999 rezultate për

komunale

VV: Në Drenas shpërdorohen resurset publike Komuna e Drenasit, bazuar në raportin e Auditorit Gjeneral dhe të organizatave që merren me monitorimin e qeverisjes kom
Prej 41 premtimeve, Lushtaku realizon vetëm 7 Prej 41 premtimeve, sa i ka dhënë gjatë fushatës se fundit parazgjedhore Sami Lushtaku, shumica dalin ta parealizuara. K
Shpërndahet materiali zgjedhor Ditën e sotme ka filluar shpërndarja e materialit zgjedhor nga shtypshkronja “Kiro Dandaro” për zgjedhjet lokale të së
Paratë e komunës Skenderaj i hanë zyrtarët komunalë Lëvizja Vetëvendosja reagon ndaj raportit të Instituatit të GAP-it për keqpërdorimin efondeve në komunën Skënderaj. Rapo
LSDM dhe VMRO kandidojnë së bashku Është pranuar nga Gjykata Administravtive ankesa e LSDM-së për të garuar bashkarisht me VMRO-në. Ditën e djeshme është h
Dislokohenpajisjet dhe automjetet Ministri i Ambientit të Jetesës dhe Planifikimit Hapësinor, Abdilaqim Ademi do të marrë pjesë sot në ceremoninë e zhvend
Thaçi informon presidenten Jahjaga me të rejat e fundit nga dialogu Kryeministri Hashim Thaçin informoi sot presidenbten Jahjaga për tkimin e fundit me kryeministrin serb në kuadër të dial
U torturua në vitin 1999, Serbia dëmshpërblen kosovarin Sylejman Bajgora nga Podujeva do të dëmshpërblehet me 200 mijë dinarë, për shkak të torturës që kanë kryer mbi të pjesë
LDK akuza ndaj komunës së Lipjanit Dega e LDK-së në Lipjanit ka akuzuar qeverisjen komunale në Lipjan se ka dhene prona në shfrytëzim militantëve të partis
Presidentja Jahjaga emëron 22 prokurorë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga emëroi sot 22 prokurorë të prokurorive komunale dhe të qarkut, të c
Nuk deklarojnë pasurinë, masa ndaj 19 këshilltarëve komunalë Mosdeklarimi i pasurisë ka bërë që Gjykata për kundërvajtje në Ferizaj të marrë si të pandehur 27 këshilltarë komunalë.
Arsimi i rrezikuar nga ndërhyrjet partiake Qendra e Drenasit e Lëvizjes Vetëvendosje, nëpërmjet një komunikatë për media ka kërkuar sot dorëheqjen e kryetarit të k
Nuk deklarojnë pasurinë, gjobiten punonjësit e komunës Junik Ish-drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale i Komunës së Junikut, dhe dy këshilltare komunale janë gjobitur me nga
Paraqitja në gjykatë, e enjtja afati i fundit për Zharkun Nëse nuk paraqitet në gjykatë të mërkurën, Zyrtarë të Gjykatës Komunale të Kaçanikut kanë njoftuar se do të firmosin urd
OSBE ndihmë në standardizimin e akteve komunale Misioni i OSBE-së në Kosovë, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe Agjencia Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ)
Presidentja dekreton një numër gjyqtarësh në gjykatat komunale Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dekretoi sot emërimin e një numri gjyqtarësh në gjykatat komu
INPO: Qeveria lokale po vonon Organizata joqeveritare "Iniciativa për progres" (INPO) e ka vlerësuar të premten si të dëmshëm vonesën për rikonfirmimi
Strukturat ilegale kostituojnë kuvendet komunale Strukturat ilegale serbe në veri të Kosovës kanë konstituuar të mërkurën kuvendet komunale të Zubin Potokut dhe Zveçanit
Ivanovic: Strukturave komunale të veriut u ka kaluar mandati I ashtuquajturi sekretar i Ministrisë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviç, ka thënë se përkundër mbajtjes
Hashim Thaçi vizitë komunave të rajonit të Dukagjinit Kryeministrii, gjatë vizitës që u bëri katër komunave të rajonit të Dukagjinit, vlerësoi lartë angazhimin e autoriteteve