999 rezultate për

korrupsionit

Debat për rrezikun e korrupsionit në Policinë e Kosovës Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe rrjeti rajonal i organizatave të shoqërisë civile POINTPULSE, sot mba
Vetëm tre institucione kanë shpëtuar nga ndjekja penale Prokurori Sylë Hoxha ka theksuar se lufta ndaj korrupsionit është mjaft e gjerë dhe, sipas tij, të gjithë e kanë obligim
Institucionet ndërkombëtare të përkushtuara në uljen e korrupsionit në Kosovë Zyra e BE’së në Kosovë, EULEX dhe shefat e misioneve të BE’së kanë deklaruar përkushtimin për rënien e korrupsionit në v
Abelard Tahiri: Luftimi i korrupsionit, prioritet në mandatin tim Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, tha sot se luftimi i korrupsionit do të jetë prioritet gjatë punës së tij në krye
Delawie u bën thirrje qytetarëve të luftojnë këtë dukuri Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në hapje të Javës Kundër Korrupsionit, në një adresim para mediave ka poros
Tatimorët perceptohen me nivel të ulët korrupsioni Administrata Tatimore e Kosovës nga hulumtimi i UNDP-së del të jetë një ndër institucionet më perceptim të korrupsionit
Gjykata Penale cakton paraburgim për Çavkov dhe disa persona tjerë Deri më tani, Gjykata Penale ka caktuar paraburim 30 ditor për ish drejtorin e Byrosë për Siguri, Mitko Çavkov, Igor Dur
Ahmeti feston në shesh me Selim Pacollin Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, si kandidati i Vetëvendosjes ka dalë bashkë me Selim Pacollin e AKR-së, para masës që
Sot mori legalizimin por s'e gëzoi dot, kush është policja që u arrestua Ajo ka paguar 6 mijë euro për të marrë një legalizim por gjithcka ka shkuar ters pasi ajo dhe tre zyrtarë të lartë kanë
Haradinaj e pranon që niveli i korrupsionit është i lartë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës priti në takim drejtorin e Agjencisë Kundër Korrupsi
Zbardhet shuma, sa para iu gjetën në shtëpi gjyqtarit Shkëlqim Miri Mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e Gjyqtarit Shkëlqim Miri u zhvillua një kontroll ku u gjetën një sasi e madhe parash.
Ndalimi i gjyqtarit të Apelit për korrupsion, reagon Policia e Shtetit Pas ndalimit të gjyqtarit të Apelit Shkëlqim Miri të cilit iu gjetën në banesë 300 milionë lekë, ka reaguar për herë të
Shmid ia thotë në sy Haradinajt që ta ratifikojë demarkacionin Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Sekretarja e Përgjithshme e Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Helga Schmid
Korrupsioni, sfida e madhe e Ballkanit Identifikimi i efektshëm i rreziqeve të korrupsionit dhe vlerësimi i tyre në institucionet publike është temë kryesore e
Niveli alarmant i korrupsionit në Shqipëri, faktorët e huaj kërkojnë luftën ndaj tij Presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio ngre alarmin për nivelin e korrupsionit në Shqipëri. Ai thekso
Apostolova: Duam të shohim persona të korruptuar që përfundojnë në burg Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova u takua me përfaqësues të grupit parlamentar të Lidhje Demokra
"Më vjen keq për ty, do jesh ose në burg ose jashtë politikës", parashikimi i gjetur i gazetarit ndaj një ministri Kur më 2001 kur politika akuzohej për korrupsion të lartë, Shqipëria krijoi portofolin e parë të Ministrit për Anti-korr
Edhe administrata Trump nuk ndryshon qëndrim për FSK-në Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, priti të premten presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, “për të riafirm
Drejtësia e kapur i trembet politikës së korruptuar Analistët dhe njohësit e fushës së drejtësisë kanë konsideruar se neglizhenca e Prokurorisë Speciale ndaj dosjeve të kri
Tahiri flet për veprimet që do të ndërmarrë Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë me dije se prioritet kryesor gjatë mandatit qeverisës do ta ketë fuqizimi