999 rezultate për

komuniste

Diversiteti i mendimeve, Basha: Nuk jemi Partia Komuniste e Kubës “Nuk ka garë pa kontestime. Komentet pas procesit janë pjesë e debatit të brendshëm. Sali Berisha, shkollë politike për
Berisha takon delegacionin e Partisë Komuniste të Kinës Kryeministri Sali Berisha takoi sot një delegacion te Partisë Komuniste të Kinës, i kryesuar nga Drejtori i Drejtorisë s
Totozani mbështet nismën për hartimin e ligjit të ri për Lustracionin Avokati i Popullit i bashkangjitet nismës së shoqërisë civile për hartimin e një ligji të ri lustracioni. Avokati i Popu
MPJ-ja, logjikë komuniste Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës është kritikuar nga deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Alma Lama, për prishje të
Shehi: Ballistët e kanë me komunistët e PD-së, jo me ne Kreu i LZHK-së Dashami Shehi ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryetarit të Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi
Komunistët kërkojnë referendum për Enver Hoxhën Komunistët gjatë një tubimi të zhvilluar sot në qytetin e Gjirokastrës kanë kërkuar referendum për rikthimin e dinjiteti
Në listën e veteranëve të UÇK-së edhe Vllasi me Demaçin Në listën e njohjes së statusit të veteranit të UÇK-së në Prishtinë, janë edhe emrat e ish funksionarëve të lartë komuni
Aleatët komunistë të PS, në program legalizimin e hashashit Aleatët zgjedhorë të Partisë Socialiste kërkojnë në programin e tyre licencim të kultivimit dhe shitjes së kanabis sativ
Largimi i LSI-së nga koalicioni, Topalli: Zgjedhje e Metës Kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka komentuar sot largimin e LSI-së nga qeveria duke u shprehur se cdo parti është e l
Kavajë, përkujtohet revolta e parë anti-komuniste Bashkia e Kavajës dhe shoqata “26 Marsi” kanë organizuar sot aktivitete me rastin e 23-vjetorit të së parës revoltë ant
22- vjetori i PD-së, Berisha: Jemi partia më e fuqishme në Europën komuniste Partia Demokratike e Shqipërisë feston sot 22 vjetorin e themelimit të saj. Në fjalën përshëndetëse, kreu i kësaj partie
FRD: Stafi i Berishës me ish komunistë Fryma e Re Demokratike ka shprehur sot shqetësimin se qeveria po synon që në këmbim të votave elektorale të rehabilitojë
Topi ne Diber: Liderët e vjetër shqiptarë, modele të lindjes komuniste Në kuadrin e takimeve inaguruese të degëve të FRD-së në të gjitha rrethet e vendit, kryetari i FRD-së Bamir Topi ishte s
Kinë, partia Komuniste zgjedh lidershipin e ri Partia Komuniste e Kinës mbylli te mërkurën punimet e kongresit një javor dhe zgjodhi lidershipin e ri të vendit. Më shu
Fjalimi i presidentit kinez përgjum delegatin (FOTO-LAJM) Fjalimi prej 100-minutësh i mbajtur në Kongresin e Partisë Komuniste të Kinës nga presidenti Hu Jintao duket se e ka lod
Kinë, nis punë Kongresi i 18-të i Partisë Komuniste Në kinë ka nisur punën kongresi 18-të i Partisë Komuniste. Në fjalën e hapjes Presidenti në largim Hu Jintao ka deklarua
Historiku i presidentëve postkomunistë, nga Alia deri tek Nishani (VIDEO) Qe nga viti 1991 e deri me sot Shqipëria postkomuniste është drejtuar nga 5 presidente qe nga Ramiz Alia e deri te Bamir
Delegacioni kinez vizitë në PS Në ditën e fundit të qëndrimit në Tiranë, një delegacion i zgjeruar i Partisë Komuniste Kineze ka zhvilluar një takim me
Mark Marku: Mbledhjet e PD-së si të byrosë komuniste? Pak a shumë, po! Largimi i Gazmend Oketës nga Partia Demokratike, nga kolegu i tij demokrat Mark Marku konsiderohet si një vendim persona
Malesia e Madhe përkujton 67-vjetorin e kryengritjes antikomuniste Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ka vizituar Malësinë e Madhe për të përkujtuar 67-vjetorin e kryengritjes së p