999 rezultate për

konsumi

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i spinaqit Spinaqi është një ushqim i pasur me lëndë të shumta ushqyese dhe me pak kalori si dhe me lëndë, si hekur, proteina, min
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Mësoni të mirat që kemi nga konsumimi i lëngut të mollës Nëse akoma jeni në kërkim të një ilaçi për zgjidhjen e problemeve të kapsllekut atëherë mund të provoni lëngun e mollës.
Shqipëria e para në rajon për importet e larta të energjisë elektrike Ndonëse territori i vendit ka dendësinë më të lartë të ujërave nga lumenjtë si asnjë vend tjetër evropian, Shqipëria ësh
Për një dobësim më të shpejtë mësoni si të aktivizoni hormonet e djegies së yndyrës Filozofia e çdo diete për të rënë në peshë është eleminimi i sheqerit, konsumimi i sa më shumë perimeve dhe konsumimi i
Përmbytjet në Maqedoni, shumë fëmijë të prekur nga viruset Instituti i Shëndetit publik në Maqedoni i bën thirrje qytetarëve në zonat e prekura nga vërshimet, i ka bërë thirrje qy
Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, dëmton trurin Jemi njohur prej kohësh me problemet shëndetësore që sjell konsumimi i sasive të medha të sheqerit por jo që konsumimi i
SHBA/ Piloti i balonës që u përplas, probleme me drogën dhe alkolin Piloti i balonës me ajër të nxehtë që u përplas pak ditë më parë në Teksas duke lënë të vdekur 16 personat që ishin në b
Konsumimi i domates parandalon plakjen Jemi mësuar që domaten ta mendojmë si perime shumë të shëndetshme të cilën mund ta përdorim në shumë gatime të ndryshme.
Dëmet vdekjeprurëse që sjell konsumimi i alkolit Sipas studimeve rreth 6 përqind e njerzëve në botë gjejnë vdekjen nga konsumimi i alkolit. Profesoresha e Universitet
Çokollata, droga më e re në qarkullim Përbërësi kryesor i çokollatës, kakao e papërpunuar përvec aplikimeve të njohura, tashmë ka filluar të përdoret si subst
Përfitimet e mjaltit me kanell Mjalti është një produkt që ka shumë cilësi medicinale, të cilat na ndihmojnë tejkalimin e problemeve shëndetësore, me t
Çfarë nuk keni ditur për konsumimin e vezës Vezët janë një produkt i shëndetshëm ushqimor, për shëndetin e organizmi tonë. Shumica e njerëzve janë të frikësuar pas
10 të shtruar në Spitalin e Fierit nga konsumi i bathëve Mjekët e Fierit japin alarmin për kujdes ndaj konsumit të bathëve pasi numri i të helmuarëve ka pësuar rritje. Vetëm kët
Ushqimi që ju bën inteligjentë Ushqimi që ndihmon në stimulimin e inteligjencës është ccokollata, jo vetëm ajo e zezë por edhe ajo me qumësht, e cila d
Konsumi i peshkut ju mbron nga depresioni Peshku është një ushqim që ka një rol të rëndësishëm në shëndetin e organizmi tonë. Sipas një studimi të publikuar nga "
Rritet numri i shoferëve që udhëtojnë në gjendje të dehur (FOTO LAJM) Policia e Shtetit prej disa javësh ka nisur një aksion mbarëkombëtar për disiplinimin e drejtuesve të automjeteve. Pu
Ja çfarë shkakton konsumimi i sheqerit Sipas një studimi më të fundit të realizuar nga një grup studiuesish nga Australia dhe India, rezulton se sheqeri jo vet
Përfitimet shëndetsore të kafesë Kafeja është pjesë e ditës së shumicës së njerëzve, është një pije që shumica nga ne e preferojnë dhe e kanë të vështirë
Ja çfarë shkaktojnë pijet me gaz për organizmin Dy studime të reja publikuar ditët e fundit, kanë dalë në përfundim se njerëzit të cilët konsumojnë pije të gazuara, rre