999 rezultate për

korruptuar

Drejtësia e kapur i trembet politikës së korruptuar Analistët dhe njohësit e fushës së drejtësisë kanë konsideruar se neglizhenca e Prokurorisë Speciale ndaj dosjeve të kri
57 policë të korruptuar në Kosovë, ja vendimi i policisë ndaj tyre Pesëdhjetë e shtatë policë të Trafikut Urban dhe të Njësisë së Kontrollit të Autostradave nuk do ta veshin më uniformën
Kadaj: VV s’ka votë për Haradinajn Deputeteja e Vetëvendosjes Donika Kadaj ka thënë se asnjë deputet i LVV nuk do ta votojë Haradinajn për kryeministër, p
“Policia e Shtetit më e korruptuara, po lëmë leshtë”, Rama i vërsulet komentuesit Vijojnë replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe komentuesve lidhur me planin 10 pikesh te 100 diteve te para te mandatit
Pas listës së Ramës nis "prerja e kokave", Llalla shkarkon dy drejtues të prokurorive Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka marrë vendimin sot të shkarkojë dy drejtues prokurorish, pasi emrat e tyre
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
Saviano: Britania vendi më i korruptuar në botë Sipas tij, Britania është vendi më i korruptuar në botë. Saviano që ka shkruar Gomorrah e ZerroZerroZerro, i ka bërë
"Ndëshkojini të korruptuarit me votë" Qytetarët e Kosovës e kanë fatin e tyre në duart e veta. Ata duhet të shikojnë dhe të zgjedhin kandidatët me të kaluar t
“Të ka korruptuar Saliu…” ja s'ia kthen Rama komentuesit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama me fillimin e fushatës elektorale është bërë edhe më aktiv në rrjetin social në Facebook. Kryem
Ambasadori britanik: Mos i votoni kriminelët Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Ruairi O’Connell, i është bashkuar fushatës “As unë” për mosvotimin e kand
Rama i "sulet" Berishës: I more plepat në mitingje i bëre gjykatës Kryeministri Edi Rama sot gjendet në Korçë në një takim elektoral me fermerët e zonës. Gjatë bisedës me qytetarët ai
Rama pas takimit me Yee: Basha u shmanget zgjedhjeve që të “shpëtojë” gjykatësit e korruptuar Kryeministri Rama ka folur për herë të parë për ngërçin politik pas takimit 80 minutësh të mbajtur me zv/ndihmës-sekreta
"PD mbeti përgjithmonë jashtë zgjedhjeve" Avokati Spartak Ngjela, në një shkrim të tijin në “Facebook’ shkruan se sot në protestën e PD-së ishin vetëm 3 mijë pers
Zgjedhjet e qershorit, Rama “kërcënon” me grushte prokurorët e korruptuar Nga Gjirokastra Rama ka folur në lidhje me situatën politike në vend, për drejtësinë dhe Vettingun. Rama gjatë fjalë
Basha kërcënon një “të huaj”: Do të japësh llogari bashkë me Ramën Kreu i PD-së Lulzim Basha nga çadra para kryeministrisë ka folur për një “të korruptuar me pasaportë të huaj”. Sipas
Olti Curri është korruptuar nga Damiano? Opinionisti përplaset me ish-banorin e BB (FOTO LAJM) Prej ditës së djeshme në media kanë qarkulluar disa foto mesazhe me anë të të cilave akuzohet opinionisti i Big Brother
Tom Doshi sherr me Vasilika Hysin: Rri aty se atë e di unë... (VIDEO) UPDATE-Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve ka patur debate të forta. Pas deklaratave të forta një ditë më parë ku a
Hetimi ndaj pasurisë, shpërthen Doshi: Të korruptuar, mua më bie “llotaria” çdo vit Vendimi për të kontrolluar pasurine e deputetit Tom Doshi ka ngjallur debate të forta në Komisionin e Ligjeve. Gjatë
Drejtori i korruptuar i shpëton burgut, ja si e siguroi raportin mjekësor Ish-drejtori i Burgut të Drenovës, Laert Çeliku, i ka shpëtuar burgut. Ai u dënua me 3 vite burg për marrje ryshfeti, p
Rama sulmon sërish Drejtësinë: Vettingu, gjykatësit e korruptuar janë mbi qeverinë Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në një konferencë në Shkodër ku takoi studentët dhe pedagogët e Unive