999 rezultate për

komunale

VV kunder ligjit per Shtetësi Lëvizja Vetëvendosje përmes një konferencë për media reagoi sot në lidhje me çështjen e fitimit të shtetësisë së Republi
Seanca kundër Mujës vazhdon edhe nesër Seanca ndaj kreut të Prizrenit, Ramadan Mujës dhe pesë zyrtarëve të tjerë ka përfunduar për ditën e sotme. Ajo pritet që
Zvogëlohen tetë kuvende komunale në Kosovë (FOTO-LAJM) Tetë Kuvendeve të Komunave të Kosovës do të zvogëlohen pas zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit. Në dokumentin që e ka siguru
Ja dështimet në komunën e Gostivarit Njëqind ditët e para të menaxhimit të komunës së Gostivarit nga një udhëheqësi jolegjitime dhe pa përkrahjen demokratike
Studeniçan, ndërmarja komunale me kamion të ri Ndërmarja Komunale pranë Komunës së Studeniçanit ka pranuar një donacion gjegjësisht një kamion të ri dhe modern për gr
Jahjaga-Ashton: Procesi i zgjedhjeve komunale i rëndësishëm Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, baronesha Catherine Ashton shprehu konsideratën e saj
Nuk ka komunë në Burojë pa ne Pika e katërt e rendit të ditës, përkatësisht Ligji për caktimin e kufijve komunalë ka krijuar debat mes kryeministrit t
Jahjaga zyrtarizon 3 nëntorin si datë për zgjedhjet Update- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka zhvilluar konsultimet përmbyllëse me liderët e partive
Tetovë-Strugë, s'ka marrëveshje për këshillat komunalë Në komunën e Strugës dhe në komunën e Tetovës ende nuk është gjetur mirëkuptimi për një koalicion në nivel komunal. Në t
U emëruan shefat e rinj në 12 komunat paralele Serbia ditën e djeshme ka emëruar në 12 komunat "paralele serbe" kryetarët e rinj dhe këshillat e përkohshme komunale. K
Zvicra mbështet Gostivarin Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta priti një delegacion nga Ambasada e Zvicrës, ku të pranishëm edhe drejtor
Kreu i Studeniçanit shkarkon drejtorin e Ndërmarjes Komunale Kryetari i Komunës së Studenianit Azem Sadiki ka njoftur përmes një njoftimi për shtyp se ka shkarkuar nga detyra drejto
Jahjaga takon ambasadorin e OSBE-së Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar ditën e sotme me ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jean
RDK reagon ndaj konferencës së Bejtës Në kuadër të pretimeve të rrejshme të shumta elektorale të zgjedhjeve lokale të personit që mori mandatin me votat e maq
Partitë legjitimojnë politikat e diferencimit ideopolitik të Bejtës Rilindja Demokratike Kombëtare në mbledhjen e dytë të Keshillit të komunës së Gostivarit nëpërmjet këshilltarëve të sajë
Inspektorët komunalë kontroll në prag të sezonit turistik Inspektorët komunal në Strugë kanë ndërmarrë një aksion për të liruar shëtitoret nga zaptimi i banakëve ambulant. Ato ja
Afat ”sa të duash” për zgjedhjet lokale Edhe disa muaj i kanë mbetur presidentes së vendit, Atifete Jahjagës për të vendosur për datën e zgjedhjeve komunale. ed
Homazhe për dëshmorët e Llapit Në komunën e Podujevës janë vendosur kurora me lule pranë varreve të dëshmorëve dhe të të rënëve në kuadër të 5 majit, D
Aksion për pastrimin e varrezave Ka filluar faza e parë e pastrimit, rregullimit dhe mbarëvajtjes së varrezave të reja në qytetin e Gostivarit. Investimi
Osmani takohet me euro - ambasadorin Orav Kryetari i RDK-së Rufi Osmani u pranua sot në një takim pune në rezidencën e ambasadorit të BE-së në Shkup, Aivo Orav.