999 rezultate për

korrupsionit

Lekaj ende nuk e di se ka aktakuzë ndaj tij Avokati i Pal Lekajt, Arianit Koci thotë se Prokuroria Speciale po shkel ligjin pasi atij si mbrojtës dhe klientit të ti
Kodi Penal: Dënime të ashpra për keqpërdoruesit e parasë publike Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka prezantuar ndryshimet që janë në b
"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Simboli i korrupsionit shtetëror, rruga që vetëm "ha" lekë e nuk mbaron kurrë Segmenti Tiranë – Elbasan duket se jo vetëm nuk do të përfundojë kurrë por po kushton miliona lekë. Shtyrje afatesh
Kryeministri: Liberalizimi i vizave, çështje urgjente Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se liberalizimi i vizave është çështje urgjente. Sipas tij, tash Bash
Keqpërdorimi i avancave në shëndetësi hyn në Regjistrin e Korrupsionit Prokuroria e Shtetit e ka rritur për një numrin e rasteve të shënjuara në regjistrin që shërben për matjen e plotësimit
Dorëhiqet kreu i Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit Igor Tanturovski, kryetar i Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit deponoi dorëheqjen e tij në Kuvend. Nuk
Këshilltarët e Kadri Veselit paguhen 2000 euro në muaj Deputeti nga radhët e LDK-së, Lumir Abdixhiku gjatë fjalimit të tij në seancën parlamentare ka theksuar se nuk është asp
Merkel e impresionuar nga luftimi i korrupsionit në Serbi Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është duke vizituar Gjermaninë. Me këtë rast ai është takuar me kancelaren gjermane, A
Deputeti i LDK-së lëvdon partinë e tij për demarkacionin Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka komentuar çështjen e ratifikimit të demarkacionit me Malin
OEA: Nivel i lartë korrupsioni në shëndetësi dhe arsim Korrupsioni vazhdon të mbetet në nivel të lartë si në sektorin e shëndetësisë ashtu edhe në arsim si pasojë e mungesës s
Delawie i bindur se Kosova mundet të rangohet më mirë në luftën kundër korrupsionit Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur kënaqësi për përparimin që ka bërë Kosova në luftën kundër kor
"Loja" me kushtet për heqjen e vizave Projektligji për Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, sot pritet të jetë në rend dite të seancës së Kuvendit për
Albin Kurti konfirmon votën kundër demarkacionit Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka folur sot në konferencën për media të këtij subjekti për çështjen e liberalizim
Takohen O’Connell-Kurti, kjo është arsyeja Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje, ku ka zhvilluar një takim me kr
Qeveria aplikon standarde të dyfishta në raport me vendimet e Antikorrupsionit Qeveria e Kosovës është duke aplikuar standarde të dyfishta, kur vepron në lidhje me vendimet e Agjencisë Kundër Korrups
Agjencia kundër korrupsionit e shpall të jashtëligjshëm vendimin e Haradinajt Agjencia Kundër Korrupsionit e ka shpallur të jashtëligjshëm vendimin për rritje të pagave nga ana e kabinetit qeveritar
Qasjet kundërthënëse të një hulumtimi për korrupsionin në universitete! Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Qendra Qytetare, një organizatë jo qeveritare, pra dhe jo fitimprurëse, pretendon s
Takimi mes Xhafës dhe kreut të Antikorrupsionit në Itali, çështjet e rëndësishme që u diskutuan Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pasur një takim ditën e sotme më Presidentin e Autoritetit Kombëtar Kundër Korrups
Sulmohet ish - shefi i Antikorrupsionit, Hasan Preteni Pasditen e sotme në njërin nga parkingjet e njërit prej supermarketeve në Kosovë është sulmuar verbalisht ish kreu i Agj