999 rezultate për

koncept

Bllokimi i Maqedonisë për "faj" të pushtetit Arsyeja kryesore e dallimeve që dalin së fundmi mes partnerëve të koalicionit qeverisës BDI dhe VMRO-DPMNE është ndërtim
PDSH festoi 20 vjetorin e themelimit të konceptit të PPDSH-së Rinia Demokratike Shqiptare mbrëmë ka shënuar 20 vjetorin fillesës së paraqitjes themelimit kombëtarë të ku të pranishëm
LSDM dhe BDI koalicion në Kumanovë LSDM-ja dhe BDI-ja ditën e djeshme kanë zyrtarizuar koalicionin e tyre në Kumanovë. Përfaqësuesit e dy partive kanë nëns
Aston Martin zbulon konceptin CC100 (FOTO-LAJM) Aston Martin ka zbuluar koncept-modelin e saj CC100. Prototipi dy-vendësh është ndërtuar duke u bazuar në makinat sporti
Mercedes prezanton konceptin GLA (FOTO-LAJM) “Mercedes-Benz” prezabtoi pak ditë më parë konceptin e saj të ri, GLA i cili pritet të prezantohen në sallonin e makinav
Renault paraqet konceptin Twizy Sport F1 (FOTO-LAJM) Renault prezanton një koncept të ri Twizy Rs F1, e cila do te paraqitet sot dhe nesër para publikut në Barcelonë. Për nd
Dita e Evropës, aktivitete të shumta Për Ditën e Evropës janë parashikuar aktivitete të shumta, ku janë përfshirë debate, ligjërata, aktivitete për të rinjtë
PDK-ja e LDK-ja mund të bashkëqeverisin Eqrem Kryeziu është i mendimit se LDK-ja dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mund të bashkëqeverisin. “Unë kam thënë
Seul, Hyndai prezanton konceptin HND-9 (FOTO-LAJM) Javën e ardhshme në sallonin e makinave në Seul do të prezantohet edhe koncepti HND-9 nga Hyundai. Dizajni i konceptit ë
“Njiheni policin tuaj”, ai po vjen në çdo lagje Forumi për Iniciativë Qytetare FIQ në bashkëpunim me Policinë e Kosovës organizoi të mërkurën fushatën sensibilizuese e
DW: Përplasje e koncepteve etnike në zgjedhjet lokale në Kërçovë? VMRO-DPMNE-ja dhe Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) qysh para katër viteve u morën vesh për “inxhinieri lokale gjeo
Labënishta: Votëbesimi rikthen Maqedoninë në vitet '90 Në diskutimet për Votëbesimin e Qeverisë, deputeti i BDI-së, Arben Labënishti duke iu kundërpërgjigjur deputetit të LSDM
Ka ardhur koha të rikonceptohet ndarja administrative Kreu i Bashkisë së Tiranës, njëherësh kryetar i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, Lulzim Basha ka risjellë në vëmendje
Galaxy One, me Windows 8 Dizajnerët Laura Hong dhe Charles de Belizal kanë publikuar një koncept të dizajnit të tabletit të Samsung, i cili supoz
Rinspeed sjell konceptin Dock+Go të makinave (VIDEO) Kompania zvicerane Rinspeed është e famshme për konceptet e krisura të makinave. Për këtë vit ajo do të hedh në treg mod
8 makinat më të mira të 2013-s (FOTO LAJM) Chicago Auto Show, është një nga panairet më të vjetër të makinave ku prezantohen konceptet e reja të tyre. Në të janë p
Dy etnitetet shumicë në Maqedoni, të ndarë në koncepte Dy etnitetet shumicë në Maqedoni, maqedonasit dhe shqiptarët, janë të ndarë përkitazi me çështjen se kah po ecën vendi.
Koncepti per boten “Bota, në thelbin e saj, përbëhet, pra, nga rastësi të kulluara”, shkruante filozofi gjerman Imanuel Kant. Koncepti i nj
Vizaton bebin te barku i fryrë Gjatë viteve të fundit, faqja e internetit, 'Awkward Family Photos' ka publikuar fotografi të çuditshme, e ndoshta shumë
Smart zbulon konceptin e ri të makinës elektrike (VIDEO) Është aq e vogël por edhe e përshtatshme – ky është koncepti për makinën më e fundit në tregun e SHBA-së. Makina e fundi