999 rezultate për

korrupsionit

Përfaqësuesi i BE: Korrupsioni, problemi kryesor për fillimin e negociatave me BE-në Korrupsioni është njëri nga problemet më të mëdha në vend, por edhe sfida më e madhe për fillimin e negociatave me Bashk
Balla kërkon pafajësi, do hetohen të gjitha dosjet e korrupsionit Taulant Balla dhe Shkëlzen Berisha prej disa muajsh po shihen në Gjykatën e Tiranës. Ditën e sotme, Balla kërkon p
Revoltohet Pack: Mogherini dhe Hanh mbyllën sytë ndaj korrupsionit dhe krimit të Shqipërisë Ish-eurodeputetja Doris Pack, ka reaguar lidhur me prezantimin e progres raportit për Shqipërinë. Përmes një postimi
Ndjekje penale për zyrtarët që nuk e deklarojnë pasurinë Rreth katër mijë e 700 zyrtarë të lartë që punojnë në institucionet e Kosovës, janë të obliguar që çdo vit të deklarojnë
Thaçi: Kosova ka ndërmarr hapa të mëdhenj në luftimin e korrupsionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se fenomeni i korrupsionit është një sfidë globale. Thaçi në konferencën
Ivanovska sfidon kryetarët: Ejani në zyrat tona dhe njihuni me veten tuaj Pas informatave që i publikoi Komisioni i Antikorrupsionit, të cilat thonë se kryetarët e komunave në Maqedoni nuk kanë
Gazeta gjermane: Shqiptarët në protestë kundër korrupsionit dhe pushtetit autoritar Nga Keno Verseck-Der Spiegel Ekzistojnë dhjetëra mijëra pjesëmarrës çdo fundjavë. Punonjës të thjeshtë, sipë
Shqipëria në "listën e zezë" të korrupsionit Indeksi i perceptimit të korrupsionit i matur në 180 vende të botës është publikuar ditët e fundit nga “Transparency In
Zbardhet raporti ndërkombëtar, Shqipëria zhytet edhe më thellë në korrupsion Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë, e ka radhitur Shqipërinë në vend
Shifra alarmuese, sa studentë e pohojnë korrupsionin në universitete Fondacioni “Friedrich Ebert” (FES) në bashkëpunim të ngushtë me OJQ “Rezistencë Qytetare”, ka bërë publike rezultatet e
Ambasadori britanik: Korrupsioni mund të bëhet kulturë në Kosovë Ambasada Britanike në Prishtinë ka vazhduar mbajtjen e serisë së saj “Brit Talks”, që ka në fokus diskutimet për luftën
Qytetarët protestojnë kundër Thaçit por vetëm në Facebook (FOTO LAJM) “Korrupsioni është armiku më i madh i një shoqërie demokratike dhe aktivitetet në kuadër të Javës Kundër Korrupsionit ja
Në Prishtinë shfaqet një rosë gjigande, mësoni arsyen Në Ditën Botërore të Luftës kundër Korrupsionit, në sheshin “Skënderbeu” është vendosur një rosë e verdhë prej gome, tas
Ndërkombëtarët vlerësojnë nismat e qeverisë në luftën kundër korrupsionit Procesi i derregullimit dhe dixhitalizimi i shërbimeve publike, të ndërmarra nga qeveria shqiptare si instrumente të rën
500 lëndë ende të pazgjidhura për korrupsion Mekanizmat e drejtësisë në Kosovë thonë se aktualisht kanë në proces mbi 500 lëndë që po trajtohen dhe ndërlidhen me ras
Ish-shefi i antikorrupsionit hedh akuza të rënda ndaj Lumezit dhe Maxhunit Hasan Preteni, dikur Shef i Agjencisë Antikorrupsion e ka denoncuar Shefin e AKI’së, Shpend Maxhunin dhe Kryeprokurorin
Zbulohet një vendim i kundraligjshëm nga Haradinaj Qeveria përmes vendimit të kundërligjshëm, ka miratuar Strategjinë Shtetërore Kundër Korrupsion dhe ka urdhëruar zbatimi
Thaçi: Vetëm 12 mijë ushtarë ka pasur UÇK-ja, të tjerët janë mashtrues Agjencia Kundër Korrupsionit ka organizuar një Konferencë Rajonale Kundër Korrupsionit e cila po mbahet sot në Prishtinë
UP-ja është bërë vatër e korrupsionit dhe të gjitha të zezave Me korrupsion të formave të ndryshme, nepotizëm e klientelizëm është duke u përcjellë procesi i emërimit, riemërimit dhe
Zbulohet një vatër e korrupsionit në OSHEE, si vidhnin shtetin hajdutët Eshtë dërguar për ndjekje penale nga policia e prokuroria një punonjës i OSHEE në Lezhe dhe një pronar i një hoteli në k