999 rezultate për

kontrollet

OSHEE rikthen kontrollet për ndërhyrjet e paligjshme në rrjet, 5 të shoqëruar në polici Grupet e Task Forces në drejtoritë rajonale Shkodër, Burrel dhe Tiranë janë duke ushtruar sërish kontrolle në lidhje m
Le Pen: Franca të rikthejë kontrollet kufitare për të luftuar terrorizmin Kandidatja e ekstremit të djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen ëshët shprehur se Franca duhet të rikthejë ko
Lufta kundër terrorizmit, ashpërsohen kontrollet e pasaportave në Shengen Në fokus janë para së gjithash xhihadistë që kthehen nga Lindja e Afërt. Në Gjermani preket qarkullimi i udhëtarëve në a
AUV rrit kontrollet për mishin kancerogjen të ardhur nga Brazili Agjencia për Ushqim dhe Veterinari (AUV) ka përforcuar kontrollet për siguri dhe cilësi të mishit me prejardhje nga Braz
Blindohet Gjermania, ja masat e rrepta për ata që hyjnë në vend Ministri i Brendshëm gjerman Thomas de Maisiere kërkon një kontroll më të rreptë të personave që futen në Gjermani. Ai p
FNSH "pushton" Shqipërinë, mbi 4 mijë policë në aksion kundër çdo bime kanabisi Policia e Shtetit ka nisur një tjetër operacion masiv me qëllim goditjen e grupeve kriminale që merren me kultivimin dhe
Faturat e reja, OSHEE: Kontrollet e konsumit do bëhen 4 herë në vit OSHEE sqaron mënyrën se si qytetarët do të kryejnë pagesën e energjisë elektrike, nëse ERE miraton propozimin e operator
Çako: Policia në shërbim të përforcuar, nën vëzhgim personat me rrezikshmëri Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka deklaruar sot se janë shtuar kontrollet për festat e fundvitit dhe se poli
Ekzekutimi në Sarandë/ 6 persona të shoqëruar, FNSH nis kontrollet në Shendelli Lidhur me ekzekutimin e Agron Xhezairit, policia ka shoqëruar 6 persona në rajon. FNSH është nisur për kontrolle drejt f
AKU, kontrolle dhe gjoba në të gjithë vendin : Mos blini asgjë pa etiketë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vazhdon aksionin për kontrollimin e subjekteve në të gjithë Shqipërinë, sidomos në këto p
Pushohen nga puna 3 efektivë, nuk kontrolluan automjetin e Grabovcit Tre zyrtarë policie janë pushuar nga puna për shkak se kanë lejuar që automjeti i Adem Grabovcit të futet në hyrjen e Pr
Mimoza Hafizi i turret Lindita Nikollës: Arrogante, e papërgjegjshme! Reagimi i ministres së Arsimit, Lindita Nikolla lidhur me skandalin në kopshtin Diren, sipas deputetes Mimoza Hafizi hed
Vetëvendosje në Kuvend, rikthehen kontrollet (FOTO LAJM) Sot mbahet seanca e rregullt parlamentare në Kuvendin e Kosovës, ku janë parë që janë drejtuar për të marrë pjesë dhe de
Përgjimet e inspektorëve të korruptuar: Masakroje po s'të dha lekë Prokuroria ka dërguar në gjykatë tre dosje të tre inspektorëve të IQT-së Sandër Prenga, Alton Kasembi dhe Dorjan Flamura
Skandal në ndeshjen Greqi-Mali i Zi, shpaloset flamuri i Vorio Epirit Një tjetër skandal propagandistik ka ndodhur në ndeshjen e futbollit mes Greqisë dhe Malit të Zi. Në momentin luajtje
Sulmet në Bruksel, Europa në alarm (FOTO) Belgjika ka ngritur nivelin e alarmit në maksimum pas katër shpërthimeve që tronditën kryeqendrën e institucioneve europ
KSHZ: Kontrolle plotësuese te një pjese të të dhënave nga kontrollet e kryqëzuara Anëtarët e Komisionit Shtetëror Zgjedhor në seancën e mbrëmshme nuk arritën të miratojnë raportin me rezultate nga kontr
Vrasës me pagesë për atentatin e Elbasanit? Atentati i Elbasanit është hetuar në shumë pista, e ndërsa dyshimet bien se ajo mund të jetë kryer nga ndonjë vrasës me
Kontrollet e RENEA dhe FNSH për kapjen e vrasësve në Elbasan (VIDEO) Policia e Shtetit aktualisht po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e të mërkurës në Elbasan. S
Dy rreziqet e prishjes së Shengenit për shqiptarët Nga Lavdrim Lita - Një nga rreziqet më të mëdha të projektit europian në Shqipëri është rivendosja e vizave dhe kontro