999 rezultate për

komuna

Bënë 900 premtime dhe realizuan vetëm 100, kryetarët që nuk e mbajtën fjalën Kishin dhënë shumë premtime gjatë fushatës zgjedhore, por, pasi e morën mandatin po e kanë të vështirë që t’i mbajnë ato
Komuna e Prishtinës përfundon në gjykatë Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal përmes Ministrisë së Drejtësisë, më datë 5 tetor 2018, ka njoftuar se ka p
PDK sulmon Bekim Jasharin në Skënderaj, harrojnë se ai e ndali Vuçiçin Kryetari i Rinisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit në Kuve
Plas dhuna në kuvendin e Skënderajt, rojet e Bekim Jasharit zihen me Vetëvendosjen Në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike. Mësohet se janë përfshirë rreth 30 persona, mes t
Zbulohet një vatër korrupsioni në Komunën e Prishtinës Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se kryetari Shpend Ahmeti ka suspenduar nga puna një punëtor i cili dyshohet se ka
Fushë-Kosova kërkon dy fshatra nga komuna me shumicë serbe Ndryshimi i kufijve, Fushë-Kosova ia kërkon dy fshatra Graçanicës Bëhet fjalë për Komunën e Fushë-Kosovës, e cila ka kë
Serbia investon 200 milion euro për serbët në Kosovë Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka njoftuar se është përgatitur plani i investimeve të projekteve në 10 komunat m
Shpendi po u jep qumësht edhe punonjësve të komunës Punëtorët e Komunës së Prishtinës furnizohen edhe me qumësht gjatë orarit të punës, kjo vlen për disa sektore të caktuar
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R
Erdoganisti Haskuka urdhëron mbylljen e kopështit në Prizren: Dilni jashtë ose ju nxjerrim me shkelma Kryekomunari i Prizrenit, një mbështetës i flaktë i Presidentit të Turqisë Erdogan, ka urdhëruar mbylljen e kopështit "Y
Asociacioni duhet të jetë si në modelin kroat? A mundet Këshilli i Përbashkët i Komunave serbe, i cili tash e dy decenie ekziston në Kroaci, të jetë model për formimin
Vjen një lajm i mirë nga Komuna e Prishtinës Drejtori për Planifikim Strategjik dhe Zhvillim të qëndrueshëm në komunën e Prishtinës, Genc Bashota, ka folur në një ko
Dalin pjesë nga Asociaiconi, a do t'i nënshtrohet Haradinaj kushteve skandaloze të tyre? Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qe
Haradinaj jep fjalën se Asociacioni po themelohet sipas kushtetutës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka dhënë ndonjë datë të sigurt se kur do të kryhet projekt-statuti i komun
Paguhen 1 mijë e 126 persona që punuan në zgjedhje Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se gjatë këtyre ditëve ka dërguar në Ministrinë e Financave listën për pagesë të
Gjenden eshtra në një kishë të Graçanicës Në oborrin e kishës në fshatin Sushicë, Komuna e Graçanicës, raportohet të jenë gjetur eshtra që dyshohet të jenë të nje
Rekord, 352 mijë ndërtime pa leje në Kosovë Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor sot ka bërë prezantimin e pakove informuese për procedurat e lejeve ndër
FSK në aksion për të gjetur personin e zhdukur në Malishevë Ekipet e kërkim- shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dje filluan operacionin e kërkimit të një personi me inicial
Ndahen edhe 350 mijë euro për memorialin Ibrahim Rugova Komuna e Istogut sot ka nënshkruar marrëveshje me Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës(AMKMK), me
Komuna e Prishtinës zbulon një skandal në NPB Drejtori i Pronës në Komunën e Prishtinës, Dren Kukaj, ka thënë se Nexhat Kryeziu po e mban jashtëligjshëm pozitën e Kry