999 rezultate për

korrupsionin

Shifra alarmuese, sa studentë e pohojnë korrupsionin në universitete Fondacioni “Friedrich Ebert” (FES) në bashkëpunim të ngushtë me OJQ “Rezistencë Qytetare”, ka bërë publike rezultatet e
“Ndaloni korrupsionin dhe respektoni të drejtat e çdo njeriu", mesazhi i Imzot Frendos për Krishtlindje Në prag të vigjiljes së Krishtlindjes, Arqipeshkvi i Metropolit Tiranë-Durrës ka një mesazh për të gjithë besimtarët.
"Ka pedagogë që janë të trembur", akademiku flet për korrupsionin në Univeristete Akademiku Artan Fuga teksa foli për studentët dhe protestën e tyre, ai u ndal njëherësh edhe tek pjesa e plagjiaturave
Kurti: Duhet Gjykatë Speciale për krimet e paqes Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, në veçanti ato me Gjykatën Speciale. N
Hahn kërkon falje, po Haradinaj kërkon falje për korrupsionin? Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as
Gjermania aplikon inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin Gjermania po vendos në punë inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin. Së fundi prokuroria po shfrytëzon një
Haziri largon 32 punonjës Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se i ka pezulluar 32 punëtorë bashkiakë, për të parandaluar korrupsio
Sërish shtyhet seanca që po heton korrupsionin Sërish është shtyrë gjykimi për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe zyrtarëve të tjerë
Porosia e qartë e raportuesit për vizat: Luftoni korrupsionin Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti sot në takim, Raportuesin e Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor
Shembull/ Ja si Presidenti i Tanzanisë shpartalloi korrupsionin duke anuluar deri edhe festën kombëtare Në rrjete sociale është publikuar një profil i Xhon Magufulit, presidenti të Tanzanisë të quajtur ndryshe si “Buldozeri”
Duka i dërgo letër Kryeprokurores: Të luftojmë së bashku korrupsionin Armand Duka ka vendosur t’i shtrijë dorën e bashkëpunimit kryeprokurores së përgjithshme të përkohshme znj. Arta Marku,
Merkel: Kosova ta luftojë korrupsionin dhe ta ulë papunësinë Pas takimit që kancelarja gjermane pati me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në Berlin, Angela Merkel ka bërë thirrje
Qëllohet me armë gazetarja që heton korrupsionin në Malin e Zi Një gazetare malazeze, e njohur për hetimin e korrupsionit në biznes dhe qeveri, u qëllua dhe u plagos përpara shtëpisë
Tahiri pret në takim raportuesit e vizave, a i bindi për korrupsionin? Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka takuar sot delegacionin e Komisionit Evropian, të udhëhequr nga Simon Mordue,
Tahiri beson se ka luftuar korrupsionin Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se delegacioni teknik i Bashkimit Evropian, që viziton këtë javë Kosovën,
Apostolova: Ende duhet ta luftoni korrupsionin për vizat Liberalizimi i vizave është shumë pranë por duhet që liderët e Kosovës të luftojnë korrupsionin, fenomen ky shqetësues q
KE: Për vizat duhet të luftoni korrupsionin Përfaqësues të Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, por edhe ekspertë të kësaj fushe presin që në qershor të
Kosova po e lufton korrupsionin (FOTO LAJM) Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit S. D. në kohëzgjatje prej 15 (pesëmbëdhjetë) mu
Donald Lu paralajmëron fundin e Llallës: Ka prova mjaftueshëm për korrupsionin e tij Donald Lu i ftuar në opinion ka sqaruar edhe njëherë cështjen e ish-Kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla.
BE: Tani luftoni korrupsionin për liberalizimin e vizave Në një deklaratë të përbashkët të lëshuar nga përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogheri