999 rezultate për

konomi

Jurgen Kurti u vra për hakmarrje? Reagon gruaja e viktimës në Durrës Vrasja e 26-vjeçarit Jurgen Kurti mbrëmjen e së hënës në Tiranë mblodhi një panel gazetarësh këtë të martë në emisionin
Policia te familjarët e biznesmenit që u vra me grushta nga Kurti dhe të afërmit Pas ekzekutimit të Jurgen Kurtit, mbrëmjen e 18 marsit në hyrje të pallatit të tij në Tiranë, Policia ka marrë në pyetje
Vrau babain e tij dhe një biznesmen, kush është menaxheri i VIP-ave që u ekzekutua Jurgen Kurti, 26-vjeçari që u bë i njohur për vrasjen e babait të tij është vrarë mbrëmjen e sotme. Jurgen Kurti u sh
Vritet Jurgen Kurti, si e masakroi me grushta biznesmenin në Durrës Jurgen Kurti, 26-vjeçari që u bë i njohur për vrasjen e babait të tij është vrarë mbrëmjen e sotme. Ai është vrarë te
Erdogani kthen sytë nga kanabisi për të rimëkëmbur ekonominë turke Turqia po rrit prodhimin e kanabisit në të gjithë vendin për të përmirësuar ekonominë e vendit. Kultivimi i drogës në
SHBA: Qeveria presion politik dhe ekonomik ndaj medias së pavarur Të mërkurën, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërin
"Madam falimenti", ministrja e Ekonomisë i përgjigjet Berishës Kryeministri Berisha e quajti Ministrja e rë të Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj "Madam Falimenti" dhe për këtë Dena
Kriza ekonomike, turqit në radhë për 3 kg speca dhe domate Turqit e zakonshëm po ndiejnë efektet e një krize ekonomike në formën e çmimeve të rritura për frutat dhe perimet, gjë q
Çfarë po ndodh me ekonominë turke? Bloomberg shpjegon Turqia ka rënë në recesionin e parë që prej një dekade, duke i dhënë një goditje presidentit Erdogan, në një kohë kur ve
Oda amerikane kundërshton Komandant Fytyrën Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka reaguar lidhur me emërimin e Naser Shalës, i njohur ndryshe si ‘Ftyra’, në pozitën
Bregu: Çelësi për zhbllokimin e potencialit ekonomik në rajonin tonë quhet GRUA (VIDEO) Shumë ka ndryshuar që kur Brown këndoi këtë këngë, por ja cka ka mbetur njësoj. gratë ende luftojnë për siguri ekonomike
Bërnabiq: Kosova po rrezikon stabilitetin ekonomik në gjithë rajonin Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se pas vendosjes së taksës, Kosova është duke rrezikuar stabilitetin eko
Ndryshon struktura e ekonomisë shqiptare, si po bien të vegjlit Ekonomia shqiptare po e ndryshon gradualisht strukturën e saj, teksa të vegjlit po bien dhe të mëdhenjtë po fuqizohen. N
SHBA, rritja ekonomike rekord Rritja e ekonomisë amerikane u regjistrua në 2.9% për vitin 2018, në nivelin më të lartë në 13 vitet e fundit, shkruan A
Kriza ekonomike prek dhe Del Pieron, bashkëshortja e tij mbyll dyqanin e veshjeve (FOTO LAJM) Kriza ekonomike nuk ka kursyer as ish-kapitenin e Juventusit, Alex Del Piero. Nje dyqan i veshjeve në Torino në pr
Porosia e biznesmenit Lazim Destani: Kosova tani t’i përkushtohet zhvillimit ekonomik (VIDEO) Në eventin për shënimin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, mes të ftuarve ishte edhe afaristi më i suksesshëm shqip
Rama flet për takimin në Arabinë Saudite Që prej ditës së djeshme kreu i qeverisë ndodhet në një vizitë zyrtare në Arabinë Saudite. Përmes një postimi në Faceboo
Gjoka: Duhen zgjidhur problemet ekonomike që të kemi sukses Ernest Gjoka u përball me një situatë aspak të këndshme para sfidës me Partizanin, ku rreth 7-8 lojtarë refuzuan të zbre
"Shqiptarët martohen për Llotarinë Amerikane" Skenaristi Alion Çaçi i ftuar në “Opinion” për të diskutuar mbi studimin e Instat për martesat dhe seksualitetin tha se
200 milion euro borxhe të fshehura! FMN tregon gropën e ekonomisë shqiptare Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka kërkuar qeverisë të paguajë sa më parë borxhet e prapambetura ndaj biznesit, duke i dhën