999 rezultate për

konomi

A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?! Ekuacioni me shumë të panjohura i Covid-19 është larg zgjidhjes. Kur u duk se po i vinte fundi, u shtuan ndryshoret, duk
Hoti prezanton planin: 400 milion euro për rimëkëmbjen ekonomike Kryeministri Avdullah Hoti sot ka prezantuar planin e qeverisë së tij për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19 n
BSH: Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë. Kwshtu ka deklaruar guvernatori Bankës së Shqipërisë,
Mirupafshim qershor, çfarë parashikon astrologia Meri për secilën prej shenjave Dashi Një energji e shumëpritur do t’ju ngrejë moralisht dhe do t’ju japë fuqi dhe shanse për të bërë gjëra të reja në
Dita e 5-të e fushatës, ja premtimet e partive politike Fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik gjendet në fillimin e saj dhe derisa partitë
Ikonomi: Trump po e përdor si spektakël takimin në Washington Gazetari Ilir Ikonomi tha pwr "Opinion" nga SHBA, se anulimi i takimit mes përfaqësuesve të Serbisë dhe Kosovës në Uashi
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
Horoskopi zbulon gratë më me fat në dashuri, karrierë dhe ekonomi Astrologët rendisin gratë më me fat në horoskop. Binjakët Gratë e Binjakëve janë me fat sepse rrezikojnë gjithmonë
Ministria e Ekonomisë propozon hapjen e hapësirës së brendshme të kafeneve Të hënën do të jenë të gatshme protokollet shtesë për kohën sipas të cilave do të punojnë objektetet hotelierike si dhe
Kryeministri Hoti: Do t’i fusim 1 miliard euro në ekonominë e Kosovës Kryeministri Avdullah Hoti thotë se do të futen një miliard euro për rimëkëmbjen e ekonomisë së Kosovës pas pandemisë Co
Zaev: Nuk ka nevojë për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme, zgjedhje më 5 korrik “Gjendja e jashtëzakonshme deri tani u vazhdua për shkak të masave ekonomike për ndihmë të qytetarëve dhe ekonomisë.
Basha gati për zgjedhjet: Nuk do të humbasim asnjë sekondë Kryedemokrati Lulzim Bashanë një prononcim për mediat deklaroi se PD po përgatitet për zgjedhjet. Ai theksoi se nuk d
Pandemia e koronavirusit, në Kosovë mbi 37 mijë persona pa punë Instituti GAP ka analizuar ndikimin e hershëm të pandemisë COVID-19 në tregun e punës si dhe ndikimin e masave intervenu
Qeveria Hoti prezanton Programin e qeverisjes 2020–2023 Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e mbajtur sot miratoi Programin
Ministrja Denaj: Ekonomia në recesion nga pandemia, ja plani i rimëkëmbjes Qeveria i ka ulur ptishmëritë për ecurinë e ekonomisë këtë vit. Sikurse kanë parashikuar institucionet ndërkombëtare, ed
I "rrëmbeu" vëmendjen për një sekondë, veprimi i papritur i Bashës me qytetarin (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha prej ditësh po takon nga afër pronarë të biznesit të vogël të cilët ankohen se kanë probleme
Man.United interesohet për dy yjet e Juventusit Manchester United ka shfaqur interes për dy futbollistët e Juventusit, Dougla Costan dhe Merih Demiral. Dy lojtarët p
Deschamps për rinisjen e Bundesligës: Gjithçka është bërë për çështje ekonomike dhe jo futbollistike “Ishte një zgjedhje e mençur dhe koherente!”. Didier Deschamps, trajneri i Francës, në një intervistë të dhënë për “Le P
Thaçi takim me Kuintin, diskutime për rimëkëmbjen ekonomike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët e shteteve të Kuintit dhe Shefen e Zyrës së
Franca mund të shesë pikturën ''Mona Lisa'' për të shpëtuar ekonominë nga kriza Franca duhet të shesë pikturën e famshme “Mona Lisa” për 50 miliardë euro, për të shpëtuar ekonominë nga kriza e koronav