999 rezultate për

korrupsionit

Shpërthen hetuesi i Majlinda Andreas: Viktimat e korrupsionit në burg, gjyqtarja e lirë Oficeri i Policisë Gjyqësore, Petrit Gjeçaj është shprehur ashpër në “Facebook” kundër ligjit për korrupsionin pas debat
Nëse kalon demarkacioni, çfarë do të ndodh me vizat? Luftimi i korrupsionit mund të paraqitet si kusht edhe më i rëndësishëm sesa demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, në pr
TI: Korrupsioni, shkak për ekstremizmin e dhunshëm Organizata “Transparency International” thotë se korrupsioni është një nga shkaqet themelore të ekstremizmit të dhunshëm
Rumunët nuk i bind referendumi, gdhijnë natën e 14-të në protestë masive Parlamenti i Rumanisë ka vendosur dje që të mbahet referendum për mbështetjen publike të luftës kundër korrupsionit.
VMRO fajëson PSP-në dhe LSDM-në për shkallën korrupsionit në Maqedoni VMRO-DPMNE ka reaguar pas shpalljes së listës nga “Transparency International” (TI) për korrupsion, në të cilën Maqedoni
Maqedonia e "robëruar" nga korrupsioni Raporti i fundit i "Transparency International" e ka radhitur Maqedoninë mes vendeve me nivel të lartë të korrupsionit.
Raporti TIA: Shqipëria rënditet në vendin 83, korrupsioni në shifra të larta “Transparency International” ka publikuar raportin e vitit 2016 mbi nivelet e korrupsionit në botë. Në këtë analizë
Skandali i korrupsionit, dorëzohet bashkëshorti i gjyqtares Andrea Bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, Odhise Andrea, ish-punonjës i Kuvendit të Shqipërisë është dorëzuar ditën e so
BE përgënjeshtron Qeverinë e Kosovës për liberalizimin e vizave Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, ka përgënjeshtruar pohimet e zyr
Kosova humb milionat e premtuara nga Amrika për shkak të korrupsionit Kosova ka humbur miliona euro investime nga agjensia qeveritare amerikane Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC). Bord
PTHP: Janë gjetur të dhëna lidhur me keqpërdorime dhe abuzim të pushtetit nga drejtori i SPB Zyra e Prokurorisë Themelore Publike për parandalimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, në lidhje me aksionin e m
Borchardt: Korrupsioni mbetet problem serioz, ka presione nga politika I pranishëm në forumin e nivelit të lartë për antikorrupsion, në ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, ambasadori i O
Lu mbron "Vettingun": Nga ky ligj nis lufta kundër korrupsionit. Ja ç'më tha Berisha për "Venecian" Ambasadori amerikan Donald Lu, i pranishëm në simpoziumin kundër korrupsionit të zhvilluar në Tiranë duke deklaruar se “
Ambasadorët në Kosovë i kërkojnë shoqërisë të luftojnë korrupsionin Ambasadorët e pesë vendeve më të zhvilluara, të njohur si QUINT, u kanë bërë thirrje institucioneve të Kosovës, në veçan
Rama: Reforma në Drejtësi të pastrojë gjyqtarët Sipas kryeministrit Rama, Reforma në Drejtësi mbetet çelësi i suksesit për të luftuar fenomenin e korrupsionit. Ai ka në
Basha me banorët e Përmetit: Lekët e luksit dhe korrupsionit do i kthehen qytetarëve "Hapje, bashkim, qendrim pranë njerëzve", kjo është porosia e Lulzim Bashës për demokratët e Përmetit. Në aktivitetin e
India eleminon 23 miliardë kartëmonedha me qëllim luftimin e korrupsionit Qeveria indiane ka vendosur të eliminojë 86% të parasë në qarkullim, duke bërë të pavlefshme 23 miliardë kartëmonedha.
700 euro provimi/ Ja cilët janë pedagogët e arrestuar dhe skema e korrupsionit (FOTO LAJM) Një hetim i Prokurorisë së Shkodrës ka zbuluar se disa shefa departamentesh dhe studentë të Fakultetit Filologjik në Uni
SHKODER/Ja skema e korrupsionit të dy pedagogëve (FOTO LAJM) Një hetim i Prokurorisë së Shkodrës ka zbuluar se disa shefa departamentesh dhe studentë të Fakultetit Filologjik në Uni
O'Conell: Korrupsioni nuk luftohet me tryeza të rrumbullakëta Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit, ku kanë marrë pjesë edhe përfaqësues diplomatik, është kërkua