999 rezultate për

korrupsionit

Janeva: Vazhdon hetimi i rasteve të korrupsionit, duam më shumë kompetenca Pikërisht një vit pasi Prokuroria Speciale Publike ngriti 17 akuza në gjykatën penale kundër 94 personave dhe 7 kompaniv
Ta gëzojmë vetëm demarkacionin dhe raportin pozitiv, viza s'ka Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së ta
Negociatat shtyhen në 2019, zbardhen kushtet e reja të BE për Shqipërinë Bashkimi Europian mund të hapë negociatat për anëtarësim me Shqipërinë në qershor të 2019 nëse plotësohetn kushtet e ven
Me mijëra në protesta kundër korrupsionit në Rumani Mijëra njerëz vazhduan edhe dje protestat në gjithë Rumaninë për ditën e pestë radhazi, në shenjë pakënaqësie me gjendje
Delawie: Politika po ndikon te vendimet e gjykatave Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka shprehur shqetësimin e tij, lidhur me ndikimin politik të gjykatave në Kos
Porosia e qartë e raportuesit për vizat: Luftoni korrupsionin Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti sot në takim, Raportuesin e Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor
BE ende nuk është e kënaqur me luftimin e korrupsionit në Kosovë Zyrtarë të Bashkimit Evropian kanë deklaruar se nga institucionet kosovare po presin dëshmi të fuqishme në luftimin e kr
Dëshmitari rrëfen rastin e korrupsionit të djalit së ish-gjykatëses Dëshmitari Agim Bajraktaraj, ka deklaruar se djalit të ish-gjykatëses Safete Tolaj, Fisnik Tolaj, ia kishte dhënë 2500 e
5 vite burg, ish-drejtori i burgjeve apelon vendimin Ish-drejtori i Burgjeve, Artur Zoto ka apeluar vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila e dënoi atë me 5 vite burg
“Revolucionari” shqiptar i Eurovizionit: Protestova kundër korrupsionit dhe shtypjes Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një
Flet shqiptari që u ngjit në Eurovizion: Protestova kundër korrupsionit I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike. Kons
Edhe një zyrtare e BE-së ia përmend ministres luftimin e korrupsionit Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë takimit ministror në Vjenë, ka takuar sekretaren e shtetit në Mini
Pacolli godet Haradinajn: Fali tokë për vizat Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, deklaroi se në Parlamentin Evropian nuk ka ardhur ndonjë doku
Rritet numri i aktakuzave për "Peshqit e Mëdhenj", a do të dënohen? Mekanizmat përgjegjës për luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë, kohët e fundit, kanë rritur numrin e aktakuzave
Ministrja e PDK-së pret liberalizimin e vizave Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, në një bisedë për Radion Evropa e Lirë pas takimeve që zhvilloi gjatë
Prokuroria po heton 43 raste korrupsioni, a do të kënaqet BE? Një delegacion i Bashkimit Evropian për dy ditë do të mbledhë fakte për ta hartuar më pas raportin final sa i përket luf
Tahiri beson se ka luftuar korrupsionin Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se delegacioni teknik i Bashkimit Evropian, që viziton këtë javë Kosovën,
Prokuroria gjen detaje të tjera nga skema e korrupsionit Dokumentacioni për rreth një milion euro para për avancim është duke u analizuar nga Prokuroria e Shtetit, nëse në mbyll
Televizioni francez TV5 përshkruan Shqipërinë mes gjakmarrjes, kanabisit e korrupsionit Në një film dokumentar, Televizioni francez TV5, që shikohet në të gjithë botën, e ka përshkruar pozitivisht Shqipërinë
Lekaj ende nuk e di se ka aktakuzë ndaj tij Avokati i Pal Lekajt, Arianit Koci thotë se Prokuroria Speciale po shkel ligjin pasi atij si mbrojtës dhe klientit të ti