999 rezultate për

kontrata

Pas deputetetes i ikën edhe këngëtarja, çfarë nuk po i ecën Luanës? Disa javë më parë u përhap lajmi se Luana dhe Fifi kishin bërë sherr dhe për këtë arsye moderatorja e kishte zëvendësuar
Një e treta e gazetarëve aktualisht punojnë pa kontrata pune Sipas një sondazhi të fundit të Institutit të Medias një e treta e gazetarëve dhe punonjësve të medias aktualisht nuk ka
Infantino ndihet i "tradhtuar", gati kontrata me yjet e futbollit Sipas shtypit spanjoll, Gianni Infantino është shumë i zemëruar. Mungesat e Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi në cerem
Barcelona merr lajmin e mirë nga Sergio Busquets Sergio Busquets është gati të rinovojë kontratën me Barcelonën. Sipas “ESPN”, mesfushori është shumë i lumtur në “Cam
Tare dhe Lotitto gati t'i rinovojnë kontratat yjeve të skuadrës Presidenti i Lazios, Claudio Lotitto ka vendosur të rinovojë kontratat me disa nga yjet e skuadrës së tij, për të cilët
Rama krenohet me një rrugë që ende nuk ka nisur të ndërtohet (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur mëngjesin me postimin e një video, duke na njohur kështu me një projekt të rën
Ministria e PDK-së punëson jashtë procedurave 104 persona Gjatë vitit që lamë pas Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se pjesa dërrmuese e institucioneve që marrin para ng
Bëri "mrekullin" me Rusinë, Çerçesov i rinovohet kontrata Rusia këtë vit ishte vendi pritës i kampionatit të Botërorit dhe vëtë si skuadër i kaloi të gjitha pritshmëritë. Kom
Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca rritjeje nga viti në vit Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca të qëndrueshme rritjeje nga viti në vit, jo vetëm me rritjen e volumit të primeve t
Basha jep "llogari" në Uashington për kontratat e lobimit Kreu i PD, Lulzim Basha gjendet në Uashington ku ka dhënë një intervistë për VOA. Ndër të tjera ai është pyetur edhe
Ronaldo afër Italisë, shikoni kush është “aleati” i Juventusit për transferimin e portugezit Cristiano Ronaldo kërkon një sfidë të re në karrierën e tij, dhe me shumë mundësi ai do të zgjedhë Torinon si qytetin ku
Kosova humb 170 milionë euro për shkak të kontratave të gabueshme 170 milionë euro mund t’i humbasë Kosova për shkak të mungesës së profesionalizmit gjatë lidhjes së kontratave publike,
PD firmos kontratë lobuese 40 mijë dollar me kompaninë në SHBA Pas skandalit të publikuar nga revista amerikane Mother Jones, e cila hidhte dyshime për lidhjen mes PD-së dhe lobuesve
"Derisa kontrata të na ndajë", si po rriten marrëveshjet paramartesore në Shqipëri Shqiptarët po orientohen gjithmonë e më shumë drejt kontratave, duke mos ia lënë në dorë të nesërmen spontanitetit.
Mos ikni në Itali! Ylli portugez ka një thirrje për lojtarët Mesfushori i Interit, Joao Mario, i ka paralajmëruar lojtarët e Sporting CP, të cilët i kanë shfuqizuar kontratat e tyre
I skadon kontrata, shikoni se çfarë pritet me të ardhmen e Hysajt Mbrojtësit të krahut të djathë te Napolit, Elseid Hysajt, i përfundon klauzola e largimit në datë 30 qershor. Kjo datë d
KEK shet 200 mijë tonë qymyr Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka shitur thëngjill në vlerë mbi 10 milionë euro me një kohëzgjatje prej tri vjetë
A ka fuqi prokuroria të hetojë kontratat e majme që shkatërruan Telekomin? Gjashtë kontrata dhe disa anekskontrata të nënshkruara nga Telekomi i Kosovës gjatë periudhës 2009-2018 janë dorëzuar në
Krimet Ekonomike hetojnë kontratat milionshe të PTK-së, kush janë të pangopurit Sindikata e Telekomit të Kosovës ka dorëzuar sot në Departamentin e Krimeve Ekonomike 13 kontrata me anekse, ku 6 prej t
Kërkojnë të mbrojnë rrogat e majme, PTK reagon ndaj qeverisë Sindikata profesionale e Punëtorëve të Telekomit të Kosovës ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Zhvillimit Ekonomi