E FUNDIT/ Dështoi me negociatat,Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme
999 rezultate për

konkurrence

Presidenti i Lyonit dorëzohet: Kampionati francez nuk ka konkurrencë këtë sezon Arritja e Neymarit u vlerësua nga disa si një transferim që do ta dëmtonte Ligue 1 në vend që ta bënte atë më mirë. P
Ky është kandidati i Fjalës që do t’i bëjë konkurrencë Shpend Ahmetit për Prishtinën (FOTO) Partia FJALA ka kandiduar Avni Çakmakun në garën për Kryetar të Prishtinës. Kjo parti thotë se Avni Çakmaku është maj
Unitedi ia rrëmben nga duart lojtarin Chelsea-t Zhvillime të papritura rreth të ardhmes së mesfushorit të Monacos, Tiemoue Bakayoko. “DailyMial” shkruan se skuadra e
Arsenali mposht Juven në merkato në duelin për një mbrojtës Pasi humbi finalen e Championsit, Juventus humbet dhe një duel në merkato. Arsenali ka zyrtarizuar transferimin e mbrojt
Rritën çmimet paketave, nis hetimi ndaj kompanive celulare pas insistimit të "Albeu.com" Dy kompani celulare rritën në mënyrë të beftë çmimin e paketave standarde të komunikimit për abonentët e tyre në fund të
"Ju keni konsumuar 80 % të paketës...", revoltë ndaj "Vodafone" dhe "Telekom Albania" në rrjetet sociale Shkurtimi i periudhës së faturimit nga një muaj në 28 ditë si edhe rritja e çmimit ta paketave standarde të komunikimit
"Vodafone" dhe "Telekom Albania" blejnë Autoritetin e Konkurrencës? Asnjë reagim për rritjen e çmimit të paketave Janë bërë pesë javë tashmë që kur kompanitë celulare "Vodafone Albania" dhe "Telekom Albania" rritën në mënyrë të beftë
"Vodafone" dhe "Telekom Albania" rritën çmimet e paketave, Autoriteti i Konkurrencës s'di gjë Dhjetë ditë më parë, kompanitë e telefonisë celulare "Vodafone Albania" dhe "Telekom Albania" (ish-AMC) rritën çmimet e
“Vodafone” dhe “Telekom Albania” rriten çmimet me marrëveshje? Reagon Autoriteti i Konkurrencës Dy kompanitë e telefonisë celulare, “Vodafona Albania” dhe “Telekom Albania” kanë rritur në mënyrë të beftë çmimet për p
Nis shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, Hysi: Konkurrencë e pandershme! Në Kuvendin e Shqipërisë sot hidhet shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Short
Rama me bizneset: Do të rrisim ndihmën shtetërore Nën drejtimin e Kryeministrit Edi Rama u zhvillua mbledhja e Këshillit Ekonomik Kombëtar, në të cilën u diskutua mbi ndi
Raporti në Kuvend, hetim të plotë interesave të bankave Autoriteti i Konkurrencës do të nisë hetimin e saj në lidhje me diferencat e larta midis interesave të kredive konsumato
Veliaj në konkurrencë me Obamën. Kush kopjon më shumë?! (FOTO) Jo më larg se pak ditë më parë, Erion Veliaj u sulmua ndjeshëm në rrjetet sociale, pasi mendohet se shumë detaje ai i ka
Manaj shënon golin e parë tek Interi (VIDEO) Rey Manaj ka shënuar një gol në ndeshjen Bari – Inter 0-2, e vlefshme për trofeun San Nicola 2015. Sulmuesi shqiptar dek
Juve dëgjo Pastoren: Te PSG ka shumë konkurrencë Skuadra e Juventusit mund t’i rikthehet në janar pistës "Javier Pastore". Mesfushori argjentinas, i cili luan prej më sh
Beqja: Bashkëpunim për të luftuar informalitetin Në konferencën e zhvilluar me grupet e interesit, “Në mbrojtje të shëndetit, kundër informalitetit”, Ministri i Shëndetë
Rama për arsimin: Ligji garanton konkurrencën Kryeministri Rama sot ka mbrojtur ligjin e arsimit të lartë, ndërsa ka nënvizuar se ligji garanton konkurrencën dhe nuk
Madonna nuk ndalet, në konkurrencë me të bijën (FOTO LAJM) Madonna nuk ka të ndalur, ndërsa tashmë ka kopjuar të bijën me një detaj të rëndësishëm. Një vëth në hundë duket se ësht
Konkurrencë e ashpër, stafi i Gridës ndjek me dylbi mitingun e Dakos (FOTO) Duket se mitingjet nuk ndiqen më shumë vëmëndje vetëm nga përkrahësit e secilës forcë, por mbi të gjitha edhe nga pala k
Xavi kërkon Championsin, pasuesi do te jetë ... “Legjenda” e Barcelonës, Xavi Hernandez, pranoi se do ta ketë të vështirë t’i përmbaj lotët nëse katalanasit fitojnë nda