999 rezultate për

koreja

Koreja e Jugut insiston: Bisedime direkte mes Veriut dhe SHBA Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in ka reaguar pas vendimit të Donald Trump që të anulojë takimin e programuar për
Tensione për bisedimet me Korenë e Veriut Presidenti Donald Trump thotë se administrata e tij po vazhdon të shqyrtojë nëse do të realizohet takimi i planifikuar p
Para samitit me Trump, Koreja e Veriut nis çmontimin e vendit të testeve bërthamore Koreja e Veriut ka bërë të ditur se do të çmontojë vendin e saj të testeve bërthamore, dhe lajmi bëhet i ditur nga agjen
Trump: Koreja e Veriut liroi 3 amerikanët e burgosur (FOTO LAJM) Koreja e Veriut i liroi tre amerikanët e burgosur, sipas një njoftimi në Twitter të Presidentit amerikan Donald Trump, n
Koreja e Veriut ndryshon orën, e çon 30 minuta para Vetëm një javë më përpara, dy Koretë hodhën një hap shumë të rëndësishëm, duke i dhënë fund konfliktit shumë vjeçar, që
Koreja e Veriut ndryshon orën e saj për tu përputhur me Korenë e Jugut Koreja e Veriut po ndryshon zonën e saj kohore që të përputhet me Jugun pas samitit ndër-korean të javës së kaluar, sipa
Rusia dhe Koreja e Veriut do të ndërtojnë një urë në kufi Pheniani është gati të ofrojë punëtorë dhe furnizime për ndërtimin e një ure përgjatë kufirit me Rusinë, sipas Ministris
Kim Jong e ka seriozisht paqen: Ky është veprimi më i fundit i tij Duke nisur nga 5 maji, Koreja e Veriut do t’i lëvizë akrepat me 30 minuta për t’iu përshtatur orës së Jugut në atë që ng
Koreja e Veriut merr vendimin e rëndësishëm për testet bërthamore Koreja e Veriut ka premtuar se do të mbyllë vendin ku bën testimin e armëve bërthamore në muajin Maj dhe do t’u japë eks
Kim Jong Un merr vendimin drastik për armët bërthamore Lideri veri-korean, Kim Jong Un, thotë se do t’i ndërpresë testet e armëve bërthamore, të raketave balistike, si dhe do
Kim Jong tradhëton armët për futbollin, Koreja e Veriut hedh kandidaturën për Botërorin e 2026 Duket që tani kanë filluar të ziejnë alternativat për organizimin e Botërorit të vitit 2026. Kandidaturat potenciale të
I riu që vjen nga viti 2030, bën zbulimin e frkshëm: Fundi fatal i Kim Jong-un (VIDEO) ideoja e një udhëtari të ri, i cili pretendon të vijë nga viti 2030, është bërë virale në ditët e fundit në YouTube, pas
Takimi Trump-Kim Jung Un edhe në baste: Ja sa e ka kuotën takimi historik Bastorja e njohur “Mozzart” i ka publikuar kuotat për takimin e paralajmëruar të liderët të SHBA-vë, Donald Trump dhe at
"Shkrijnë akujt" në Olimpiadën e Dimrit, kjo është selfie më e komentuar (FOTO LAJM) Para se të hynin në stadiumin olimpik dhe të marshonin nën një flamur të unifikuar në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës
Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës (FOTO ALJM) Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë ushtarake një ditë përpara Olimpiadës Dimërore në Korenë e Jugut. Megjithatë, f
Shpenzime marramendëse për çamçakëz e alkool, shokon Kim Jong Un (FOTO LAJM) Kim Jong Un përvec bombave bërthamore është i njohur edhe për shpenzimet marramendëse që ai bën për ushqimet e preferuar
Koreja e Veriut përçan administratën amerikane Shtëpisë së Bardhë duket se po i sos durimi me krerët e Pentagonit, të cilët nuk i kanë ofruar presidentit Trump opsione
Shefi i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Koreja e Veriut është gati për të na shkatërruar Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, gjithashtu paralajmëroi se Koreja e Veriut ka aftësinë për të goditur SHBA me armë bërtha
Pse Koreja e Veriut vendosi të luajë mirë? Olimpiadën e ardhshme të Lojërave Olimpike në Korenë e Jugut do të ketë disa mysafirë të veçantë dhe të papritur; një de
Historike, Koreja e Veriut i bën thirrje për "bashkim" Koresë së Jugut (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka bërë thirrje për bashkim me Korenë e Jugut duke u zotuar se do të "shkatërrojë" të gjitha sfidat.