999 rezultate për

koreja

Kim Jong Un bëhet gati për luftë, nxjerr dhjetra avionë nga hangarët Koreja e Veriut ka lëvizur avionët ushtarakë në bregun e saj lindor dhe ka rritur ndjeshëm mbrojtjen pasi deklaroi se SH
Koreja e Veriut: SHBA-të na shpallën luftë, do kundërpërgjigjemi! Ministri i Jashtëm i Kim Jong-un ka deklaruar se Presidenti Donald Trump i ka shpallur luftën Koresë së Veriut. Ri Yo
Çfarë ndodh nëse Koreja e Veriut hedh bombën me hidrogjen në Paqësor? Koreja e Veriut mund të planifikojë një nga shpërthimet bërthamore më të fuqishme në histori, nëse do ti besonin deklara
Koreja Veriore: Mbijetesa e fëmijëve tanë është në rrezik Koreja Veriore ka thënë sot se sanksionet ndërkombëtare të vendosura ndaj saj për shkak të programeve bërthamore dhe rak
Koreja e Veriut tallet keq me Presidentin Trump Diplomati më i lartë i Koresë së Veriut e ka krahasuar fjalimin e Presidentit Donald Trump në OKB " me një qen qe leh po
A po shkakton Koreja e Veriut një shpërthim të madh vullkanik? Mali Paektu, i cili shtrihet në kufijtë e Koresë së Veriut dhe Kinës, është përgjegjës për një nga shpërthimet më katast
Çudit Moisiu: Shqipëria ka tunele si Koreja e Veriut Ish-presdienti i Republikës, Alfred Moisiu, gjatë një interviste për “Report Tv” është shprehur se Koreja e Veriut nuk m
Koreja Veriore ka pasuri nëntokësore me vlerë 10 trilion dollarë Vendi më i izoluar në tokë, Koreja Veriore ndodhet në rezerva të më shumë se 200 mineraleve, duke përfshirë mineralet e
SHBA-Koreja e Jugut, marrëveshje për intesifikimin e sanksioneve ndaj Phenianit Presidenti amerikan, Donald Trump dhe ai i Koresë së Jugut, Moon Jae-in kanë rënë dakord që të intensifikojnë sanksionet
Dështon diplomacia, OKB: “Koreja e Veriut do të shkatërrohet” Programi bërthamor i korsë së Veriut ka bërë që Amerika të njoftojë se OKB tashmë ka vendosur të reagojë ushtarakisht.
Kim Jong-un: Koreja e Veriut do t'i arrijë qëllimet bërthamore Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është zotuar se do të arrijë qëllimet bërthamore të vendit. Ai ka deklaruar se
NATO-ja lëshon alarmin për përgjigje globale ndaj raketës që hodhi Korea e Veriut Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg kërkoi sot një përgjigje globale pas lëshimit të një rakete tjetër b
Koreja e Jugut kërcënon se do ta shkatërrojë Korenë e Veriut Pasi Kim Jong-un lëshoi një tjetër raketë mëngjesin e sotëm, Presidenti i Koresë së Jugut ka thënë se vendi i tij ka fuq
Brenda 48 orëve Koreja e Veriut do të lëshojë një tjetër raketë Koreja e Veriut është duke u përgatitur që të lëshojë një tjetër raketë balistike ndërkontinentale. Alarmi është dhënë n
Koreja e Jugut formon “njësinë likuiduese”, e trajnuar për të vrarë liderin Kim Jong-un (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është duke formuar “njësinë likuiduese” që do të jetë pjesë e forcave speciale, e trajnuar enkas për neut
"Dhimbje që s'i keni përjetuar asnjëherë", Koreja e Veriut kërcënon SHBA Koreja Veriore ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara do të pësojnë “dhimbjen më të madhe” që e kanë pasur ndonjëherë, në
"Koreja e Veriut do të sulmojë Los Angeles-in me armë bërthamore" (FOTO LAJM) Ndërkohë që tensionet mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së janë në kulmin e tyre, ka mjaft ekspertë të sigurisë që i tremben
Alarmuese, Korea e Veriut pritet të hedhë një raketë tjetër Koreja e Veriut mendohet se do të lëshojë një raketë tjetër ndërkontinentale ditën e nesërme më 9 shtator. Kështu th
Populli vuan për bukë, Kim Jong shpenzon 600 mln dollarë për makina, alkool dhe puro (FOTO & VIDEO) Ndërsa bota është në prag të një lufte bërthamore midis Koresë së Veriut dhe SHBA-ve, mediat kanë gjetur kohë që të inte
Verëra fanceze, avionë, jahte dhe djath zvicerjan: Jeta luksoze e Kim Jong Un E teksa bota po ndjen frikën e nisjes së një lufte bërthamore midis Koresë së Veriut dhe SHBA-ve, mediat e huaja publiko