999 rezultate për

koreja

Njihuni me njësitë elitare të snajperisteve që ruajnë Kim Jong-un (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka një milion ushtarë aktivë, dhe për këtë fakt zë vendin e katërt në botë sa i përket numrit të ushtarë
Koreja Veriore po hakon kompanitë dhe qeveritë e huaja Qeveria amerikane ka zbuluar detaje të reja mbi dy viruset që Koreja Veriore po i përdor për të sulmuar kompanitë dhe qe
Koreja Veriore-Putinit: Jemi të gatshëm për sulm nuklear ndaj SHBA-ve Në letrën, të cilën delegacioni i Koresë së Veriut gjatë takimit të bashkimit ndërparlamentar i kanë dorëzuar presidenti
Lëshohet alarmi! Koreja e Veriut po rrëmben fëmijë (FOTO LAJM) Një alarm është lëshuar nga mediat britanike të cilat raportojnë se Koreja e Veriut është duke grabitur fëmijët nëpër rr
Japonia dhe Koreja Jugore prodhojnë armë bërthamore për mbrojtje nga Koreja Veriore Koreja Jugore dhe Japonia janë duke konsideruar që secila të prodhojë arsenalin e vet bërthamor për t’u mbrojtur nga kër
Paralajmëron CIA: Koreja e Veriut është e gatshme të godasë SHBA-të Brenda pak muajsh Koreja e Veriut do të jetë në gjendje të sulmojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me një raketë të mbus
Koreja Veriore kërcënon me sulm të paimagjinueshëm në kohë të paimagjinueshme Koreja e veriut ka paralajmëruar për një sulm të paimagjinueshëm në një kohë të paimagjinueshme ndaj caqeve amerikane, d
Vendi i vetëm për t'u fshehur nëse Koreja e Veriut nis luftën bërthamore Ekziston frika se Kim Jong-un është i aftë të godasë kontinentin amerikan, por a është kjo zonë plotësisht e sigurt nga
Koreja Veriore refuzon propozimin për bisedime direkte në Rusi Zyrtarët e Koresë Veriore e kanë refuzuar propozimin për të mbajtur bisedime direkte me homologët e tyre nga Koreja Jugo
Alarmohen SHBA, Koreja e Veriut mund të vrasë 90% të popullsisë (FOTO LAJM) Ekspertët kanë lëshuar një paralajmërim për zyrtarët e SHBA-së për një armë bërthamore të tmerrshme të cilën Koreja e Ve
Korea e Veriut kërcënon: Australia nuk do të jetë në gjendje të shmangë katastrofën Koreja e Veriut ka kërcënuar Australinë me “fatkeqësi” nëse kombi ishull nuk braktis besnikërinë ndaj interesave amerika
Pamje të rralla të pa censuruara nga Koreja e Veriut (VIDEO) Falë guximit të një personi, në internet janë publikuar pamje të bëra në muzg dhe gjatë natës rrugëve nëpër të cilat ai
Koreja e Veriut feston 72-vjetorin e themelimit të Partisë së Punës Koreja e Veriut shënoi 72 vjetorin e themelimit e Partisë së Punës. Televizioni shtetëror KRT, transmetoi një video
Luftanija amerikane i afrohet gadishullit, “trembet” Koreja Veriore Koreja e Veriut ka bërë thirrje për një luftë mbarëkombëtare kundër SHBA-ve dhe "lëvizjeve të saj si gangster për domini
Koreja e Veriut është gati të testojë raketën e parë që mund të arrijë SHBA-të? Një politikan rus ka deklaruar se ai ka para një raketë të Koresë Veriore që mund të arrinte brigjet e Shteteve të Bashk
2 milionë njerez mund të vdesin nëse Koreja e Veriut sulmon Seulin dhe Tokion Ndërsa tensionet rriten në gadishullin Korean, një raport i ri ka vlerësuar se nëse Koreja e Veriut do të vendosë arsena
Ja si do të shpërndahej rrezatimi nëse Koreja e Veriut lëshonte një bombë bërthamore në Paqësor (VIDEO) Disa pamje grafike dhrithëruese tregojnë se si do të përhapej radioaktiviteti nëpër botë nëse Koreja e Veriut do të lesh
Koreja e Jugut tregon "muskujt" (FOTO LAJM) Ndërsa tensionet me Korenë e Veriut sa vijnë e ngrihen, Koreja e Jugut po merr masa ekstra për të siguruar sigurinë e Lo
Koreja Veriore e quan plak të çmendur Donald Trump-in Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është një plak i çmendur që po e shfrytëzon vdekjen e një studenti ame
Prindërit e Warmbier: Ai u kthye nga Koreja e Veriut i verbër dhe i shurdhër... Prindërit e Otto Warmbier kanë ndarë detaje të tmerrshme të gjendjes së tij kur ai arriti në shtëpi nga Koreja e Veriut.