999 rezultate për

konstituive

Filloi seanca konstituive e përbërjes së re të Kuvendit në Maqedoni Ka filluar këtë mesditë seanca konstituive e përbërjes së re kuvendore në Maqedoni. Në seancën në të cilën kryeson k
Deputeti i BDI-së do të udhëheqë seancën konstituive të Parlamentit Pas publikimit të rezultateve të rezultateve finale të zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare në Republikën e Maqedonis
Arrihet marrëveshja PDK-LDK, nesër mblidhet Kuvendi Mediat në Kosovë bëjnë të ditur se PDK dhe LDK kanë finalizuar sot marrëveshjen për bashkëqeverisje. Sipas burimeve të E
Shtyhet seanca konstituive Kryesuesja e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina i ka dërguar njoftimin sekretariatit të Kuvendit
Seanca konstituive e Kuvendit zhvillohet të enjen Të enjten e ardhshme vazhdon seanca konstituive e Kuvendit por Kryesuesja Brovina ende nuk ua ka dërguar ftesat deputetë
Nuk ka seancë këtë javë Deputetja më e vjetër e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina është shprehur se nuk do të mbahet këtë javë seanca konstetui
Brovina: Vetëm unë mund ta thërrasë seancën Kryesuesja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina ka thënë se vetëm ajo mund ta thërras vazhdimin e seancës konstituive, e
Blloku përgatitet të thërrasë seancën konstituive Blloku LDK-AAK-Nisma të mbështetura edhe nga Vetëvendosje, po provojnë që ta përsërisin seancën konstituive. Këtë ata e
Seanca konstituive, të enjten tjetër Është mbajtur takimi mes kryesueses së seancës konstituive Flora Brovina me Hashim Thaçin dhe me liderët e partive pakic
Seanca konstituive do të mbahet më 12 shtator Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës është vendosur të mbahet më 12 shtator në orën 10.00. Kjo datë dhe orë është
Në orën 10.00 nis seanca konstituive e Kuvendit Sot në orën 10.00 fillon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën esaj të pestë. Si blloku opozitar
Seanca konstituive e Legjislaturës V të Kuvendit mbahet të enjten orën 10:00 Kryesia e Kuvendit vendosi këtë të shtunë që seanca konstituive e Legjislaturës V të Kuvendit e parashikuar për tu mbajt
Caktohet sot rendi i ditës për seancën konstituive Kryesia e Kuvendit është thirrur sot për të përgatitur rendin e ditës për seancën konstituive të Kuvendit të ri. Lajmi b
Edhe Thaçi si BDI, merr pjesë në seancën konstituive Në fillim të seancës konstituive të Parlamentit, mungonte lideri i PDSH-së Menduh Thaçi dhe disa deputetë të tjerë të pa
LB mban mbledhjen konstituive Ditën e shtunë Lëvizja për Bashkim mbajti mbledhjen e parë konstituive të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes, e cila
Kuvendi i ri i Kosovës, nis seanca konstituive (UPDATE) Ka filluar seanca konstituive e përbërjes së katërt të Kuvendit të Kosovës. Sipas Rregullores, hapjen e seancën
Kuvendi i Kosovës mund të konstituohet më 21 shkurt Konstituimi i Kuvendit të Kosovës mund të bëhet përpara 24 shkurtit, si rrjedhojë e vendimit të shpejtë të PDK-së për t`
Kosovë, caktohet mbledhja e parë e parlamentit të ri Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi ka ftuar për të enjten përfaqësuesit e partive parlamentare të legjis
Sot mbahet mbledhja konstituive e Kuvendit të Kosovës Kuvendi i Kosovës sot mbanë mbledhjen konstitutive, ku do të zgjedhën kryetari dhe kryesia e parlame