Lu: Janë gjykatës të korruptuar Tre ditë më parë, Gjykata e Durrësit liroi nga burgu “të fortin” e Durrësit Lulzim Berisha me argumentin se vuante nga n
SHBA-të porosi Kosovës: Largoni të korruptuarit nga postet drejtuese Drejtori për Çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, në një intervi
Lu shpërthen me tone të ashpra: Politikanët gënjejnë se BE dhe EURALIUS gabuan me përkthimin Ambasadori Doland Lu ka shpërthyer me një lum akuzash për histori të sajuara dhe gënjeshtra kundër atyre që ai i ka cilë