999 rezultate për

konomi

Përfundon takimi, Basha zbulon çfarë u kërkoi ambasadorëve Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat zbuloi çfarë ka diskutuar me ambasadorët e vendeve
Ndihmë reale apo blerje votash? Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike Nga Artan NUHIU/TV21 Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike që synojnë rikuperimin e ekonomisë së vendit n
Me rastin e ditëlindjes, motra i nxjerr "të palarat" sheshit Mariza Ikonomit (FOTO LAJM) Një ditë më parë, këngëtarja e njohur, Mariza Ikonomi, festoi ditëlindjen e saj. Ajo mori urime të shumta nga miq, koleg
Paralajmërimi i FMN-së për ekonominë: Më keq edhe sesa parashikimi i zymtë që bëmë Një zyrtar i lartë i Fondit Monetar Ndërkombëtar tha se perspektiva ekonomike botërore mund të jetë edhe më e keqe sesa
Raporti pesimist i BERZH për Shqipërinë: Ekonomia do pësojë rënien më të thellë në rajon Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipër
Kriza ekonomike, 6 klube të Serie A nuk paguajnë rrogat e lojtarëve Të paktën gjashtë klube të Serisë A nuk i kanë paguar lojtarët e vet që prej muajit janar, sipas mediave italiane. Ky
Rama paralajmëroi legalizimin e kanabisit, ish-deputeti: Gjethja e tij e fikut Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas distancimit të BE-së, nga hartimi i draftit për legalizi
Evropa - themelet, vlerat dhe sfidat e saj nga Prof. Lisen BASHKURTI Java e parë e Majit na risjell në mëndje Evropën, historinë, identitetin, kontributet e saj
''Vendet e punës do të shkatërrohen'', Banka Botërore bën parashikimin e zymtë për Shqipërinë Ekonomia shqiptare pritet të vuajë shenja të përhershme në ekonominë e saj të lena nga kriza që po shkakton COVID-19. Në
Si ka ndikuar pandemia e COVID-19 në ekonomi dhe punësim në Shqipëri Nga Yllka Sela: Pandemia COVID-19 dhe masat që janë marrë në përgjigje të saj përbëjnë sot një faturë mjaft
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Kriza ekonomike, si Shqipëria mbeti e fundit në rajon I gjithë rajoni ka qenë vitet e fundit në një garë të ethshme për të tërhequr investimet e huaja. Në këtë garë, deri tan
STATISTIKAT/ Koronavirusi nxjerr në pah plagën ekonomike: Bie numri i vrasjeve, por shtohen vjedhjet Kufizimi i lëvizjes për shkak të epidemisë së COVID-19 ka përgjysmuar numrin e veprave penale në Shqipëri, por krimet ku
Vitia: Të hënën qytetarët lëvizin nga 3 orë në ditë – në dy orare Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia, ka mbajtur sot një konferencë për medie rreth masave të reja për menaxhim
Kurti: Kriza e panevojshmë politike, s’do t’më ndalë ta përmbushim detyrën për rimëkëmbjen e ekonomisë Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi sot morën pjesë n
Papunësia, problemi më i madh pas pandemisë në Kosovë Qamil Shala nga Fushë Kosova ka një muaj që ka mbetur pa punë, për shkak të masave emergjente, që kanë shtyrë shumë bizn
Presidenti i Federatës Gjermane: Duhet të kthehemi me çdo kusht në fushë Teksa UEFA dhe FIFA janë në dilemë për datën dhe mënyrën sesi do të rinisë futbolli, nga Gjermania vjen një thirrje vërt
Presidenti i UEFA-s: Duhet të mbyllim sezonin, jemi gati të luajmë pa tifozë Ndërkohë që shumë liga po nisin përgatitjet për vazhdimin e sezonit, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dhënë nj
Basha bën publik planin me 5 pika për të dalë nga situata emergjente Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publik sot një plan me pesë pika për daljen nga emergjenca. Bash
Arben Malaj flet për Covid-19: Ekonomia shqiptare do rrënohet! Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur në një lidhje me “Skype” me Neës24 në lidhje me Covid-19 dhe pasojat në e