999 rezultate për

konsumi

Konsumimi i tepërt i ujit mund t’ju vrasë! Paracelsusi, shkencëtar i shekullit 16’të që kryesisht njihet për themelimin e rolit të kimisë në mjekësi, ka shpikur ko
Kujdes me konsumin e këtij lëngu! Mund të shkaktojë kancer Një ndër lëngjet më të përhapur dhe të konsumuar botërisht është ai i portokallit të shtrydhur. Vitet e fundit, ky l
Ja si luten izrealitët para ndeshjes (VIDEO) Skuadra e Izraelit ndihet e frikësuar në Shqipëri, por masat e marra nga policia e shtetit kanë bërë që gjithçka të shko
11 shenjat që tregojnë se ju mund të jeni një gjeni Mendoni se jeni shumë të zgjuar dhe të aftë për tu konsideruar si një gjeni? Ne më poshtë ju njohim me disa shenja të
Jeni gjithmonë të uritur? Ja përse ju ndodh kjo Pas konsumit të një vakti të plotë ndjesia e urisë normalisht duhet të zbehet për disa orë në vazhdim. Por, ka raste që
Këto 5 ushqime shkaktojnë kancer Teksa pesha e tepërt është një problem më vete pasi obeziteti rrit rrezikun për një numër të madh llojesh kanceri, ushqi
Ushqimet që mund t’ju shkurtojnë jetën Disa ushqime mund të ulin shanset për të jetuar gjatë duke u ngatërruar me njësi tek qelizat, të ashtuquajtura telomere.
Konsumimi i këtyre ushqimeve parandalon atakun në zemër Ka shumë faktorë që mund të rrisin rrezikun e atakut në zemër, duke përfshirë mungesën e lëvizjes, stresi, dhe dieta e g
Konsumimi i peshkut pengon shfaqjen e njollave në lëkurë Peshku i konservuar është po aq efektiv sa peshku i freskët, por gjithsesi se më shumë preferohet peshku i freskët, pasi
Konsumoi 10 kanaçe “Cola-Cola” në ditë për një muaj, ja çfarë ndodhi Shumë herë jemi paralajmëruar mbi rreziqet që coca cola ka mbi organizmin tonë. Përmbajtja e lartë e sheqerit apo edh
Ja efektet negative për shëndetin tuaj nga konsumimi i mishit të kuq Sot mishi i kuq është burim antibiotikësh dhe hormonesh të përdorura në trajtimin e kafshës gjatë jetës së saj. Ai mund
Përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i spinaqit Spinaqi është një ushqim i pasur me lëndë të shumta ushqyese dhe me pak kalori si dhe me lëndë, si hekur, proteina, min
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Mësoni të mirat që kemi nga konsumimi i lëngut të mollës Nëse akoma jeni në kërkim të një ilaçi për zgjidhjen e problemeve të kapsllekut atëherë mund të provoni lëngun e mollës.
Shqipëria e para në rajon për importet e larta të energjisë elektrike Ndonëse territori i vendit ka dendësinë më të lartë të ujërave nga lumenjtë si asnjë vend tjetër evropian, Shqipëria ësh
Për një dobësim më të shpejtë mësoni si të aktivizoni hormonet e djegies së yndyrës Filozofia e çdo diete për të rënë në peshë është eleminimi i sheqerit, konsumimi i sa më shumë perimeve dhe konsumimi i
Përmbytjet në Maqedoni, shumë fëmijë të prekur nga viruset Instituti i Shëndetit publik në Maqedoni i bën thirrje qytetarëve në zonat e prekura nga vërshimet, i ka bërë thirrje qy
Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, dëmton trurin Jemi njohur prej kohësh me problemet shëndetësore që sjell konsumimi i sasive të medha të sheqerit por jo që konsumimi i
SHBA/ Piloti i balonës që u përplas, probleme me drogën dhe alkolin Piloti i balonës me ajër të nxehtë që u përplas pak ditë më parë në Teksas duke lënë të vdekur 16 personat që ishin në b
Konsumimi i domates parandalon plakjen Jemi mësuar që domaten ta mendojmë si perime shumë të shëndetshme të cilën mund ta përdorim në shumë gatime të ndryshme.