999 rezultate për

koronavirusin

Shpiket filtri i ajrit që vret koronavirusin Studiuesit hartuan një filtër ajri “kap dhe vret” që mund të bllokojë COVID-19, duke e vrarë atë pothuajse menjëherë, si
Harruan koronavirusin, të rinjtë shqiptarë dynden në jetën e natës (FOTO LAJM) Të rinjtë po konsiderohen nga mjekët si rreziku i këtyre ditëve për përhapjen e COVID-19. Fjalët e mjekëve duket se
"Ai ndoshta do të dal fitues" gazetari që mposhti koronavirusin dyshues për fatin e të atit Gazetari nga Kosova Berat Buzhala ka reaguar sërish një ditë pasi bëri një thirrje publike për personat që nuk besojnë s
Legjenda e boksit mposht koronavirusin (VIDEO) Pas një "beteje të ashpër" me koronavirusin, boksieri legjendar Robert Duran tashmë shëruar plotësisht. Testi i fundit p
Nuk ia doli të mposhte koronavirusin, ndahet nga jeta babai i Khabib Babai i Khabib Nurmagomedov, Abdulmanap, ka ndërruar jetë pas një beteje të gjatë me koronivirusin. Abdulmanap, i cil
Djokovic mposht koronavirusin Djokovic doli pozitiv në këtë virus pasi ka marrë pjesë në një turne që kishte organizuar ai në Serbi dhe Kroaci, në koh
Vuri nën kontroll koronavirusin, rinis futbolli në Kinë Superliga kineze do të fillojë më 25 korrik pas një pauze të gjatë 5 mujore. Autoritetet në Kinë fillimisht vendosën
Një ditë pas mposhti koronavirusin, Binaj: Lum ata që kanë miq të vërtetë! (FOTO LAJM) Aktori i humorit Florjan Binaj pranoi se ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus, ndërsa lajmi bëri bujë në mediat socia
114 vjeçari pretendon se mposhti koronavirusin Shërimi nga koronavirusi i Abe Tilahun Voldemikael nga Etiopia, për të cilin familja pretendon se është 114-vjeç, konsid
A është kjo vala e dytë? Epidemiologu sqaron "çudinë" me koronavirusin në Shqipëri Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, ka analizuar situatën e COVID-19 në Shqipëri dhe ka ngritur disa pikëpyetje. Në n
Flet shefja e Epidemiologjisë: Çfarë po ndodh me koronavirusin në Shqipëri Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 78 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 893 numrin total të të
Rritja e rasteve, Brataj: Tre dukuri që po vërehen me koronavirusin në Shqipëri Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se në vendin tonë po vërehen tre dukuri në sfidën ndaj Sars-Cov2 q
SHBA i ofron Shqipërisë shumën e majme në përballje me koronavirusin Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë dhënë një tjetër ndihmë ndaj vendit tonë, në përballje me koronavirusin. Përmes
Në Ministrinë e Brendshme shënohen 41 të infektuar me koronavirus Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Toni Angellovski në paraqitjen e tij të sotme informoi se në këtë ministr
Tifozët e Portos "sfidojnë" koronavirusin, ndjekin skuadrën mbi çatinë e stadiumit (VIDEO) Dje bënte bujë lajmi për tifozin polak që mori me qera një kran, në mënyrë që nga lart të shihte skuadrën e zemrës tek l
Organizoi festë, studentja i ngjit koronavirusin të gjithë miqve Disa persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus pasi morën pjesë në një festë në Selanik, sipas raportit të fund
OBSH me tone kritike për koronavirusin: Këto shtetet rrezikohen Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se ndonëse situata pas shpërthimit të
Qentë mund ta detektojnë koronavirusin nëpërmjet nuhatjes në nënsqetulla Hunda e një qeni është 100 milionë herë më e ndjeshme sesa ajo e njeriut, sipas revistës shkencore ‘Science magazine’. S
Shifrat e fundit, a po e mposht Italia koronavirusin Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 70 viktima e 593 raste pozitive më shumë me Covid-19, një rënie e djeshme kra
Pse gratë e mposhtin më shpejt koronavirusin? Ka një avantazh që duhet ta dini Në të gjitha vendet e prekura nga Covid-19, nga Kina në Itali, pandemia shkaktoi një numër më të madh viktimash midis bu