999 rezultate për

kontrates

Luftëtari arrin marrveshjen për rinovimin e kontratës me Rapën Pas Shkëlzen Ruçit, ishte radha e Oltion Rapës. Luftëtari hedh bazat për një projekt afatgjatë, pasi ka rinovuar kontrat
Shqipëria fiton gjyqin për hidrocentralin e Kalivacit ndaj Becchettit Shqipëria ka arritur që të fitoj gjyqin në arbitrazh kundër kompanisë së së Françesko Beketit në lidhje me ndërtimin e h
Vinales edhe 2 vite të tjera me Yamahan Maverick Vinales dhe Yamaha sërish sëbashku. Piloti spanjoll ka rinovuar deri në vitin 2020 kontratën me skuadrën japone
Zyrtare: Sergi Roberto rinovon konktratën me Barcelonën FOTO LAJM) Barcelona dhe Sergi Roberto më në fund kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës së mbrojtësit spanjoll në “Cam
Gara e ligave për klauzola, kryeson Spanja por Hysaj le gjurmë Transferimi i Neymar te Paris Saint Germain, me francezët që paguan 222 milionë euro për ta marrë nga Barcelona, shënoi
Kamza prezanton ish-lojtarin e Luftëtarit Flitej prej ditësh për një kalim të tijin te Kamza por tashmë gjithçka është zyrtare. Vangjel Zguro është futbollist
Karriera e Schweinsteiger nuk mbyllet këtu, kërkon rinovimin e kontratës me Chicagon Bastian Schweinsteiger do të vazhdojë të luajë në Major League Soccer. Mesfushori gjerman i cili përfundoi kontratën
Të dyja klubet milaneze duan prishjen e kontratës me stadiumin mitik San Siro Milani dhe Interi, dy klubet e Milanos, kanë depozituar prishjen e kontratës me kompaninë që menaxhon stadiumin “San Sir
Interi në hall, e kërkon por akoma nuk e ka arritur rinovimin e kontratës me Icardin Zërat për një transferim të mundshëm të Mauro Icardit te Reali i Madridit për momentin nuk janë marrë shumë seriozisht n
Zyrtare: Christensen nënshkruan kontratë të re me Chelsean (FOTO LAJM) Chelsea ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me qendërmbrojtësin danez, Andreas Christensen për vazhdimin e kontratës d
Wilshere e tradhëton Arsenalin Jack Wilshere është në muajt e fundit të kontratës me Arsenalin, por për mesfushorin ky fakt nuk ndikon aspak në lidhjen
E FUNDIT / Gjici flet për trajnerin serb, por ky i fundit akoma nuk ka firmosur zgjidhjen e kontratës Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, në prezantimin e trajnerit të ri, Peter Pakult, ndër të tjera komentoi edhe divorcin
Conte as që e mendon largimin e dyshes Courtois-Hazard Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka ripërsëritur këtë të premte rëndësinë që kanë për klubin belgët Eden Hazard dhe T
SKANDALOZE/ Ministria e FSK-së i jep tender padrejtësisht një kompanie Tender gjysmë milioni më shtrenjt dhe mbi vlerën e parashikuar të kontratës i ka dhënë Ministria e Forcës dhe Sigurisë s
Përtej spekulimeve për t'u larguar, Icardi nis negociatat për rinovimin e kontratës Interi dhe Wanda Nara, bashkëshortja menaxhere e Mauro Icardit, po punojnë për rinovimin e kontratës së sulmuesit. Argje
Lichtsteiner afër imitimit të Evras Marseille mund të përsërisë operacionin “Evra” me Juventusin. Trajneri francez Rudi Garcia kërkon një mbrojtës me ek
Inter dhe Candreva gati për zgjatjen e kontratës Në humbjen e hidhur me Udinesen, Antonio Candreva realizoi asistin e 8-të sezonal, duke u konfirmuar një makinë e vërtet
Askush s’e merr përgjegjësinë për 63 milionë eurot Përplasje në mes të deputetëve të LDK-së dhe ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka shkaktuar kërkesa e kompanisë “
E bujshme / Raiola dhe Donnarumma kërkojnë prishjen e kontratës me Milanin Mund të jetë problemi i fundit që shqetëson Milanin, por nuk duhej aspak në këto momente. Sipas “Corriere Dello Sport”,
Zyrtare: Ghoulam rinovon kontratën me Napolin (FOTO LAJM) Napoli ka njoftuar se mbrojtësi Faouzi Ghoulam ka rinovuar kontratën e tij, duke e mbajtur atë në San Paolo deri në viti