999 rezultate për

konsumi

Ja pse konsumi i misrave është i dobishëm Jo vetëm që janë të shijshëm, por janë edhe të shëndetshëm. Konsumi i misrave është i dobishëm për një sërë aspektesh
Konsumi i patates ka efekte pozitive në parandalimin e kancerit Një studim i fundit i kryer nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti Zhejiang në Kinë zbuluan se konsumimi i lulelakr
Konsumi i mishit të kuq, rrezik për këto sëmundje Konsumi i mishit të kuq ka efekte anësore të cilat shumë prej nesh nuk i dinë. Së fundmi studimet nga hulumtuesit ka
Konsumi i këtyre ushqimeve ju bën më të bukur Një dietë e ekuilibruar ju lejon të merrni të gjitha ushqimet e nevojshme për një lëkurë të bukur, për thonj rezistentë
Kujdes! Moskonsumimi i kripës në sasi të duhur paraqet rrezikshmëri të lartë për organizmin Është padyshim një ndër produktet më të nevojshme në guzhinë pa të cilin nuk konsumojmë dot asgjë. Ky produkt është
Faturat e reja, OSHEE: Kontrollet e konsumit do bëhen 4 herë në vit OSHEE sqaron mënyrën se si qytetarët do të kryejnë pagesën e energjisë elektrike, nëse ERE miraton propozimin e operator
Shkencëtarët zbulojnë arsyen pse nuk jetoni dot pa kafe Sipas studiuesve, varianti gjenetik në mënyrë të veçantë duket të jetë i lidhur me konsumimin e kafes. Gjithashtu nj
3 gjërat negative që sjell konsumimi i qumështit Aftësitë kuruese të qumështit njihen pasi përmban vitaminë D dhe ul rrezikun e frakturave në kocka. Por një studim i
Temperaturat nën zero "paralizojnë" shpërndarjen e ujit, rritet konsumi i energjisë Për shkak të temperaturave të ftohta në të gjithë të gjithë vendin ka probleme me furnizimin me ujë për shkak të ngrirje
Kujdes! Konsumini i “Fast Food” nga fëmijët i bën ato të rrezikuar nga Alzheimer Sipas një studimi të fundit ushqimet “fast food” ndikojnë negativisht në zhvillimin e trurit të fëmijëve duke rritur mun
Shmangni dhimbjet e kyçeve duke konsumuar këto dhjetë ushqime Arsyeja kryesore për dhimbjet e kyçeve është artriti, si rezultat i zhvendosjes së eshtrave, ose dëmtimit të muskujve, l
5 ndryshimet që pëson trupi nga konsumi i drogës Kur një person bëhet i varur nga droga pas përdorimit të rëndë dhe afatgjatë të drogës. Personi ka nevojë që të përd
4 shenjat që tregojnë se keni mungesë vitaminash Kur trupi juaj mundohet t’ju thotë diçka – për shembull, që jeni duke shmangur vitaminat më kryesore, ai mund ta bëjë kë
Kujdes! Problemet shëndetësore që sjell konsumi i salçiçeve ose proshutës Një studim i fundit i realizuar në Mbretërinë e Bashkuar ka nxjerrë në pah problemet shëndetësore që mund të vijnë nga k
Konsumimi i arrave ju përmirësojnë humorin Frutat e thata dhe sidomos arrat mund të jenë çelësi, që të përmirësoni humorin tuaj. Ato largojnë stresin dhe ju bëjnë
Jeni të varur nga kafeina? Problemin e keni në gjenetikë Sipas studiuesve, variant gjenetik, në mënyrë të veçantë duket të jetë i lidhur me konsumimin e kafes. Gjithashtu një
Konsumimi i këtyre ushqimeve shkakton diarre Diarreja shkaktohet nga viruset dhe bakteret, por gjithashtu shkaktohet edhe nga lloje të caktuara ushqimesh. Sipas
Konsumimi i këtyre ushqimeve shkakton plakjen para kohe Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë. Cilat
20 simptomat që tregojnë se keni alergji nga kafeina Qindra njerëz kanë raportuar të kenë pasur reagime të shumta dhe të çuditshme pas konsumimit të pijeve me kafeinë. N
Konsumoni tre kafe në ditë! Ja arsyeja Tre kafe në ditë ulin rrezikun për tu prekur nga dementia, e cila është një lloj sëmundje mendore që nënkupton dëmtimin