999 rezultate për

kontrollet

Momenti kur Opozita përplaset me sigurimin (VIDEO) Deputeti i Vetevendosjes, Sali Salhiu, është përplasur për një moment me disa pjesëtarë të sigurimit të Kuvendit. Dep
Kthehen kontrollet kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë Ministri për Integrime Evropiane, Bekim Çollaku, tha sot që Kosova dhe Shqipëria do t’i kthejnë dy ndalesat në kufi, nga
Faza e dytë e aksionit të tatimorëve, konfiskim mallit pa faturë Faza e dytë e aksionit antiinformalitet prite të filloj së shpejti ndërsa do të fokusohet te biznesi i madh. Deri më tan
Frikë deri në palcë, pronarët i vënë drynin dyqaneve nga kontrollet (FOTO LAJM) Ashtu sikundër ishte lajmëruar edhe më herët, ditën e sotme ka nisur aksioni kundër informalitetit. Sikundër vihet r
Gjendet një varkë e fundosur në liqenin e Badovcit (FOTO LAJM) Policia në bashkëpunim me Shoqatën e peshkatarëve dhe disa zhytës kane nxjerrë një barke nga Liqeni i Badovcit, te shtyl
Ja cili është qyteti me vetëm një polic në botë (FOTO LAJM) Lanba, është një qytezw në jug-perëndim të Kinës, i cili ka vetëm një polic. Në këtë qytet ansjëherë nuk ka ndodhur asnj
Shtohen kontrollet në portin e Durrësit, kthehen rreth 600 persona Ditët e fundit edhe më shumë janë shtuar kontrollet në pikën kufitare të Durrësit, si pasojë e fluksit të shtuar të qyte
Në Europë s'bëhet vlerësim i plotë psikologjik i pilotëve Pas deklaratave të hetuesve francezë se Airbusi A320 me 150 persona në bord është rrëzuar qëllimisht nga Andreas Lubitz,
"Kontrollet anti-doping ndaj Messit? Të çuditshme" Për Luis Enriquen, fakti që Lionel Messit i janë bërë kontrollet antidoping i janë brenda pak ditësh është diçka e rrall
Tetovarët frikësohen nga kontrollet policore (VIDEO) Tetovarët thonë se aksionet e Drejtorisë së të Ardhurave Publike, nën shoqërimin e forcave të mëdha të policisë, po mbje
"Dridhet" Tetova nga forcat speciale Një aksion i madh policor ka "tronditur" qytetarët tetovarë, ku forca të shumta speciale së bashku me ata të DAP-it kanë
Stadium i blinduar për Napoli-Roma (VIDEO) Hyrje e blinduar për futbollistët e Romës. Autobusi verdhekuq ka qënë i supermbrojtur nga një supereskortë policie që e
Përgjaken rrugët, 71 të vdekur në aksidente Nga aksidentet e gjashtë muajve të fundit në Maqedoini, kanë humbur jetën 71 persona. Ministrja e Brendshme, Jankulov
"Brazil 2014", Botërori pa "njollë" dopingu Një Botëror pa njollë, totalisht i pastër nga dopingu e bën edhe më të bukur atmosferën festive në Brazil. FIFA konfirmo
Kontroll të rreptë produkteve nga vendet e përmbytura Pas paralajmërimeve për paraqitje të aflatoksinës në misër dhe qumësht dhe sëmundje te kafshët në vendet që janë përfshi
AKU shton kontrollet për rritjen e sigurisë ushqimore Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe Task Forcë për përcaktimin e rregullave për therjen e kafshëve dhe tregtimin e mishit
AMA nis kontrollet për respektimin e të drejtave televizive Autoriteti i Mediave Audiovizive pas miratimit të “Rregullores mbi procedurat e inspektimit të veprimtarisë së ofruesve
Kontrollet në burgje, shkarkohen 5 kryekomisarë Në vazhdim të masave të marra gjatë kontrolleve të ushtruara së fundmi nga DPBSH përkatësisht në IEVP Rrogozhinë, Durrës
Kontrollet e ISHP- së: 840 subjekte punojnë në kushte informale Në vendin tonë 840 subjekte punojnë në kushte informale e të paliçensuara, ndërkohë që 1400 punonjës nuk janë të sigurua
Evazion fiskal edhe nga Jose Mourinho? Pasi ka zbuluar të fshehtat e Lionel Messit lidhur me taksat e papaguara, Agjensia Tributaria spanjolle që është një ent