999 rezultate për

koreja

Koreja e Veriut paralajmëron edhe Kinën për pasoja të rënda Koreja e Veriut ka paralajmëruar edhe Kinën për pasoja të rënda në qoftë se kjo e fundit “bllokon” marrëdhëniet midis d
Koreja Veriore adreson kritika të rralla ndaj Kinës Mediat shtetërore të Koresë Veriore kanë publikuar sot kritika të rralla për Kinën, duke thënë se komentet e mediave sht
Koreja e Veriut paralajmëron testin e 6-të bërthamor Koreja e Veriut paralajmëroi sot se ishte e gatshme për të ndërmarrë në çdo kohë testin e saj të gjashtë bërthamor, në n
SHBA-të dhe Koreja e Veriut paralajmërojnë "pasoja katastrofike" Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se "nuk do të ishte i lumtur" nëse Koreja e Veriut kryen një provë tjetër bërtha
Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të: Do fundosim nëndetësen bërthamore Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të fundosë një nëndetëse bërthamore amerikane e cila momentalisht është vendosur në u
Koreja e Veriut: Jemi në prag të luftës bërthamore me SHBA-të! Koreja e veriut ka deklaruar se është në prag të luftës nukleare me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në një kohë kur këto
Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketa, gjigantja amerikane e kërcënon hapur (FOTO LAJM) Koreja e Veriut kreut të test të dështuar të një raketë me rreze të mesme veprimi gjatë ditës së djeshme duke acaruar së
Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketë balistike në Detin e Japonisë Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike sipas agjencisë së lajmeve koreano-jugore, Yonhap. Raketa e lëshuar
Koreja e Veriut kërcënon me “holokaust bërthamor” Koreja e Veriut ka paralajmëruar për një holokaust bërthamor në vendet e Azisë Juglindore nëse nuk bashkojnë forcat pas
"Kemi 5 milionë bomba atomike të transportuara nga fëmijët", Koreja e Veriut kërcënon botën (FOTO LAJM) "Do t'ju zhdukim me 5 milionë bomba bërthamore të transportuara nga fëmijët"., - kjo është deklarata e frikshme e bërë n
Koreja e Veriut akuzon SHBA-të dhe OKB-në për nxitje të luftës bërthamore Koreja e Veriut ka paralajmëruar se SHBA-të dhe Këshilli i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara, do të jenë përgjegjës në ra
Koreja e Veriut bëhet gati për luftë, stërvitje masive në kufi me Seulin (FOTO LAJM) Ushtria e Kim Jong-Un por përgatitet për luftë! Teksa nëndetëset dhe aeroplan-mbajtëset amerikane kanë mbërritur në g
Korea e Veriut sfidon flotën amerikane duke kryer stërvitje ushtarake Koreja e Veriut ka realizuar një stërvitje të madhe ushtarake sot në lindje të vendit, për të shënuar përsëri 85-vjetori
Koreja e Veriut vazhdon me kërcënimet: Do ta fshijmë nga faqja e dheut Amerikën! Në faqen zyrtare të internetit të Koresë së Veriut sot, Pheniani ka paralajmëruar se do ta fshijë Amerikën nga faqja e d
Koreja e Veriut i përgjigjet ashpër Amerikës: Do t’a fundosim aeroplanmbajtësen Koreja Veriore i është përgjigjur shumë ashpërsh SHBA duke deklaruar se është e gatshme që t’ia fundosë SHBA-së aeroplan
Koreja e Veriut kërcënon Australinë me sulme bërthamorë Shenja lufte po shihen në horizont, pasi Koreja e Veriut ka akuzuar Australinë se i shkon SHBA-së nga pas “qorrazi” dhe
Deklarata e ambasadorit: Koreja e Veriut shkatërron botën vetëm me 3 bomba “Ambasadori jo zyrtar” i Koresë së Veriut për Perëndimin ka paralajmërar se Peniani mund të shkatërrojë gjithë botën me
Rusia sfidon sërish SHBA-të, ja për çfarë vë veton në OKB Rusia nuk e lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut,
Koreja e Veriut bën gati raketat: Luftë totale nëse na cënojnë (FOTO LAJM) Korea e Veriut ka kërcënuar me "luftë totale" nëse SHBA-të sipas autoriteteve të Penianit do të guxonin të godisnin baza
Koreja e Veriu nuk ndalet, bëhet gati për testin tjetër raketor Marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë ashpërsuar së tepërtmi dhe ndodhen në kulmin e tensioneve, ndërsa kjo