999 rezultate për

konstituive

Haradinaj fton për takim krerët e LD-së, VV-së dhe Listës Srpska Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur ka folur kryetari i saj dhe kandidati
Vazhdon seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë Do të vazhdojë edhe sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë. Kujtojmë se deputetët e LSDM-së kanë kërkuar që të
Përfundon me replika të forta seanca e sotme konstituive në Maqedoni Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë vazhduan pasdite seancën konstituive gjatë së cilës diskutuan për formimin e Komision
Kuvendi në pushim, seanca konstituive vazhdon të martën Kryesuesi i Kuvendit, Trajko Veljanoski ka thënë se seanca tjetër do të vazhdojë të martën dhe ka ndaluar punën duke ju
Vazhdon sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë Pritet të vazhdojë sot seanca konstituive për zgjedhjen e kreut të parlamentit të Maqedonisë. Deputetët kanë vazhdua
Sheqerinska: Veljanovski po bllokon Kuvendin Ka filluar ndërkohë seanca konstituive në Parlamentin e Maqedonisë ku pritet të zgjidhet kreu i Kuvendit. Deputetja
Vazhdon sot seanca konstituive në Parlamentin e Maqedonisë Kuvendi i Maqedonisë do të vazhdojë sot seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare. Gjatë kësaj seance pritet t
Ende asnjë vendim, seanca konstituive vazhdon të hënën Seanca e sotme kuvendore edhe pas pushimit vazhdoi me vërejtje procedurale. VMRO-DPMNE përsëriti qëndrimin se e drej
Vazhdon seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë Pritet të vazhdojë sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë. Lupço Nikollovski nga LSDM-ja, bëri me dije se part
Ende asnjë zgjidhje, Kuvendi vazhdon nesër seancën konstituive Maratona e replikave dhe kundër-replikave vazhdoi edhe sot në ditën e tetë të seancës konstituive të Kuvendit të Maqedon
Vazhdon sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë Në Kuvendin e Maqedonisë ka vazhduar debati për zgjidhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarëve dhe zëvendësit e tyr
Seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë vijon të hënën Kuvendi i Maqedonisw vijon seancat maratonw pwr zgjedhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarëve dhe zëvendësve të ty
Kuvendi ende pa kryetar, seanca vazhdon ditën e hënë Pa ndonjë rezultat ka vazhduar edhe sot pasdite seanca konstituive e përbërjes së re konstituive të Kuvendit të Maqedoni
TENSIONET/ Veljanoski i fik mikrofonin deputetes së LSDM-së (VIDEO) Ish kryetari i Kuvendit dhe kryesues i seancës konstituive, Trajko Veljanoski, i ka fikur mikrofonin deputetes së LSDM-s
Shtyhet sërish seanca konstituive, ja çfarë u diskutua gjatë ditës Deputetët e parlamentit të Maqedonisë vazhduan seancën konstituive në të cilën u debatua për zgjedhjen e kryetarit, zëve
Vazhdon sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë Pritet të vazhdojë sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë për zgjedhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarë
Përfundon seanca konstituive, Kuvendi i Maqedonisë ende pa kryetar Ka përfunduar për sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën u debatuan propozimet për zgjedhjen e krye
Kreu i Parlamentit të Maqedonisë cakton ditën për takimin koordinues Kryetari në largim i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski, ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parla
Kuvendi nuk do e pranojë nismën e LSDM-së për vazhdimin e seancës konstituive Kuvendi i Maqedonisë nuk do ta pranojë nismën e LSDM-së për vazhdimin e seancës konstituive, pasi sipas tyre, kërkesa du
Përveç Thaçit, në seancën konstituive mungoi edhe presidenti Ivanov Sot filloi seanca konstituive e Parlamentit të Maqedonisë me përbërjen e re parlamentare. Seancën e drejtoi ish-krye