999 rezultate për

komuna

Sulmohen inspektorët në Mitrovicë Disa inspektorë komunalë të Mitrovicës ishin sulmuar gjersa bënin detyrën e tyre të shtunën. Kështu ka njoftuar Komun
Lista Serbe e kërkon Asociacionin sipas dëshirës së saj, a do të bindet Haradinaj? Vendosja afatgjate e paqes është interes i serbëve të Kosovës, thotë funksionari i Listës Serbe e njëkohësisht zëvendësk
Dy ish-kryetar komunash kanë harxhuar milion para për darka Dy ish-kryetarë e komunës Staro Nagoriçane e kanë futur komunën në borxh për një milion dinarë për dreka dhe zbavitje në
Ndodh edhe kjo, komuna paguan gabimisht 1.8 milionë euro Zyra Kombëtare e Auditorit në raportin e auditimit të Komunës së Prishtinës ka tërhequr vëmendjen për faktin se shpenzim
Kryekomunari i Deçanit kërkon t'i zbardhë faqen Haradinajt: Vëllezërit Rizaj u konfliktuan mes veti Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt,
Komuna në Itali merr përsipër varrimin e 20-vjeçares shqiptare Pavarësisht familja e Anxhela Meçani kërkon trupin e saj në Shqipëri, komuna e Moncalierit ka bërë të ditur se do të mar
Vonohen 21 autobusët e Shpend Ahmetit, Komuna kthen kredinë muajin tjetër Në Prishtinë nuk po vijnë autobusët e ri të trafikut urban. 21 automjete të tilla po vonohen për shkak të mos renovimit
Maqedonasit i lenë prapa shqiptarët për shpërngulje në Shkup Vitin e kaluar, gjithsej 2575 qytetarë të Maqedonisë, nga qytetet tjera dhe komunat, e kanë ndryshuar adresën e tyre në
Auditori gjen parregullësi, a do të japë dikush llogari? Rekomandimet e zyrës Kombëtare të Auditorit gjatë kontrollit të Pasqyrave Vjetore Financiare kanë gjetur përregullësi të
PSD braktis punimet e Kuvendit Komunal Asamblistët e Partisë Socialdemokrate bashkë me partnerët tjerë të koalicionit, pa Vetëvendosjen, kanë lëshuar sallën e
Punësohen jashtëligjshëm dhjetra persona, a ka fuqi prokuroria të hetojë? Komuna e Mitrovicës i ka punësuar 32 persona me kontrata për shërbime të veçanta në mënyrë të kundërligjshme. Për punësi
Militantët partiakë pushtojnë zyrat shtetërore, s'ka vend për njerëzit e drejtë Zyra Kombëtare e Auditimit ka evidentuar se institucionet qendrore dhe lokale të vendit kanë punësuar numër të madh të p
Mali i Zi po mban zgjedhje lokale në 11 komuna Në gjithsej dhjetë komuna të pavarura dhe një komunë të qytetit në Mal të Zi mbahen zgjedhje lokale, ku qytetarët do të
Jep dorëheqje Ministri i Kulturës Gashi Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit në Kuvendin Komunal t
Ministri reagon ndaj dy kryetarëve të komunave, u flet për PDK-në Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u është kundërpërgjigjur kryetarëve të Mitrovicës dhe Vushtrrisë, Agim Bahtirit d
Sot, s'ka ujë në këtë lagje të Prishtinës Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se pas investimeve të bëra në rrjetin e ujësjellësit, kanalizimit fekal dhe atmosfe
Komuna e Strugës përplaset me qeverinë për plazhet Në vend që të hidhet faji mes pushtetit lokal dhe atij qendror, qytetarët kërkojnë që të bëhet kontroll më i madh i breg
Politikanët shqiptarë në Serbi nuk zhgënjejnë, zihen në kuvend (VIDEO) Është ndërprerë seanca e katërt e Kuvendit Komunal pas një përballjeje ndërmjet kryetarit të komunës së Preshevës Shqipr
Nënkryetari kërkon shkarkimin e Pal Lekajt Nënkryetari i komunës së Kaçanikut Ylber Bajra ka kërkuar shkarkimin e Ministrit Pal Lekaj. Thotë se ai është fajtori
Cilat territore mund të këmbejë Serbia me Kosovën Zgjidhje e qëndrueshme në rast se arrihet marrëveshja për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës e Serbisë është që në