999 rezultate për

konomi

I fiksuar pas Messit, Rama i bën premtimin e veçantë djalit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka kryer një vizitë në një tjetër familje në Tiranë. Familja Musi trajtohet me n
Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër Ish-drejtori për Planifikim Urban në Komunën e Mitrovicës, Sami Zeka është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvi
Kushte mjerimi, shihni shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti në Bulqizë Familja Keta në Bulqizë përveç varfërisë dhe problemeve të shumta tashmë nuk ka më as banese sepse tërmeti i pak ditëve
BE në bum ekonomik, rënia e papunësisë në nivele rekord Papunësia në Eurozonë ka rënë në nivelin më të ulët që nga faza më akute e krizës financiare botërore, një dekadë më par
Rama i bën një kërkesë të paprecedentë Haradinajt (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka pritur të parin mysafir të Samitit informal të Liderëve të Ballkanit, kryeministrin e Kosovës,
Nis samiti i kryeministrave në Durrës, temat që do të diskutohen (VIDEO) Ka nisur Samiti i Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i cili po mbahet në vilën qeveritare të Durrësit. Në takim
Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
A po flet ekonomisti i Habilajve? Rrezikohet Saimir Tahiri Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “financieri” i grupit Ha
Lira në ditën më të zezë, kaos në ekonominë turke Monedha turke ka pësuar rënie drastike gjatë këtij muaji, pas tensioneve të acaruara mes Turqisë dhe Shteteve të Bashkua
Erdogan: Sulmi ndaj ekonomisë turke është sulm ndaj Islamit dhe flamurit Ndërkohë që Lira turke po kalon ditët më të vështira, pasi ka humbur 40 % ndaj dollarit amerikan vetëm në vitin 2018, sh
Artan Fuga: Si mund ta kërcënojnë ekonomikisht pogradecarët Korçën, Himarën, Vlorën e Durrësin! Mëngjesi ka çelur. Nga ana e gjolit vjen një aromë e mirë barishtesh të tretura në ujëra të ëmbla. Në Pogradec, të nises
Erdogan bisedë telefonike me Putin për zhvillimet ekonomike Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun rus, Vladimir Putin, ku siç thuhe
Lira kap rekordet negative, Turqia në prag të kolapsit ekonomik Tensionet e brendshme, të cilat kanë ulur besimin tek sistemi gjyqësor dhe shteti ligjor si edhe përplasjet e fundit dip
Gjenden 5 mijë lodra të rrezikshme në Kosovë Minsitria e Tregtisë dhe Industrisë ka urdhëruar largimin nga tregu i Kosovës të mbi 5 mijë lodrave për fëmijë, pasi që
LSI i "vardiset" Berishës, thotë se kufiri i Kosovës me Serbinë është në rregull U desh një reagim i Sali Berishës në lidhje me Kosovën që të fillonin reagimet e politikanëve të tjerë të cilët kanë fil
Oligarkët kinezë po blenë Portugalinë Kur ishte trojka ajo që përcaktonte fatet e Portugalisë, Kina bleu masivisht sipërmarrje portugeze. Tani ajo do të blejë
Dikur ishim të dytët për rritje ekonomike tani gjermanëve ua kalojmë për borxhin publik, dalin shifrat e frikshme Me një borxh publik, që vlerësohet të ketë arritur në rreth 69% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e pa
Komisioni i Ekonomisë kërkon thellim të auditit në BSH Komisioni i Ekonomisë dhe Financave i kërkon Kontrollit të Lartë të Shtetit që të thellojë auditimin dhe hetimin e çësht
Kërkohet shtyrja e ligjit për makinat e përdorura Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë me anë të një komunikate për media shpreh shqetësimin lidhur me ndryshimin e Ligjit nr
Fëmijët e 34-vjeçarit që vdiq në pusetë, në gjendje të mjerueshme ekonomike Familja e Kleotos Çelikut i cili humbi jetën një vit më parë ka një apel të dhimbshëm. Babai i dy fëmijëve, humbi je