999 rezultate për

koncept

Dhjetë makina ëndrrash (FOTO-LAJM) Çdo vit prodhuesit e makinave dhe projektuesit e tyre prezantojnë para publikut koncept-modelet e fundit të tyre. Shumë
Bentley nis prodhimin e Mulsanne kabriolet Ish-rejtori ekzekutiv i kompanisë, Bentley rikthehet në detyrë për të realizuar projektin e prezantuar gjatë vitit 2012.
Lana Del Rey: Feminizmi nuk është një koncept interesant Gjatë një interviste të dhënë për mediat rozë, krijuesja e hitit “Born to Die”, Lana del Rey, ka deklaruar se feminizmi
Mesila Doda kundër Veliaj: Unë jam pro familjes tradicionale Deputetja demokrate, Mesila Doda shfrehet kundër projektit të Erjon Veliaj në lidhje me martesat gay. “U njoha nga me
Haradinaj: Thaçi i zhytur në korrupsion, Mustafa ka koncept të plakur Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur një ligjëratë përpara studentëve të Universitet
Ahmeti: Populli tonë i kanë ndodhur tragjedi të mëdha Mbrëmë në Kumanovë u zhvillua tubimi i Bashkimit demokratik për Integrim ku u shpalos platform “Bashkë më mirë, Bashkë m
Pendarovski: Bashkë për një koncept ptë ri për Maqedoninë Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski ka takuar qytetarët e lagjeve të Shkupit. Ai ka shku
Ivanov kalon në "delir": VMRO do fitojë 62 deputetë më 27 prill Kryesimi në zgjedhjet presidenciale e ka bërë "me krah" kandidatin e VMRO-së, Gjorgje Ivanov. Ai i ka vlerësuar fitoren
Pendarovski nga Jegunovca: Ndryshimi i Maqedonisë nis nga ju Stevo Pendarovski ka vizituar Jegunovcën. Edhe pse koha ka qenë me shi dhe ftohtë, qytetarët e këtij vendbanimi e kanë m
Mercedes prezanton konceptin Coupe të MLC SUV (FOTO-LAJM) Mercedes-Benz ka pulikuar imazhe të modelit MLC Coupe SUV i cili është konceptuar si një rival i gjeneratës së dytë të B
Qosja: Fjalori Enciklopedik i Kosovës përmbushje “shkencore” e konceptit serb mbi ndarjen e kombit shqiptar në dy kombe Akademiku Rexhep Qosja ka refuzuar të përfshihet në Fjalorin Enciklopedik të Kosovës që ka ndërmend ta hartojë ASHAK-u.
Koncepti i ri për iPhonët e ardhshëm (VIDEO) Projektuesi i talentuar Sam Beckett ka krijuar një koncept interesant të menyres se si iPhone i ardhshëm mund të duket.
Dhjetë konceptet shkencore të këtij viti Ky vit ka treguar për qetësinë pas zbulimeve të mëdha siç ishte zbritja spektakolare në Mars në gusht të vitit 2012. Ndë
Shpend Ahmeti: Jam me bindje të majta Kryetari i ri i Prishtines Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë për televizionin shqiptar "OraNews" ka deklaruar bindje
Saleeni i ri do të quhet S8 (FOTO-LAJM) Steve Saleen është duke punuar në versionin e automjeteve elektrike me performancë të lartë, por deri më tani nuk kanë b
Tahiri: Të rikonceptojmë luftën kundër trafikut të qënieve njerëzore Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri gjatë një bashkëbisedimi me studentë e pedagogë të Universitetit të Tiranë
Thaçi: Gjilani, as nuk shitet e as nuk blihet Në mbyllje të fushatës në Gjilan Hashim Thaçi tha se më 3 nëntor ndodhi aksidenti politik, por tani qytetarët e saj nuk
Honda prezanton konceptin S660 (FOTO LAJM) Honda prezanton konceptin S660 si hyrje në modelin e saj të ri sportiv, disa javë përpara “Tokyo Motor Show”. Honda përs
Volkswagen paralajmëron modelin e ri Golf Plus (FOTO LAJM) Koncepti i Volkswagen-it Golf Sportsvan, paralajmëron modelin e ri Golf Plus, i cili këtyre ditëve gjendet në fazën fina
20 konceptet që 20 vjeçarët nuk i kuptojnë Çfarë duhet të dinë të rinjtë për botën e biznesit, në mënyrë që të përmbushin me sukses qëllimet e karrierës së tyre