999 rezultate për

korrupsionin

"Pyll pa derra nuk ka", Rama përgjigjet për korrupsionin dhe sulmin ndaj Francës Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komenteve të ndjekësve në rrjete sociale në lidhje me korrupsionin tek spitali
"Duhen 2 mijë euro për secilin", telefonata që zbuloi korrupsionin e gjyqtares Ditën e e djeshme, SPAK vuri në pranga një gjyqtar, një avokat dhe një shef departamenti në një Universitet të akuzuar p
Meta takohet me delegacionin e Venecias: Kemi probleme me korrupsionin dhe krimin e organizuar Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar ditën e sotme me delegacionin e Komisionit të Venecia në lidhje me emërim
Yuri Kim mesazh para politikanëve: Shqipërisë i duhet të ç’rrënjosë korrupsionin Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim, e cila ka nisur vetëm pak ditë më parë detyrën, ka përsëritur edhe njëherë m
Fillon punën Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, kush janë gjyqtarët Nis nga puna ditën e sotme Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, e cila do të gjykojë krimet e rën
Vetëm emrin ka shqip, nga i ka rrënjët paketa Anti-KÇK Gjatë ditës së sotme, për plot 1 orë e 30 minuta Kryeministri Edi Rama ka prezantuar paketën Anti-KÇK. Kjo paketë, pr
Ambasada Amerikane krah studentëve shqiptarë: Denonconi korrupsionin! Ambasada amerikane në Tiranë ka propozuar një nismë të re ku i kërkon studentëve që të marrin guximin dhe të rrëfejnë ko
PD padit arkitektin danez për Teatrin Kombëtar: I përfshirë në korrupsionin e Ramës dhe Veliajt Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels, pasi sipas tyre është përfshirë në ”projekt
Kurti thotë se do të çmontojë korrupsionin në Kosovë Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, ka thënë se prioritetet kryesore të punës së tij nëse f
Haradinaj thumbon Veselin: Kush ta luftojë korrupsionin? Ata janë frikacakë e servilë (VIDEO) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka lëshuar akuza ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.
Maqedoni, qeveria formon ekip për të luftuar krimin dhe korrupsionin Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për f
Zyrtari i lartë amerikan: Kemi dëshmi të forta për korrupsionin e Dakos! Nuk po mbështesim Ramën Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Eu
Shqipëria mbetet një ndër vendet me korrupsionin më të lartë në rajon Shqipëria vijon të mbetet në listën e zezë të Ballkanit sa i takon korrupsionit. Rezulton se korrupsioni në vendin tonë
Nis vetingu për prokurorët që do hetojnë korrupsionin Komisioni i Pavarur i Kualifikimit fillon këtë javë seancat dëgjimore ndaj kandidatëve për Strukturën e Posaçme Anti Kor
Politikani gjerman sfidon Ramën: Nëse padit Bild-in duhet të padisësh edhe BE-në Artikulli i botuar nga gazeta më e madhe në Europë, gjermania ‘Bild’, ka shkaktuar një tërmet të vërtet në politikën e m
PD thirrje ndërkombëtarëve: Liria e medias në rrezik, ndërhyni! (FOTO LAJM) Partia Demokratike iu ka kërkuar institucioneve ndërkombëtare të ndërhyjnë për t’iu ardhur në ndihmë mediave. Ish-de
Nuk ka liberalizim pa luftuar korrupsionin Kryeministri Ramush Haradinaj në takimin me ambasadorin gjerman, Christian Heldt, potencoi se Kosova i ka përmbushur të
Veseli fajëson BE-në për ikjen e të rinjve, harron korrupsionin që mjeron kosovarët Kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh i pari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për medie tha se çdo vonesë e B
Fundosi Sanaderin në Kroaci, vjen në Shqipëri prokurorja e "hekurt" Tamar Laptosh, prokurorja që hetoi dhe dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader dhe ish-zv/kr
Denoncoi korrupsionin në futboll, vritet gazetari investigativ Një ngjarje e rëndë ka tronditur shtetin afrikan të Ganës dhe jo vetëm. Disa njerëz të armatosur kanë qëlluar për vdekje