999 rezultate për

konomi

"Ka lindur me këmishë", kjo është shenja më fatlume për muajin Mars Sapo kemi hyrë në muajin mars dhe është bërë traditë që në programin “Rudina”, çdo muaj të jetë e ftuar Meri Shehu. Astr
Eliminimi i gjyqtarit Konomi, kush është "faqedjeguri" i dyshuar si autori i atentatit Top Story, ka siguruar të dhëna ekskluzive nga dosja hetimore rreth provave dhe dëshmive që hedhin më shumë dritë rreth
Mariza Ikonomi: Më kanë bërë lesbike Pasditen e sotme, Mariza Ikonomi ishte e ftuar në emisionin “Pop Culture” dhe si rrallë foli për jetën e saj personale.
Ekonomia italiane "dridhet" nga koronavirusi, humb 18 milionë euro në ditë Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali. Dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha. Nga e
Kush janë dy zëvendësministret e reja në Ministrinë e Financave Diskriminimi pozitiv për drejtueset femra në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë ka arritur maksimumin, pasi përveç min
Me shumë pak lekë, disa dhurata perfekte për Shën Valentin Vetëm disa ditë na ndajnë nga festa e të dashuruarve, Shën Valentini. Por sa e bukur është si festë, ku vlerësohen dashu
Qeveria Albin Kurti: Një prej sfidave marrëveshja dhe dialogu me Serbinë Shumë sfida e presin qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, thonë analistë të çështjeve poli
Braçe thumbon klubet: Të papërgjegjshëm me financat, duhet ndryshuar ekonomia Zv/kryeministri Erion Braçe deklaroi se drejtuesit e klubeve të futbollit shqiptar janë fajtore për papërgjegjshmërinë n
Thaçi: Shqiptarët para vitit 2001 kanë qenë ekonomikisht më të fortë (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në një intervistë ekskluzive për "Zhurnal" ka folur për aktualit
Përkeqësohen treguesit, ekonomia e 2019-tës më e ulëta në katër vjet Rritja ekonomike në vitin 2019 pritet të jetë vetëm 2.7%, nga rreth 4.3% që ishte pritshmëria në fillim të vitit, sipas
Banka Botërore- Shqipërisë: Tërmeti do t’ju dobësojë ekonominë! Tërmeti dhe mungesa e investimeve janë kthyer në një ngërç për rritjen ekonomike të Shqipërisë. Pavarësisht se qeveria p
Kryeministri Edi Rama do të çelë edicionin e dytë të Forumit Ekonomik në Tiranë Forumi i II Ekonomik i Tiranës me tematikën “Rrugët drejt Reformës” do të zhvillohet në hotelin Maritim Plaza Tirana dit
Përkeqësohet ekonomia, bizneset po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet Bankat tregtare kanë vëne re se gjatë 3-mujorit të fundit të vitit 2019 ka një rritje të tendencës për kredi, të cilat d
Zgjidhet emri, kush është socialistja që do të zëvëndësojë Arban Ahmetajn Ditën e sotme gjatë mbledhjes së PS, është marrë vendimi se Milva Ekonomi do të jetë kryetarja e Komisionit të Ekonomisë
Fuoristrada, OSHEE kërkon makina me qira për 3.8 milion Euro Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të rinovojë kontratën e qiramarrjes së mjeteve operacionale dhe për k
Do të largohet nga shkolla nga pamundësia ekonomike, sekretarja gris dëftesën Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një të riu në
Qeveria teknike pengon zhvillimin ekonomik Afaristët në Maqedoninë e Veriut, thonë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që pritet të mbahen më 12 prill, në mas
Mitrovica, një qytet i ndarë (VIDEO) Në urën e Ibrit që ka mbi supet e saj mbi një mijë incidente në periudhën që prej luftës së Kosovës, nuk ka më pengesa b
Këto janë tre qarqet më "dembelë" në Shqipëri Lezha, Dibra, Durrësi dhe Tirana kanë shkallën më të lartë të popullsisë në moshë pune, por që nuk janë të aktivizuar në
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr