999 rezultate për

konsumi

Ja pse duhet të konsumoni bajame Konsumi i arrave dhe llojeve të tjera të bajameve është vërtetuar të këtë efekte pozitive shëndetësore, mirëpo, kjo që
Konsumimi i kafesë mbron sytë! Sipas studimeve të realizuara nga shkencëtarët amerikanë të "Cornell University" tregojnë se konsumimi i përditshëm i ka
Ushqimet që e përshpejtojnë metabolizmin Nëse ditët e ngrohta ju motivojnë që të filloni të bëni kujdes në ushqim dhe ta sillni veten në formë, atëherë definitiv
Konsumi i peshkut mbron dëgjimin Peshku është një ushqim me vlera të shëndetshme për organizmin. Sipas një studimi më të fundit të realizuar nga shkencët
I varuri nga Red Bulli, tregon vuajtjet nga konsumi i tepërt Martin Boëling është një person i varur nga Red Bulli. Ai prej shtatë vitesh konsumon një sasi të madhe me pijen energji
Studim/ Kafja ul rrezikun e vdekjes nga shumë sëmundje Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët amerikanë pohojnë se konsumimi i kafes zvogëlon rrezikun e vdekjes të sh
Rezultatet e konsumimit të ujit të ngrohtë me kripë Uji i ngrohtë me kripë në mëngjes është një mënyrë e mirë për të pasur një organizëm sa më të shëndetshëm. Studime të sh
Ja cila është mënyra më e mirë e konsumimit të misrit Misri është një nga ushqimet më karakteristike të kësaj stine, por mënyra më e mirë për konsumimin e tij është ai i zjer
Krasniqi në Lipjan: Kosova do të sigurojë 75-80% të konsumit të brendshëm (FOTO LAJM) Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi, bashkë me Kryeministrin Isa Mustafa, kanë vizituar sot Lipjanin për të parë korrje
Konsumimi i arrave rrit jetëgjatësinë Studime të ndryshme kanë treguar se benefitet e konsumimit të arrave në shëndetin kardiovaskular dhe jetëgjatësinë e ind
Sekreti i konsumimit të qershisë Ushqimet kanë një rol të rëndësishëm në jetëgjatësinë e njeriut. Disa nga ushqimet bazë që ndikojnë në shëndetin tonë ja
Vetitë kuruese të qershisë Qershia është një frut që është e pasur me vitamina A, C, E dhe acid folik, gjithashtu dhe me minerale si, kaliumi, magn
Kosi, mbrojtës i mirë kundër diabetit Sipas një studimi të realizuar nga studiues të Universitetit të Harvardit, konsumi i përditshëm i kosit është lidhur me
Studim/ Qumështi ju mbron nga infarkti Qumështi është një produkt i rëndësishëm i cili ka një ndikim në reduktimin e infarktit apo goditjeve në zemër. Në nj
Efektet e shëndetshme të konsumit të tërshërës Tërshëra është një produkt që shpesh është përdorur si një lëndë vetëm në raste dobësimi, por që në të vërtetë ajo është
Të vërtetat mbi llojet e drogës Në sajë të një vlerësimi përmbledhës për të vertetën që lidhet me llojet e ndryshme të drogës, sipas një eksperti britan
Sekreti i konsumimit të farave të rrushit Farat e rrushit në përbërje të tyre përmbajnë shumë ekstrakte, të cilat sipas shumë studimeve rezultojnë se janë shumë t
Rëndësia e konsumimit të luleshtrydhes Lulështrydhja është një frut i cili na ndihmon për një shëndet të mirë të enëve të gjakut de për eleminimin e kolesterol
Veza një mbrojtëse e mirë për diabetin Diabeti është një sëmundje që duket se vitet e fundit ka marrë një përhapje të ndjeshme. Studiuesit e sëmundjes kanë zbu
Ja çfarë sjell konsumimi i rrushit dhe bananes Rrushi dhe bananet janë fruta të cilët njihen për zvogëlimin e numrit të rrahjeve të zemrës, sikurse ushtrimet e jogës.