999 rezultate për

komunikacion

Dëmtimi sinjalistikës rrugore është përgjegjësi e qytetarëve Në komunën e Vitisë hasesh me një sërë probleemesh sa i tako sigurisë rrugore. Këeshtu në të janë dëmtuar shenjat e komu
Mbyllet për qarkullim rruga Pejë–Kullë–Mali i Zi Policia e Kosovës e rajonit të Pejës, ka njoftuar se si pasojë e mjegullës, shiut, erës, borës dhe ngricave është mbyllu
Kosova me kod telefonik të përkohshëm Duket se ideja e hedhur para pak kohësh për një kod telefonik të përbashkët me Shqipërinë nuk është zgjidhje ideale. She
Rrëshqitje dheu, aksi Kërçovë-Ohër kalohet me vështirësi Për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut gjatë natës së kaluar në rrugën Kërçovë-Ohër, më saktësisht në kilometrin
Mjegulla mban të bllokuar Aeroportin "Aleksandri i Madh" Kushtet e këqija të motit edhe sot e vështirësuan zhvillimin e aviotransportit, të transportit hekurudhor dhe atij ndër-
Bora "pushton" Maqedoninë, probleme me transportin (FOTO LAJM) Update - Maqedonia është zgjuar sot nën një intensitet të lartë të rreshjeve të borës. Rrugët në zonat malore kalohen me
Reshjet e borës, probleme në disa akse rrugore Komunikacioni në të gjitha rrugët rajonale dhe magjistrale në Maqedoni po zhvillohet në kushte dimërore dhe rrugë të lag
Reshjet e borës, nisin problemet me rrugët Auto Moto Lidhja e Maqedonisë (AMLM) ka informuar se drejtimi rrugor Mavrovë – Dibër sot pasdite është ndaluar për autom
Aksidentet, 100 viktima në 9 muaj Në Maqedoni nga janari deri në shtator të këtij viti si pasojë e aksidenteve në komunikacion kanë humbur jetën rreth 100
Maqedoni-Kroaci, policia "blindon" Shkupin Ministria e Punëve të Brendshme lidhur me ndeshjen e ardhshme në futboll mes kombëtares së Maqedonisë dhe asaj të Kroaci
Sokol Olldashi Sokol Olldashi ka lindur më 17 dhjetor 1972 në Durrës. është deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe Ministër i Punëve Publ
Kosove-Serbi, Koja: Nevojitet një proces i gjerë politik Ambasadori austriak në Beograd, Clemens Koja ka thënë se pas bisedimeve të Kosovës dhe Serbisë për energjinë dhe telekom
Rritet numri i aksidenteve në Prizren Aksidentet në komunikacion janë shtuar në rajonin e Prizrenit ku vetëm 15 ditëshin e fundit janë aksidentuar 111 persona
Siguria në komunikacion, sfidë për Kosovën Të enjten në Ferizaj u organizua një debat nga Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) dhe Forumi për Iniciativ Qytet
Edhe sivjet, Policia e Kosovës ndihmon atë të Shqipërisë Bazuar në marrëveshjet e mirëkuptimit të nënshkruara mes autoriteteve policore të Kosovës dhe Shqipërisë, edhe këtë vit
Aksidentet në komunikacionin rrugor, shkak për vdekjet Ministri i Infrastrukturës Fehmi Mujota, në takimin e sotëm të Këshillit të Sigurisë në Komunikacionin Rrugor raportoi s
Bora shkakton probleme në komunikacion Në shumë drejtime të Maqedonisë është vendosur ndalesa për lëvizjen e makinave të rënda. Kjo ndalesë vlen për vendet Ple
Dëbora vështirëson komunikacionin Komunikacioni në rrugët magjistrale dhe rajonale është vështirësuar, për shkak të reshjeve të borës që përfshinë vendin.
Shmangen problemet e komunikacionit nga bora Komunikacioni në të gjitha rrugët rajonale dhe magjistrale në Maqedoni është duke u zhvilluar pa probleme, por në vende
Vështirësohet komunikacioni nga bora Reshjet intensive të borës kanë përfshirë tërë vendin, duke shkaktuar vështirësi në komunikacion sidomos në akset e lart