999 rezultate për

konomi

Papunësia, problemi më i madh pas pandemisë në Kosovë Qamil Shala nga Fushë Kosova ka një muaj që ka mbetur pa punë, për shkak të masave emergjente, që kanë shtyrë shumë bizn
Presidenti i Federatës Gjermane: Duhet të kthehemi me çdo kusht në fushë Teksa UEFA dhe FIFA janë në dilemë për datën dhe mënyrën sesi do të rinisë futbolli, nga Gjermania vjen një thirrje vërt
Presidenti i UEFA-s: Duhet të mbyllim sezonin, jemi gati të luajmë pa tifozë Ndërkohë që shumë liga po nisin përgatitjet për vazhdimin e sezonit, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dhënë nj
Basha bën publik planin me 5 pika për të dalë nga situata emergjente Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publik sot një plan me pesë pika për daljen nga emergjenca. Bash
Arben Malaj flet për Covid-19: Ekonomia shqiptare do rrënohet! Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur në një lidhje me “Skype” me Neës24 në lidhje me Covid-19 dhe pasojat në e
Kriza nga koronavirusi, Maqedonia mund të ketë një rënie deri në 500 milion euro Rënia ekonomike që vjen si pasojë e pandemisë, mbylljes së bizneseve, uljes së aktivitetit ekonomik dhe konsumit, rritje
Guvernatori i New York sfidon hapur Trump: Nuk do bëj atë që më thotë Presidenti Donald Trump po ndeshet me kundërpërgjigje pas komenteve se “autoriteti përfundimtar” është në dorë të tij dh
Kosova ngre Grupin Koordinues për COVID 19 Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik (KKZHE) sot ka diskutuar hapat e mëtutjeshëm me qëllim të zbutjes së ndikimit ne
Nga milioner në i varfër brenda pak minutash, çfarë i ndodhi qytetarit që shkoi të marrë ndihmën ekonomike Një burrë në Indiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkoi të tërhiqte pagesën prej 1700 dollarësh të akorduar nga
Ahmetaj: Kush janë profesionet që nuk do marrin asnjë ndihmë ekonomike nga qeveria Paketa e dytë e ndihmës ekonomike siguron të ardhura me vlerë 40 mijë lekë të reja deri në maj, për 176 mijë familje dhe
Rama jep lajmin e mirë: 176 mijë familje e individë në vend do të ndihmohen ekonomikisht! "Goditjet kanë qenë valë valë, por kjo paketë e zgjeruar do të mbështesë plot 176 mijë të tjerë individë dhe familje..."
Shano: Gripi i derrit ka qenë më vdekjeprurës se koronavirusi Eksperti i njohur i çështjeve ekonomike, Dritan Shano, thotë se kjo që ka ndodhur me koronavirusin “është e paprecedentë
Banka Botërore bën gati ndihmën për Kosovën, rrezikon për shkak të pandemisë Banka Botërore po bën gati një program me vlerë 120 milionë euro për të ndihmuar Kosovën në menaxhimin dhe zbutjen e ndi
Drejtori i Bayernit rendit dy arsye pse duhet të rifillojë futbolli Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka deklaruar se futbolli duhet tw rifillojw pwr dy arsye,
Kriza ekonomike "troket" te Napoli, De Laurentis shkarkon 30 punonjës Ndërkohë që çështja e ndërprerjes së pagave të futbollistëve ka mbetur ende e pazgjidhur, Napoli ka filluar të ndjejë gj
''Një plan Marshall për Evropën'', BE gati të investojë miliarda për të shmangur katastrofën Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall. Ajo u k
OBSH: Vendet që heqin kufizimet rrezikojnë zgjatje të krizës Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë paralajmëroi se vendet që nxitojnë të heqin kufizimet e k
OBSH: Koronavirusi ndikon në luftimin e sëmundjeve të tjera Pandemia e koronavirusit ka një ndikim në luftën kundër sëmundjeve të tjera, siç është poliomieliti. Një fakt i tillë u
Ramush Haradinaj akuzon rëndë Albin Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka akuzuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, duke thënë se ai po e heq taks
Paketa ekonomike, Rama përjashton futbollin: Nuk kanë çfarë t'i kërkojnë qeverisë Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se klubet e futbollit nuk do të përfshihen në paketën ekonomike për të përballur këtë