999 rezultate për

kontrolli

Djalit i del makina nga kontrolli, vdes nëna 58-vjeçare Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në aksin Peqin-Elbasan. Nga raportimet e para mësohet se një grua ka humbur jetë
Bonucci e pranon se dhe ai do e kishte humbur kontrollin kundër Realit Leonardo Bonucci tregohet realist duke thënë se edhe ai mund ta kishte humbur kontrollin nëse ende do të ishte lojtar i
Vështirësi për Dukagjinasit përgjat rrugës së Shkodrës: As Enveri s’e bëri këtë Banorët e zonës së Dukagjinit dhe të Shalës po përballen me vështirësitë në lëvizjen e tyre drejt Shkodrës për shkak të
E FUNDIT/ Aksident i rëndë në Fier, vdes në vend 50-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Fier. Nga raportimet e para mësohet se një person ka humbur jetë
Rama humb kontrollin dhe i bie tavolinës me grusht: Nuk kam bërë gabim Kryeministri Edi Rama, të enjten, në studion e emisionit "Opinion" ka treguar arsyen e vetme pse u kërkoi falje kuksianë
Kuvendi miraton Projektligjin për Kontrollimin e Brendshëm të Financave Publike Kuvendi i Kosovës ka miratuar shqyrtimin e dytë të Projektligjit me nr: 06/L-021 për Kontrollimin e Brendshëm të Financa
Vjen arma më e re me lazer (VIDEO) Dronët janë një faktor në rritje në fushën e betejës. Kompania e armatimeve Raytheon po punon në disa sisteme për të sh
Serbia merr dy avionë ushtarakë nga mëma Rusi Dy aeroplanë transportues të llojit Antonov An-26 do të arrijnë në Serbi, dhe kjo do të bëhet falë marrëveshjes tekniko-
Situata jashtë kontrollit, ky është sherri më i fortë brenda Zonës së Lirë (VIDEO) Emisioni "Zonë e Lirë" është një ndër programet më të ndjekura në Shqipëri. Me një format argëtues, Çani di të tërheq
Plagos me thikë të riun, kontrolli në banesë fundos 25-vjeçarin Një sherr me thika ku ka mbetur i plagosur një i ri ka ndodhur në Tiranë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije s
I dërgonin me postë, kapen 6 celularë në burgun e Fierit Gjashtë telefona celularë janë kapur nga punonjësit e Institucionit të Ekzekutimit të Dënimeve Penale në Fier, pasi ishi
Arrestohet në flagrancë polici i burgut, tentoi të fuste pajisje të ndaluar Drejtoria e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve në Ministrinë e Drejtësisë ka arrestuar në flagrancë shteta
Iu gjet 613 kg kokainë, çfarë u zbulua pas kontrollit të 2 kontenierëve të tjerë Janë zbardhur detaje të tjera nga kapja e sasisë rekord të kokainës në Maminas. Kompania "Arbri Gardem" porositi ne
Maqedonia dhe Serbia bashkojnë doganat Maqedonia dhe Serbia e fillojnë doganimin e përbashkët në vendkalimet kufitare Tabanoc-Preshevë dhe Pelincë-Prohor Pçins
Tre mijë policë palestinezë dërgohen në Gaza për të marrë kontrollin Organizata për Çlirimin e Palestinës (PLO) ka bërë thirrje për dërgimin e 3,000 policëve nga Bregu Perëndimor në Rripin
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Aksioni i ujit/ Kontrollohen 1400 biznese, nga 1 marsi kontrolli edhe për familjarët Dy javë nga nisja e aksionit për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të ujit të pijshëm, si pjesë e reformës kombëtare
Atentati në Bllok, policia jep versionin zyrtar të ngjarjes Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, pasi një person është qëlluar me armë në kokë. Sipas informacion
Në kontrollin e makinës, gjendet dy vjeçarja e mbuluar me sende Policia në Murcia të Spanjës, ndaluan për kontroll një veturë të mbingarkuar, por u befasuan kur gjetën brenda një fëmij
Tërheqja e Llallës nga Drejtësia pushon kontrollin e tij nga Vettingu Në Shqipëri, ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka njoftuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në cilësinë