E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

koreja

Koreja e Veriut: SHBA-të të bëhen gati për më shumë “paketa dhuratë” Koreja e Veriut ka deklaruar se lëshimi i raketës dhe masat e tjera vetëmbrojtëse ishin një “paketë dhuratë” për Shtetet
Çfarë ndodh nëse Kim Jong Un sulmon? 5 gjërat që duhet të dimë për Korenë e Veriut Të dielën, Koreja e Veriut testoi një bombë me hidrogjen, 3 herë më e fuqishme se bomba bërthamore e hedhur në Hiroshima
Koreja e Jugut "sulmon" me raketa Veriun, tension në gadishull (FOTO LAJM) Pas testit të bombës me hidrogjen nga Koreja e Veriut, vëllezërit-armiq të jugut i janë përgjigjur me lëshimin e një rak
Koresë së Veriut i kthehen kundër Kina, Japonia dhe Rusia Korea e Veriut sapo ka bërë testin e gjashtë të armëve bërthamore. Por mesa duket fqinjët rajonalë të Koresë së Veri
Testi bërthamor i Koresë së Veriut shkakton tërmet, reagon Trump Testi i radhës bërthamor nga Korea e Veriut ka detyruar Presidentin e Amerikës, Donald Trump që të reagojë. "Fjalët d
Testohet bombë tjetër nukleare në Korenë e Veriut, shkakton tërmet 6.3 ballë Një dridhje e madhe e tokës është regjistruar në Korenë e Veriut për shkak të kryerjes së testit të gjashtë bërthamor, t
Koreja e Veriut konfirmon testin bërthamor Koreja e Veriut ka konfirmuar se ka kryer një test bombe me hidrogjen, duke e shpallur atë si "një sukses të plotë".
Afrohet Lufta III, Trump rishikon paktin me Jugun Një traktat, i cili kufizon numrin e raketave balistike të lejuara për Korenë e Jugut, do të rishikohet në përgjigje të
Koreja e Veriut publikon pamjet e lëshimit të raketës balistike (VIDEO) Mediat shtetërore të Koresë së Veriut kanë publikuar një video që thuhet se tregon lançimin e raketës së fundit të Pyong
Guterres: Koreja Veriore po minon sigurinë rajonale! Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, kritikoi fuqishëm Korenë e Veriut për lëshimin e një
Kështu ranë alarmet e luftës në Japoni pasi Koreja Veriore lëshoi raketën balistike (VIDEO) Lëshimi i një tjetër rakete balistike nga Koreja Veriore ka bërë që alarmet e sulmit të bien nëpër Japoni. Raketa b
Trump, mesazh kërcënues për Korenë Veriore pas lëshimit të raketës Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar pas testit të radhës nga Koreja Veriore. Tru
Dalin pamjet e bombardimit: "Do t'a shkatërrojmë Kimin me çdo çmim" (VIDEO) Koreja e Veriut ka testuar një tjetër raketë mbrëmë duke e fluturuar atë mbi qiellin e Japonisë, gjë e cila ka alarmuar
Këmbana lufte, Koreja e Jugut lëshon bombat 1 tonëshe në kufi me Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Testi më i fundit i Koresë së Veriut duke lëshuar një raketë që kaloi mbi qiellin e Japonisë ka frikësuar, por njëkohësi
Raketa e Kim Jong Un terrorizon Japoninë, jepet alarmi për luftë (FOTO LAJM) Zonat e veriut të Japonisë kanë kaluar një natë të tmerrshme mbrëmë teksa raketa e lëshuar prej Koresë së Veriut fluturo
Koreja e Veriut lëshon edhe një raketë drejt Japonisë Ushtria e Koresë së Veriut ka lëshuar edhe një raketë në Detin e Japonisë, teksa rreziku për një Luftë të Tretë Botërore
Koreja e Veriut alarmon botën, lëshon tre raketa... (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka hedhur tri raketa në det, të lëshuara nga provinca Gangwon, në bregun e saj Lindor. Ky lajm u bë i
Vulin kërkon nga Koreja e Jugut të mos votojë për Kosovën në UNESCO Serbia ka filluar të lobojë për të mos e lejuar pranimin e Kosovës në UNESCO. Këtë herë ministri i Mbrojtjes në Serbi
Nuk është Koreja e Veriut, ja ku pritet të plase lufta me armë bërthamore Koreja e Veriut është tashmë në qendër të vëmendjes botërore dhe debatit të diplomacisë ndërkombëtare. Testet e raketave
Çfarë po ndodh? Koreja Veriore tërheq ambasadorët e vet në Kinë, Rusi dhe OKB Koreja e Veriut ka urdhëruar ambasadorët e saj në disa vende kryesore të botës të rikthehen në vend për të marrë pjesë n