999 rezultate për

konomi

U arrestua me kërkesë të Interpolit, për çfarë akuzohet pedagogu i Ekonomikut Ditën e sotme është arrestuar nga policia e Tiranës një 47 vjeçar i quajtur, Dritan Shoraj. Përsoni në fjalë rezulto
SHIFRAT/ Si piktori dhe mësuesi i anglishtes po e fusin në kolaps ekonominë shqiptare (FOTO LAJM) Katastrofa financiare është ajo që e pret vendin tonë në të ardhmen. Nëse shteti ka hequr dorë nga shumë investime p
Qendra sociale e Bashkisë Tiranë, vizita mjkësore dhe syze falas për personat me vështirësi ekonomike Qendra multifunksionale “Gonxhe Bojaxhi” vetëm pak ditë nga hapja është kthyer jo vetëm në një strehëz ku personat në vë
Nga vrasja e gjyqtarit Konomi, tek vrasje me çekiç! Krimet që akuzohet viktima e Durrësit Durrësi u trondit nga një vrasje tipike mafioze mbrëmjen e djeshme, me një viktimë e një të plagosur. Viktima dhe i p
HOROSKOPI/ Marsi do të prishë shumë gjëra, parashikimi i Merit për shenjat këtë javë Astrologe Meri njofton se hëna e re do i japë fund trishtimit. Kjo hënë do përcaktojë një cikël të ri dhe është momenti
Nuk u jep mbesave centet për një arsye humane Shumë familje në Kosovë jetojnë në kushte të rënda ekonomike. Derisa po ofrojnë ditët e ftohta të dimrit, ka njerëz me z
Ku renditet ekonomia e Maqedonisë në rang evropian Maqedonia renditet ndër ekonomitë më të dobëta në Evropë lidhur me konkurrencën e ekonomisë vendore. Sipas raportit për
HOROSKOPI/ Hëna do të shkatërrojë gjithçka, Meri bën parashikimin e frikshëm Kjo javë ka si fenomen thelbesor henen e Plote e cila nuk eshte aq e shndritshme dhe e kendshme, do kemi një periudhë en
SHIFRA/ Sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë s
Për Kosovën kanë vdekur 27 ushtarë gjermanë Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur delegacionin e lartë nga Qeveria Gjermane, kryesuar nga sekretari i Shtetit në M
Thaçi presion kundërshtarëve, pi kafe me Edi Ramën Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi po qëndron në Zvicër për një vizitë zyrtare ku pritet të marrë pjesë në Forumin Ek
Deputeti ia kujton Pacollit: Mijëra të vararë dhe 20 mijë gra të dhunuara “Çfarë trishtimi: - 13,000 të vrarë; - 1,700 të zhdukur; - 200 varreza masive; - 20,000 gra të dhunuara; - 1 milionë qyt
29.000 familje u përjashtuan nga ndihma ekonomike këtë 6-mujor Rreth 29 mijë familje në të gjithë vendin këtë vit u përjashtuan nga skema e ndihmës ekonomike. Nga rreth 81 mijë e 900
Përplasja tregtare SHBA-Kinë, ndikimet në ekonominë botërore janë duke ardhur Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për "viktimat" e luftës tregtare midis ekonomive më të mëdha të botës, SHBA
Braçe u ngre zërin deputetëve të PS: Çohuni urgjent, karagjoza! Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erion Braçe ka pasur problem të plotësonte kuorumin për të nisur mbledhjen gjatë ditë
Një dekadë nga falimenti i “Lehman Brothers”…Atëherë kur nisi kriza financiare Paralajmërime kishte pasur edhe më parë, por duket se gjithçka kishte rënë në vesh të shurdhër. Kur “Lehman Brothers”
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas javën e ardhshme në Tiranë Javën e ardhshme Tiranën e viziton ministri i Jashtëm Gjerman, Heiko Maas ndërkohë që 15 shtatori përkon me 31-vjetorin
Haradinaj dhe Bushati premtojnë shumë për bashkëpunimin ekonomik Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të
Nëse dështon referendumi, Maqedonia pllakoset nga kriza ekonomike Analistët ekonomik tregojnë se referendumi i dështuar do të kishte pasoja negative në ekonomi. Edhe pse institucione
Svilanoviç: Ballkan, 80% e të anketuarve thonë se ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledi