E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen?
999 rezultate për

konsullata

Sulmohet konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë nga huliganë serbë Sot në orët e hershme të mëngjesit është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, si dhe është dëmtuar S
Sulmohet konsullata kineze, të vrarë dhe të plagosur Dy policë janë vrarë dhe një roje sigurie është plagosur në një sulm në konsullatën kineze në qytetin portual të Pakista
Irak, digjet konsullata iraniane nga protestat e dhunshme Protestuesit kanë sulmuar dhe i kanë vënë zjarrin konsullatës iraniane në qytetin e Basras të pasur me naftë në Irak, si
Konsullata shqiptare detyron gazetën e madhe turke të përgenjështrojë lajmin (FOTO LAJM) Konsullata shqiptare në Stamboll ka reaguar pas lajmit të dhënë disa ditë më parë nga gazeta turke DailySabah ku shkruhe
Sulmohet konsullata kosovare në Francë, zhduket flamuri (FOTO LAJM) Në fundjavë është sulmuar Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Strasburg të Francës. Aty nga shtiza është vjedhur e
Kosova shpenzon miliona euro për qiranë e konsullatave dhe ambasadave Rreth 5.6 milionë euro në vit paguhet qiraja për objekte ku janë të vendosur konsullatat e ambasadat e Kosovës, nëpër ve
Sy më sy dhe dhëmb për dhëmb: SHBA-Rusi, “luftë” me konsullata e diplomatë Kohët e fundit, marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë duket se kanë huazuar nga një faqe e librit “Hamurab
Tensionet, SHBA-të urdhërojnë Rusinë të mbyllë konsullatat Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar këtë të enjte Rusinë që të mbyllë konsullatën e saj në San Francisco, sikur
Konsullata e Kosovës në Turqi jep detaje rreth kthimit të trupit të Bajram Rexhepit Kryeministri i parë i Kosovës, Bajram Rexhepi, ka ndërruar jetë të hënën në mëngjes në njërin nga spitalet e Turqisë, ku
Konsullata ruse në Manastir uron festën e Fitër Bajramit Konsullata e Nderit e Federatës Ruse në Manastir, me rastin e festës së Fitër Bajramit ka uruar besimtarët e besimit isl
Konsullata e SHBA-ve në Turqi paralajmëron rrezikun nga terrorizmi Prania e forcave të sigurisë turke në qendër të Stambollit është shtuar Konsullata amerikane në Turqi paralajmëroi sot
Shërbimi Konsullor Online, lehtësohen procedurat për emigrantët në konsullata Pas përfundimit dhe zbatimit me sukses të projektit E-Konsullata, tashmë Ministria e Punëve të Jashtme ka lançuar projek
SHBA-ja mbyll ambasadën dhe konsullatat në Turqi Pas vrasjes së ambasadorit rus në Ankara, një tjetër sulm ka ndodhur në ambasadën e SHBA-ve në orët e para të mëngjesit
Sulmohet me lëndë djegëse Konsullata e Përgjithshme e Turqisë në Prizren (FOTO LAJM) Objekti në të cilën është e vendosur Konsullata e Përgjithshme e Turqisë në Prizren, është sulmuar të hënën në orët e pa
Hoxhaj: Kosova dhe Shqipëria me dy konsullata të përbashkëta në Turqi dhe në Danimarkë Enver Hoxhaj, Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, po qëndron në Tiranë ku po merr pjesë në Samitin e Diasporës.
Kërcënim për sulme, mbyllet ambasada dhe konsullata gjermane në Turqi Alarm per sulme te tjera terroriste ne Turqi. Objektiv duket se eshte ambasada dhe konsullata gjermane ne Ankara dhe Sta
Hapet konsullata e Kosovës në Iowa Në qendër të qytetit Des Moines të Iowas, SHBA, sot do të hapet konsullata e Republikës së Kosovës, zyra e parë e huaj d
Konsullata italiane në Egjipt nën rrënoja Një autobombë ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm duke tronditur konsullatën italiane në Egjipt. Një shpërthim i fuqi
MPJ: Jashtë rrezikut 11 shqiptarët e shpëtuar nga trageti 11 shqiptarët e shpëtuar nga trageti janë jashtë rrezikut për jetën. Ky lajm është konfirmuar pak minuta më parë nga Min
Konsullata e përbashkëta mes Shqipërisë dhe Kosovës në Itali Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka deklaruar se do të hapet një konsullatë e përbashkët në Milano mes Kosovës