999 rezultate për

komunikacion

Komunikacioni në Maqedoni vazhdon pa pengesa Komunikacioni në të gjitha rrugët në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të lagështa dhe me borë, por nuk ka patur bllokim q
Mjegulla bllokon komunikacionin ajror, sjell probleme edhe në atë rrugor Vazhdon mjegulla e dendur në qytetin e Shkupit duke bërë të pamundur qarkullimin ajror, ndërsa vazhdon të sjellë vështë
Mjegulla vështirëson komunikacionin në rrugët e Maqedonisë Mjegulla në Maqedoni përsëri përbën problem, por komunikacioni në të gjitha rrugët shtetëtore të republikës po zhvillohe
Borë e lehtë në zonat malore, qarkullimi i lirë Komunikacioni në të gjitha rrugët magjistrale dhe rajonale në vend zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të lagështa. Reshj
Arrihet marrëveshje për telekomunikacionin dhe energjitikën Përfundon me marrëveshje për telekomunikacionin dhe energjetikën rrethi i 16-të i bisedimeve në Bruksel ndërmjet kryemin
MPB-ja shkel ligjin Në lidhje me sigurinë në komunikacionin rrugor u bë një kohë relativisht e gjatë që Ministria e Punëve të Brendshme po b
Edhe Katari del në hapësirë Katari lëshon në orbitën e Tokës satelitin e tij të parë, "Es'hail 1". Nga baza hapësinore franceze në Guajanë, sateliti
Vazhdon ndalesa për kamionë, në kufi s'ka pritje të gjata Për nevojat e dokumentacionit projektues për rehabilitimin ;e aksit rrugor A-1, pjesa Milladinovc - Kumanovë në dy drejt
Kosova duhet të lëshojë pe për telekomin Kryeministri serb, Ivica Daçiq tha se nuk ka afat për arritjen e marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit sa i për
Trafik i rënduar në Prishtinë (FOTO-LAJM) Sipas zyrtares për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prishtinë Florije Ahmeti-Haziraj plot 240.000 vetura janë
Policia ka arrestuar 598 persona gjatë korrikut Gjatë muajit korrik janë arrestuar (598) persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale. Nga (598) personat e arrestuar
Ende s'ka marrëveshje për telekomunikacionin Marrëveshja për telekomunikacionin nuk është arritur ende. Kështu kanë thënë përfaqësuesit e delegacionit kosovar për bi
Sot diskutohet për telekomunikacionin në Bruksel Në Bruksel vazhdojnë edhe sot bisedimet teknike mes delegacionit të Kosovës dhe delegacionit të Serbisë. Mes tyre po dis
Kosova dhe Serbia nuk po bien dakord për kodin telefonik Bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës rreth telekomunikacionit nuk po ecin me ritmet e duhura. Në një prononcim për "Po
Vazhdojnë bisedimet në Bruksel Sot dhe nesër në Bruksel do të mbahet takimi i radhës mes grupeve teknike të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e telekomu
Tahari optimiste për takimin e rradhës Kryesuesja e delegacionit të Kosovës, zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, u shpreh optimiste, se të premten do të arrihe
Negociatat për telekomunikacionin vijojnë në në 30 maj Negociatat teknike ndërmjet Beogradit e Prishtinës për telekomunikacionin pritet të vijojnë në datat 30-31 maj. Lajmi bë
Policia kontrollon shtëpitë e rojeve të Fatmir Limajt Policia e Kosovës në bashkëpunim me EULEX-in ka bastisur shtëpitë e dy truprojave të ish-ministrit të Transportit dhe Po
Për 24 orë arrestohen 30 persona Plot 30 persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës brenda 24 orëve. Personat e arrestuar janë të dyshuar për vepra të
Edhe një hetim kundër Limajt Deputeti Fatmir Limaj është marrë sot në pyetje nga një prokuror i EULEX-it, por nuk i është përgjigjur pyetjeve të tij