999 rezultate për

komunikacion

Ministria e Infrastrukturës dështon në përmimin e komunikacionit, shpresë te gjobat e policisë Ndonëse janë bërë gati 1 vit që kur ka hyrë në fuqi Ligji për rregullat e trafikut rrugor, gjendja në trafik nuk ka shën
Kjo është gjendja e rrugëve në vendkalimet kufitare Komunikacioni në rrugët shtetërore të Maqedonisë po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti në akset rrugore jas
Sot zyrtarizohet prefiksi +383 për Kosovën, Serbia e quan kod rajonal Unioni Ndërkombëtar i telekomunikacionit, pritet që sot të botojë buletinin në të cilin duhet të publikojë se Kosovës i
PSP kërkon leje për kontrollim të operatorëve të telekomunikacionit në Maqedoni Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar nga Gjykata themelore Shkupi 1 një urdhër për kontrolli në njërin nga operatorët
Gjuric: Marrëveshja për telekomunikacionin është në fuqi Drejtori i Zyrës për Kosovën, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric, ka bërë të ditur se marrëveshja e Brukselit për telek
Brukseli reagoi fuqishëm ndaj Prishtinës Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, ka deklaruar se Prishtina u përpoq të ndryshojë marrëves
Ja si punojnë sistemet e DSK-së për spiunim! Si duken sistemet për përgjim, çfarë pritet të zbulojë Prokuroria Speciale Publike (PSP) kur të ketë qasje dhe t'i anali
Vendimi për telekomunikacionin në Kosovë, i rëndë për Vuçiç Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar për "propozimin e marrëveshjes për telekomunikacionin me Kosovën,
Bruksel, dështojnë negociatat për telekomunikacionin Delegacioni i Prishtinës dhe Beogradit nuk kanë arritur të gjejnë një zgjidhje për mosmarrëveshjet në telekomunikacion,
Hyseni: Të ndryshohet legjislacioni për evitimin e aksidenteve Ministri i Punëve të Brendshne të Kosovës, Skender Hyseni ka thënë se se gjendja në komunikacion nuk është ashtu si duhe
7 aksidente dhe 7 persona të lënduar në Shkup Në rajonin e SPB Shkup gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur gjithsej shtatë aksidente, nga të cilat tre janë me pasoja dh
ALBtelecom ofron vende të reja pune për ekspertë telekomunikacioni Kompania numër një e Telekomunikacionit në vend ALBtelecom, do të jetë e pranishme për tre ditë me radhë në panairin e p
"Marrëveshja për Telekomunikacionin, kthim para vitit 1999" (FOTO LAJM) Komiteti për Telekomunikacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! organizoi sot tryezë ku u diskutua mbi zhvillimet e fundit lidhur
"Qeveria Mustafa-Thaçi s'ka mandat për ta rikthyer rrjetin e telekomunikacionit nën Serbi" Visar Ymeri dhe Ismet Hamiti theksuan sot në konferencë dëmin dhe skandalin e lidhur me kodin telefonik dhe me lejen për
AAK: Siguria në komunikacion, më e ulëta në dekadë Në Ditën Ndërkombëtare për Kujtimin e Viktimave në Trafik, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate për me
ALBtelecom ka nisur ofrimin e infrastrukturës nëntokësore fiber-optike për operatorë të tjerë ALBtelecom, operatori i vetëm i telekomunikacionit në vend, i cili ka bërë dhjetëra miliona Euro investime për të ndërtu
Ndërprerje në aksin Kërçovë-Ohër Në aksin rrugor Kërçovë-Ohër, rruga malore Presek-fshati Vërbnjani, për shkak të punimeve të rrugës, komunikacioni do t
Ligj i ri në komunikacion, ja rregullat që nuk duhen shkelur Maqedonia sjell ndryshime përsa i përket Ligjit për komunikacion. Ligji i ri parashikon dënime nëse nuk respektohen
MPB përgatit ligjin për dritat e makinave gjatë ditës Ministria e Punëve të Brendshme po përgatit ndryshimet e reja të ligjit për komunikacion për sa i për ketë mbajtjes hapu
LAMM: Rrugë alternative për Tetovë-Jazhincë Në fshatin Poroj është ndërprerë rruga rajonale Tetovë – Jazhincë, ndërsa si akse rrugore alternative shfrytëzohen: Tet