999 rezultate për

komunikacion

Për një zhvillim të mëtejshëm të telekomunikacionit shqiptar Intervistë me Z. Giuseppe Farina, Kryetar Bordi, ALBtelecom dhe Eagle Mobile Ka më se një muaj që Z. Giuseppe Farina
Të hënën takimi i rradhës Mustafa-Vuçiç Kryeministri i Kosovës Isa Muatafa dhe ai serb Aleksander Vuçiç do të takohen të hënën në një raund të ri bisedimesh për
12 aksidente rrugore në 24 orët e fundit në Shkup Tetë persona janë lënduar rëndë, ndërsa gjashtë kanë marrë lëndime më të lehta trupore në 12 aksidente të evidentuara në
Nis takimi Mustafa-Vuçiç në Bruksel Para pak minutash ka filluar takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Serbisë, Aleksan
8 aksidente në 24 orët e fundit në Shkup Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Shkupit nga ana e policisë së komunikacionit është kryer kontroll i gjithsej 8 aks
Strugë-Kërçovë do të jetë një orë e mbyllur Aksi Podvis–Presekë në drejtimin rrugor A2E, Strugë-Kërçovë, sot prej orës 16:00 deri në 17:00 do të jetë i mbyllur për
Ivica Daçiç mbërrin në Kosovë (VIDEO) Në samitin “Western Balkan 6” që po mbahet në Kosovë, në hotelin Swiss Diamond ka mbërritur edhe delegacioni i Serbisë.
Vështirësi ose ndërprerje në komunikacion Përmbytjet dhe rrëshkitjet e dherave kanë shkaktuar probleme në komunikacion. Në aksin rrugor Katllanovë-Veles shembjet
Tifozi i Sociedadit vdes para ndeshjes me Realin Një tifoz i Real Sociedadit ka humbur jetën në një aksident rrugor para ndeshjes me Real Madridin. Ndeshja mes Real M
Rrëshqitja e dherave, bllokohet lëvizja e mjeteve në Maqedoninë lindore Përmbytjet nga reshjet e mëdha të shiut dhe nga shkrirja e borës kanë ndërprerë qarkullimin e mjeteve, dhe kanë vështirë
Dëbora krijon vështirësi në qarkullimin rrugor Reshjet e borës dhe të shiut të cilat kanë përfshirë Maqedoninë shkaktuan probleme në qarkullimin rrugor, ndërsa komunik
Shfuqizohet vendimi për heqjen e patentave për kundravajtjet Ministria e Punëve të Brendshme ka vendosur shfuqizimin e vendimit për konfiskimin e lejeve të drejtimit të mjetti në ra
Forumi i parë i telekomunikacionit në Shqipëri feston 1-vjetorin e krijimit Një vit më parë, specialistët e teknologjisë në Vodafone Albania menduan të sjellin një tjetër risi në tregun tonë duke
Policia e Kosovës: Shifrat e aksidenteve janë alarmante Policia e Kosovës vazhdon të apeloj tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dispozitat ligjore të komunikacionit, me q
Facebook dhe Google, "duel" për shpëndarjen e internetit (FOTO-LAJM) Facebook planifikon të përdorë avionë të telekomanduar, satelitë dhe lazera në 2/3 e territorit të globit që nuk mbulohe
ITU do vazhdojë të mbështesë Shqipërinë Sekretar i Përgjithshëm i Bashkimit Ndërkombëtar të Telekomunikacioneve (ITU) Houlin Zhao, zhvilloi një vizitë dyditore
Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa ndalesa Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore në Maqedoni po zhvillohet pa ndalesa dhe në rrugë kryesisht të thata. L
Lëndohen 9 persona në 16 aksidente gjatë ditës së djeshme në Shkup Në rajonin e Shkupit gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 16 aksidente. Në tetë aksidentë janë nëntë persona, dy prej të
8 të lënduar nga 13 aksidentet e 24 orëve të fundit në Shkup Gjatë 24 orëve të fundit në qytetin e Shkupit kanë ndodhur 13 aksidente. Në aksidentet e ndodhura janë shënuar 8 persona
Mjegulla krijon probleme në Aeroportin e Shkupit Mjegulla e dendur ka sjellë probleme në komunikacionin ajror dhe në atë rrugor në Maqedoni. Aeroporti i Shkupit “Aleksan