999 rezultate për

konkurrence

Nora Istrefi prezanton nënën e saj Siç duket në një party Nora Istrefi ka zgjedhur shoqëruesen më të mirë. Ajo është pikërisht nëna e saj, e cila sipas kës
Inter "all-in" për Lucas Lucas Moura deklaroi më ditë më parë: "vendos për të ardhmen pas Lojërave Olimpike", ndërsa Inter po mendon ofertën që d
Alban Skënderaj fiton Video Festin "Mirësevjen në shpirtin tim" nga Alban Skenderaj, është videoklipi që fitoi çmimin kryesor të edicionit të dhjetë të Vid
Milan, vjen djaloshi fenomen Hachim Mastour, 14-vjeç, duket se është fenomeni i vogël, i cili ka entuziasmuar vëzhguesin e Milan, Mauro Bianchessi. D
Gratë më ziliqare se meshkujt Sipas një studimi ndërkombëtar i publikuar ne "Revista de Psicologia Social", në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqar
KLSH marrëveshje me AK Kontrolli i Lartë i Shtetit dhe Autoriteti i Konkurrencës nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi për përmirësimin e
“Olldashi shkeli ligjin” Ministri Olldashi, shkeli ligjin për mbrojtjen e konkurrencës duke i dhënë të drejtën ekskluzive firmës "Albanian Teleco
Reali dhe Barça nuk kanë konkurrencë në La Liga Real Madridi dhe Barcelona e kanë nisur edicionin në La Liga me fitore bindëse. Kjo sinjalizoi se nuk do të ketë ndryshi
Ndëshkohen kompanitë kosovare të sigurimit Komisioni Kosovar i Konkurrencës ka ndëshkuar 10 kompani të sigurimeve me një milionë euro për shkak se me një marrëvesh
Inter dhe Barcelona në konkurrencë për Bale Nuk është vetëm Interi që ndjek mbrojtësin e majtë të Tottenhamit, Bale. Pas këtij lojtari është edhe Barcelona e cila ë
Sejdiu: S'ka biznes pa konkurrence te ndershme Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, në një seminar të organizuar nga Dhoma Ekonomike Amerikane n&eu