999 rezultate për

konsiderueshme

Haradinaj zgjedh modelin e dështuar për banorët e Obiliqit Kryeministri Ramush Haradinaj ka vendosur ta aplikojë modelin e shpronësimit të fshatit Hade si zgjidhje për shqetësimet
Grabitet një market në Rahovec Polcia e Kosovës në raportin ditor ka bërë të ditur se ka ndodhur një vjedhje e rëndë në komunën e Rahovec, shkruan albe
Vjen për pushime në Ksamil, pushuesit i grabisin portofolin Një grabitje ka ndodhur në Ksamil ku një shtetas nga Prizreni është plaçkitur. Sipas policisë shtetasi me inicialet
Po blinte votat, zbulohet shuma e parave që iu kapën doganierit të LSI-së (FOTO LAJM) Vetëm pak orë kanë mbetur nga nisja e proçesit të votimit për zgjedhjet e 25 qershorit, ndërkohë që në orët e para të më
Brokoli, i dyti ndër 10 ushqimet më të shëndetshme! Brokoli u zhvillua në Itali dhe bën pjesë në grupin e zarzavateve, në familjen e lulelakrës, lakrës, preshit, lakrës së
Kishin kthyer shtëpinë në fermë kanabisi në Angli, çiftin shqiptar e tradhtoi luksi (FOTO LAJM) Dy shqiptarë e kishin kthyer banesën e tyre në një fermë të mirëfilltë kanabisi duke gjeneruar të ardhura të konsiderues
Tirana-Partizani, të ardhura të konsiderueshme nga biletat e shitura Derbi i luajtur dje për 63 minuta kishte sjellë në stadium afro 9000 tifozë dhe të ardhurat e përfituara janë të konside
Kapet sasi e konsiderueshme tritoli, në pranga dy persona Dy persona janë arrestuar gjatë një aksioni të koduar ‘Dërgesa’ në Tiranë, pasi u kapën me një sasi të konsiderueshme tr
Reperi Tyga, probleme serioze me ligjin Tyga duket nuk i ka punët në rregull me ligjin. Mësohet se një gjykatë ka kërkuar arrestimin etij pasi ai nuk i është
Dëme të konsiderueshme nga vërshimet në Malishevë (FOTO LAJM) Biznesin të cilin e zhvilloi për vite me radhë, vërshimet e mëdha brenda një dite ia shkatërruan pothuajse të tërin.
500 milionë, apartamente, makina luksoze...ja pasuria e prokurorit të arrestuar Prokurori i prangosur dje, disponon një pasuri të konsiderueshme, ku të deklaruara ka tre shtëpi dhe depozita 50 milionë
Arrestohet 29-vjeçarja që mashtronte të afërmit e të burgosurve Një 29 vjeçare është pikasur nga uniformat blu lidhur me mashtrimin që bënte me te afërmit e të burgosurve dhe menjëherë
Saranda përfshihet nga stuhia e fuqishme (FOTO LAJM) Vjeshta ka rikthyer motin e keq, sidomos në disa zona të Shqipërisë. Në Sarandë, si pasojë e një moti të tillë, është
Uji para apo pas ushqimit Uji ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e organizmit tonë prandaj është e rëndësishme që herë pas herë të bëni të mun
Kikiriku, mbrojtësi kryesor ndaj sëmundjeve të zemrës Kikiriku është një produkt i cili nëse konsumohet rregullisht ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të zemrës. Në përgjithësi
Ndjekje penale dy personave, transaksione në shuma të mëdha parash Dy shtetas 48 vjeçarë do të ndiqen penalisht nga policia në Durrës, për shkak të transanksioneve në shuma të mëdha para
Një pikë në Portugali vlen 5 mijë euro për kokë Kombëtarja kuqezi ndodhet tashmë në qytetin spanjoll të La Corunas ku do të kryejë fazën përgatitore në vigjilje të ndes
Vodhi 200 mijë euro, pranga ish-specialistes së kreditit Një ish-specialiste kredie në një bankë është arrestuar nga policia me akuzën e mashtrimit të klientëve të cilëve u merr
Deputetet që ndjekin modën dhe shpenzimet për garderobën (VIDEO) Seancat plenare të ditëve të enjte për 29 gratë e politikës shqiptare është kthyer në një sfidë. Teksa 6 ministret e qev
Sarandë, shoferi i dehur përfshin në aksident edhe 3 makina të tjera Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në rrugën nacionale Sarandë-Ksamil, shkaktuar nga një 29-vjeçar i dehur